Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Letní pohoda u vody si přímo žádá nějaký ten žhavý dívčí románek, u kterého můžeš příjemně relaxovat. Jaké tři knihy bych ti doporučila já?

4 knihy, se kterými prožiješ nová dobrodružství i letní lásku

4 knihy
zdroj: Thinkstockphotos 4 knihy
aktualizováno 11.08.2014, 00:00 | 11.08.2014, 00:00 | Lea Jennifer/Krasna.cz

Letní pohoda u vody si přímo žádá nějaký ten žhavý dívčí románek, u kterého můžeš příjemně relaxovat. Jaké tři knihy bych ti doporučila já?

 

Kreslený svět podle Annie (Laura Lee Gulledge)

 

 "Každý mě vidí jako tichou, nenápadnou zrzku, co hodně kreslí. Ale když zavřu oči, tak se směji, křičím, vymýšlím hlouposti a sním."

 

Tato kniha vyšla formou komiksu, takže se opravdu řadí spíše mezi oddechovou četbu. Přesto tě působivé a nápadité ilustrace vtáhnou do děje tak rychle, že se nebudeš chtít ani na chvíli odtrhnout. Hrdinkou je zde šestnáctiletá Annie, tak trochu uzavřená puberťačka, která ráda ventiluje své pocity kreslením. Žije poklidný maloměstský život, když jí rodiče oznámí, že se stěhují do New Yorku. Annie něco takového naprosto odmítá, je přece zvyklá na svůj stereotyp a nehodlá na tom nic měnit. Její vztah s rodiči není zrovna dobrý, což se projevuje i po přestěhování do New Yorku. Cítí se opuštěně a jedinou společnost jí dělá její skicák, do kterého si kreslí své pocity. Postupně si ale přece jen najde nějaké ty kamarády, kteří jí dají najevo, že by měla dát New Yorku alespoň malou šanci. A jak to tak bývá, zamotá se do toho i láska!

 

Tip na knihu
(Foto: oficiální zdroj)

 

Příběh draků – Serafína (Rachel Hartman)

 

Kromě Harryho Pottera jsem fantasy knihy nikdy moc nemusela. Ale pak se mi do ruky dostala Příběh draků - Serafína. Začala jsem ji číst tak trochu s rezervou, protože mi bylo jasné, že mě asi brzy přestane bavit, jako většina knih tohoto žánru. Na druhou stranu, vzdát to může přece vždycky. Nakonec mě kniha přece jen mile překvapila.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Hra, která může zabíjet
RECENZE: Vzpomínky stínů
 

Příběh se zde odehrává ve smyšleném kraji zvaném Gored. Hlavní postavou je Serafína, jejíž otec je právník a zároveň také drak. Draci totiž na sebe v tomto světě mohou vzít lidskou podobu a chovat se stejně jako lidé. Tedy skoro stejně, protože na rozdíl od lidí jim chybí emoce. Sňatky a křížení draků s lidmi je v tomto světě zakázané a považuje se to za nechutné. A protože Serafína právě z jednoho takového sňatku pochází (je tedy polodrak), musí žít celý svůj život v tajemství. Když trochu povyroste, začne se jí kůže na rukou měnit v dračí šupiny. Aby to nikdo neodhalil, nosí pouze dlouhé rukávy a vytahané oblečení. Mezitím se vyostřuje situace mezi draky a lidmi. Královnin syn Rufus je nalezen mrtvý s ukousnutou hlavou. Napětí roste a Serafína chce převzít řešení této vraždy do vlastních rukou. A aby toho nebylo málo, začnou se okolo ní objevovat další polodraci. Jak to celé může dopadnout? Nech se překvapit.

 

Tip na knihu
(Foto: oficiální zdroj)

 

Konečná volba (C. C. Hunter)

 

Pátý díl série Údolí stínů tě strhne do příběhu stejně rychle, jako předchozí knihy. Nevýhodou ale může být, pokud jsi některý z předchozích dílů nečetla, protože jsou zde jisté souvislosti, které je třeba znát. Dostáváme se zpět do Údolí stínů – internátní školy pro teenagery s nadpřirozenými schopnostmi, která se zvenku tváří jako "tábor pro problémovou mládež". Šestnáctiletá Kylie, která je hlavní postavou celé pentalogie, začíná dospívat a s tím souvisí samozřejmě i láska. Pobývá nyní s dědečkem v komunitě chameleonů, což jsou nadpřirozené bytosti stejného druhu, jako je ona. Uvnitř sebe ale tak nějak cítí, že by se ráda vrátila do Údolí stínů, což nebude vůbec jednoduché, protože chameleoni ji mezi sebou chtějí udržet za každou cenu. Kylie však sebere odvahu a dá se na útěk. Aby toho nebylo málo, začne jí ještě navíc pronásledovat její nepřítel Mario, který se nebojí ničeho a je schopen i zabíjet. Náhle stojí před důležitým životním rozhodnutím – dát přednost lásce nebo rozumu?

 

Tip na knihu
(Foto: oficiální zdroj)

 

Tajemství polibku (Anna Randol)

 

S touto knihou se přesuneme v čase o pár století dozadu. Přestože nepatřím mezi fanoušky historických románů, snažila jsem se dát této knize šanci a můžu říct, že mě příjemně překvapila. Sice chvíli trvá, než se příběh rozjede, ale po pár stránkách už budeš mít problém se od knihy odtrhnout. Dostáváme se do doby osmanské říše, kdy malý přestupek proti pravidlům znamenal jistou smrt. Mari se však nebojí být mladou nezávislou dámou, která si žije svůj život po svém. Na pozadí příběhu se odehrává špiónský konflikt mezi Anglií a Osmanskou říší, do kterého jsou zapleteni i hlavní hrdinové knihy. Mariina bezstarostnost se nelíbí odhodlanému Benettovi, který ji nejprve z příkazu vlády a později z vlastní vůle ochraňuje. Omezování životní svobody se Mari nelíbí a proto Benetta ze začátku odmítá. Plnění vládního příkazu se mu snaží různými způsoby komplikovat, ale jak to tak v románech bývá, nakonec mezi nimi přeskočí jiskra. Náhle si ale oba musí položit otázku, zda je vůbec možné udržet vzájemný respekt, když oba pocházejí ze dvou znepřátelených zemí. A co víc, čeká je jeden neodkladný úkol, při jehož splnění si možná oba uvědomí, co je pro ně v životě nejdůležitější. Kniha Tajemství polibku je velmi čtivá, takže pro tebe bude dobrou volbou třeba jako čtení k vodě.

 

Tip na knihu
(Foto: oficiální zdroj)1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •