Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přemýšlíš, na co zajít o víkendu do kina, ale nevíš, zda je Masaryk dobrá volba? Nabízím ti pět důvodů, proč rozhodně ano.

5 důvodů, proč rozhodně vidět film Masaryk

Film
zdroj: Thinkstockphotos Film
aktualizováno 27.03.2017, 00:00 | 27.03.2017, 00:00 | Lea Jennifer/Krasna.cz

Přemýšlíš, na co zajít o víkendu do kina, ale nevíš, zda je Masaryk dobrá volba? Nabízím ti pět důvodů, proč rozhodně ano.

1. Uvidíš film, který proměnil 12 ze 14 nominací


Při letošním udílení filmové ceny Český lev zvítězil film Masaryk hned ve dvanácti kategoriích – už to svědčí o jeho kvalitách. Kromě toho se film představil i na letošním festivalu Berlinale, a to v kategorii Berlinale Special. Kritiky milovaný i odsuzovaný Masaryk tak rozhodně stojí za to, aby sis na něj udělala vlastní názor.


2. Známé herce spatříš v úplné novém světle


Oldřicha Kaisera i Karla Rodena určitě znáš i z mnoha jiných filmů, v Masarykovi se ti však naskýtá možnost vidět oba dva v úplně nové perspektivě 30. let minulého století. Natáčelo se navíc na mnoha místech po celém světě, film není omezený jen na Prahu, takže některé scény jsou opravdové perly.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Filmové tipy na nudné večery
Máš raději knihu nebo film?
Tipy na dívčí filmy


3. Pochopíš, že svět není jen černý a bílý


Nejsi spokojená s tím, jak se dějepis vyučuje u tebe ve škole? Připadá ti, že dějiny jsou žákům prezentovány tak nějak jednostranně bez možnosti více se nad jednotlivými situacemi zamyslet? Pak je tenhle film pro tebe jako stvořený! Nabízí totiž možnost zamyslet se nad tím, zda dobro opravdu vždy znamená dobro a zda menší zlo není někdy jediným možným řešením. Některé postavy historie jsou nám často prezentovány jednostranně, aniž bychom si zjistili víc o jejich životním příběhu.


4. Procvičíš si angličtinu


Část filmu se odehrává v Londýně, a tak režisér Julius Ševčík autenticky zanechal některé dialogy v angličtině. Nemusíš se bát, k dispozici jsou samozřejmě titulky. Je však zajímavé slyšet mluvit hlavní postavy jak v češtině, tak v angličtině. Herci mají můj obdiv za to, jak se s anglickým scénářem dokázali skvěle poprat, jejich angličtina zní naprosto profesionálně.
 

5. Prohloubíš si historické znalosti


Hned na začátek je třeba si ujasnit, že tento film není o prvním prezidentovi Československé republiky, ale o jeho synovi, Janu Masarykovi. Mnoho lidí automaticky předpokládá, že film musí být nutně o Tomáši G. Masarykovi a v kině jsou pak překvapeni. Rozhodně také zapomeň na obsáhlý životopisný příběh, celý film pokrývá pouze pár let Masarykova života, přesto se dá říct, že jde o ty nejvíce klíčové momenty. Tento film ti tak může pomoct ujasnit si, jak to celé ve skutečnosti bylo a udělat si představu o tom, jak v Masarykově době fungovala vrcholová politika.1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •