Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Oči jsou často to první, čeho si na nás kluci všimnou. Chtějí je ale vidět dokonalé a svůdné, ne s rozmazaným líčením.

Rozmazaná řasenka? Nikdy víc!

aktualizováno 12.11.2011, 00:00 | 12.11.2011, 00:00 | Krasna.cz/trm

Oči jsou často to první, čeho si na nás kluci všimnou. Chtějí je ale vidět dokonalé a svůdné, ne s rozmazaným líčením.

Myslíš si, že nalíčit si oči řasenkou zvládneš hravě i poslepu? Při pohledu na spoustu slečen musíš uznat, že je to docela umění a některé by potřebovaly pořádnou lekci správného líčení. Jak předejít zbytečnému faux pas s rozmazanou řasenkou? Známe pár účinných triků.


Kvalitní řasenka


Nechceš-li se trápit s rozmazanou řasenkou, zárukou úspěchu je pořídit se voděodolnou kvalitní řasenku. Levné produkty z tržnice, ale i méně kvalitní, zejména vodě neodolné řasenky, se mohou v průběhu dne začít drolit. Nejen, že si je můžeš rozmazat, černé tečky se ti odlupují z řas a ulpívají pod očima. To ti kvalitní řasenka nikdy neudělá.


Kontroluj záruku


U každé kosmetiky bys měla kontrolovat záruční dobu. Na řasence snadno poznáš, že už je prošlá a nefunkční. Rychle totiž zhoustne a zežmolkovatí, nemá tu správnou konzistenci, takže řasy oblepuje ve velké vrstvě. Nejen, že to působí ušmudlaně, takovou vrstvu nemohou řasy ani unést, proto se ti mascara snadno rozmaže.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Triky pro dokonalé řasy
Špirálový minitest
Řasy jako mrkací panenka. To umí nová řasenka

 

Správný postup


Jestli chceš předejít zbytečnému rozmazání řasenky na kůži a rozpatlání po řasách, postupuj od řas na horním víčku. Začni uprostřed, pak obarvi řasy ve vnitřním koutku a zakonči vnějším koutkem. Drž hlavu lehce nakloněnou a měj oko přivřené, jako by ses dívala dolů. Pak řasy pročeš od kořínků až ke konečkům, tím získají potřebnou délku a natočení. Aby se ti neslepily, pohybuj štětečkem ze strany na stranu.

 


Čistý kartáček


Hlídej si, že je tvůj kartáček čistý. Pokud je plný žmolků, nemá smysl se s ním dál malovat, nebude ti totiž barvu nanášet rovnoměrně, žmolky se navíc budou na řasách zachycovat. Takový kartáček zkus vyčistit odličovačem. Zkus se naučit používat hřebínek, s ním tyhle trable nehrozí.


Nemni si oči


Řasenku si možná rozmazáváš i mechanicky. Pokud si často mneš oči, jednoduše si ji stíráš a rozmazáváš po obličeji. Zkus si na oči nesahat, možná je to jen nějaký zlozvyk. Pokud tě pálí a často slzí, zkus použít kapky do očí, tzv. umělé slzy. A v tom případě si lič jen vrchní řasy, protože slzy by ti ty spodní mohly rozmazat.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Prodloužené řasy vůbec líčit nemusíš! Pořiď si je právě teď se SUPER SLEVOU

 

Kouzla s pudrem


Pudr dokáže zafixovat leccos. Aby se ti řasenka nesetřela, můžeš je lehounce přepudrovat světlým pudrem a pak řasy pročísnout čistým kartáčkem nebo hřebínkem. Ale musí být stoprocentně suché, aby sis nesetřela barvu.


Kontrola před odchodem

 

Možná jsi s výsledkem líčení spokojená a teprve za několik hodin zjistíš, že máš řasenku jasně rozmazanou na tváři nebo pod obočím. Jak je to možné? Zaschlá řasenka se ti nerozmaže, šmouhu sis tedy musela udělat, ještě když byl nános čerstvý. Poté, co se nalíčíš, si radši s odstupem několika minut znovu zkontroluj, jestli se ti čerstvě namalované řasy někde dodatečně neobtiskly.3 hlasů
Vaše hodnocení