Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Sáhni si do svědomí, jestli občas nevypadáš jako holky, které jsou kvůli svému stylu všem pro smích.

Co holky nosí, ale vypadá to "hrozně"?

Outfit blogerky
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Outfit blogerky
aktualizováno 13.02.2011, 07:35 | 13.02.2011, 00:00 | Christina Enn/Krasna.cz

Sáhni si do svědomí, jestli občas nevypadáš jako holky, které jsou kvůli svému stylu všem pro smích.

Každý máme jiný pohled na módu. To je to správně, když si vytvoříš svůj styl. Ale to, že se začleníš mezi tzv. tuctovky, to o tvé originalitě moc nevypovídá. Spíše si každý myslí, že nevíš co by a chceš být prostě taková, jaká je každá jiná. Tohle je zrovna věc, která na holce vypadá strašně. To, že chodí stejně oblečená jako každá jiná, nemusí být obhajováno tím, že zrovna v jejich městě je velice malý výběr. Nebo se snad bojí, aby jí někdo něco neřekl? Obavy z kritiky? Pokud chceš být jiná, i v nejmenším výběru oblečení seženeš něco, co tvůj outfit udělá osobitým a originálním, a pokud si za tím stojíš, nenecháš se přece rozhodit člověkem, který módu chápe jen jako tričko, kalhoty a tenisky. Bohužel takhle to tu chodí. Abych úplně neodbočila od tématu, máš tu několik věcí, co na holce vypadají příšerně.

 

Tuna make-upu, očních stínů či dokonale ulízané vlasy. Snažit se být zmalovaná a dokonalá, bezchybná a perfektní je – překvapivě - špatně. Měla bys občas poslechnout maminku, která ti říká, jak ti to nejvíce sluší. Věř mi, že za pár let to sama pochopíš! Tuny líčidel opravdu nevypadají hezky, zejména na denní nošení. Každý tě pak vidí jako umělotinu a nedovede si ani ve snu představit, jak bys asi mohla pod tou maskou vypadat. A když někam večer jdeš, jak se máš pak malovat, aby si někdo všiml toho, jak jsi krásná?

 

Leopardí vzory - čeho je moc, toho je moc. A tohle asi nikoho nezajímá. Myslíš si, že vypadá dobře, když chodíš od hlavy až po paty oblékaná v leopardích vzorech a hlavně věcech, které nosí každá druhá? Kdybys zkusila outfit doplnit něčím extra, co utlumí tuhle přeháňku, udělala bys jedině dobře. To ale neznamená, že jako třešničku na dortu zvolíš ještě další kýč! Sice jsou zvířecí vzory na přehlídkových molech stále znát, ale jsou to přeci jen mola a oni ví, co k čemu nosit!

 

Růžové kalhoty a minisukně - tak tohle je snad největší trefa, která mě může vést k posměšku. Neber to ve zlém, ale slečna, která chodí barevná jako pastelky, vypadá otřesně a hlavně směšně. Kdo si pak má myslet, že jsi stylová krásná slečna, když ze sebe děláš tuctovou panenku Barbie?

 

Outfit blogerky
Raději než fake si kupo levnější kabelku b normálním obchodě, ale takovou, která zajímavě oživí tvůj outfit. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

"Fejky" - ať už kabelky, pásky, šátky nebo trička, je to hnus. Proč si kupuješ padělek? protože se ti to líbí? Dobře, ale nezajímá tě, že kvůli chtění mít napodobeninu luxusní značky, na kterou jsi mnohdy opravdu ještě mladá, podporuješ černý trh a nucenou práci, jak už žen, tak dětí? A co z toho máš? Máš to snad proto, aby ses mohla vychloubat, že máš vlastní Vuittonku? Kdo ti ve tvém věku uvěří, že máš originál, když k tomu naprosto nesmyslně nasoukáš věci, které se ani z daleka k takovému kousku nehodí? Většinou si lidí kupují "fejky", na kterých je velmi okaté hlavně logo, které se snaží vetřít všude. A myslíš si, že takový Marc Jacobs navrhl obyčejné tričko, na kterém je přes celý hrudník logo? V životě ne! Místo ubohého padělku si raději našetři na originál, pokud po něm opravdu tolik toužíš. Je spousta způsobů, kde jej můžeš získat za zlomek ceny, pořiď si luxusní kabelku třeba v půjčovně nebo si na internetu kup levnější nošený originál. A pokud se ti tohle nechce, smiř se s tím, že kabelka z HM bude vypadat milionkrát lépe, než fake, který si nosíš hrdě na ruce. I kluci tohle nemají rádi.

 

Trička s nápisy - byly a stále jsou oblíbené u mladších slečen, ale co je to za trend, oblékat barevné tričko s nápisem I love my boyfriend nebo I´m girl? Pokud ale opravdu toužíš po tom, nosit trička s nápisy, nikdo ti to nebere, jen zkus vynechat výrazné barvy, ale hlavně zkus kombinovat, žádný kýč!

 

Česká móda - jak jsem řekla, holkám nesluší, když jsou jako přes kopírák. Možná je to způsobené omezenějším množstvím zboží u nás v Česku, ale věřím, že i z kousků sesbíraných u nás se můžeš ocitnou v ráji módních pokladů. Věř, že být jiná, neznamená být divná! Naopak, většina lidí ocení tvou snahu rozšířit svůj šatník o trochu odvážnější kousky. A navíc, žijeme v době, kdy na internetu seženeš nejlepší kousky ze světové módy a zrovna ty můžeš být ta, která napomůže pochopit lidem, že móda není jen nesmysl, ale kus tebe!

 

Outfit blogerky
Džíny a tričko nosí každá. Oživ tenhle nudný outfit. Co třeba zajímavá bundička a velká kabela? (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Válenky za pár kaček ti nesplní ani kousek očekávání, mezi které patří hlavně teplo od nohou, příjemný materiál, nepromokavý materiál a výdrž minimálně 2 roky. Pokud si koupíš válenky, za které ještě neochotně dáš pár korun, nepočítej s tím, že ti splní všechny vyjmenované požadavky. Tyhle válenky jsou vhodné jen na příležitostné nošení, nikoliv na celou zimu, protože se ti stoprocentně sešmajdají do vnitřní strany a vypadá to fakt hrozně. I přes impregnaci se ti promočí, protože jsou vyrobeny z velmi nekvalitních materiálů, navíc dost tenkých. A jestli ti v nich bude zima? Pokud si neopatříš teplé ponožky, tak bude. Každý den vidím několik lidí, kteří chodí v extra prochozených válenkách a každý rok si je kupují znovu a znovu. Proto, pokud čekáš kvalitu, chce to investici, která ti zajistí teplo, žádné mokro a hlavně ti pár let vydrží, když ti tedy nevyroste noha.

 

Tenisky i k sukni - tohle je teda trend! Nevím, kdo na něj přišel, ale vypadá to hrozně, když má slečna tenisky, ve kterých chodí téměř celý rok, i k sukni a šatům. Samozřejmě se dá skloubit elegance se sportovnějším nádechem, ale místo tvých adidasek by to chtělo při nejlepším conversky, a nebo se podívat po elegantnějších teniskách, které budou vypadat stokrát lépe.

 

Myslím si, že většina slečen si tímhle prošla nebo to na ni teprve čeká, ale doufám, že někteří přijdou brzo na to, že to není zrovna dvakrát úžasné a slušivé. :)31 hlasů
Vaše hodnocení