Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

S koncem roku většina lidí přemýšlí o tom, co se jim uplynulý rok povedlo, a co by naopak mohli ještě zlepšit. Dávat si do nového roku předsevzetí je velmi oblíbená činnost, avšak v realitě to obvykle nedopadá tak, jak bychom si přáli.

5 tipů, jak OPRAVDU dodržet všechna předsevzetí

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 23.12.2015, 00:00 | 23.12.2015, 00:00 | Lea Jennifer/Krasna.cz

S koncem roku většina lidí přemýšlí o tom, co se jim uplynulý rok povedlo, a co by naopak mohli ještě zlepšit. Dávat si do nového roku předsevzetí je velmi oblíbená činnost, avšak v realitě to obvykle nedopadá tak, jak bychom si přáli.

Ve víru vánočního optimismu si nejčastěji lidé dávají za úkol přestat kouřit, kupují si předplacený vstup do fitka, aby více sportovali, nebo začínají držet dietu. Jenže buďme upřímní. Málokdo to dotáhne dál, než do začátku února. Ty k nim ale patřit nemusíš! Využij následující typy, které ti poradí, jak neztrácet motivaci.

Plánuj

Kdo má ve věcech systém a pořádek, ten má klid i v duši. Pokud si svůj cíl rozvrhneš na více malých krůčků, které jsou pro tebe snadno splnitelné, je větší pravděpodobnost, že uspěješ. Hodláš shodit nějaké to kilo nebo alespoň trochu zpevnit postavu? V tom případě si udělej systematický plán a rozvrhni si den po dni cvičení na nejrůznější partie. Plán přizpůsob svým časovým možnostem a nezapomeň také na odpočinkový den!


Je to opravdu tvoje přání?

Tvoji rodiče by chtěli, abys měla lepší známky. Ty jim chceš udělat radost, a tak si dáš předsevzetí, že se zlepšíš ve škole. Jenže když se zamyslíš, tak zjistíš, že tobě tvé průměrné výsledky zase tak moc nevadí, nebo že lepší známky pro tebe prostě nejsou reálné. Motivace musí vycházet z tebe, ne z tvého okolí. Nepodléhej názoru ostatních.

PŘEČTI SI TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Dáváme si novoroční předsevzetí?

Jak dodržet novoroční předsevzetí

Jak tentokrát OPRAVDU dodržet svá předsevzetí

Vymýšlej nová předsevzetí

Minulý rok se ti nepodařilo přestat kouřit, ale letos se ti to už určitě povede? To asi ne. Vyhni se předsevzetím, která jsou nereálná. Pokud už se ti to třikrát za sebou nepodařilo, pravděpodobně se to nepodaří ani na počtvrté. Raději zvol úplně nový, reálný cíl.


Odměň se

Až se ti podaří shodit první kila, nezapomeň se za to odměnit! Kup si třeba něco hezkého na sebe. Pomůže to tvé psychice a navíc se tak můžeš motivovat i k dalším cílům.

Obklop se lidmi, kteří tě podpoří

Obrovský vliv na to, zda se ti povede předsevzetí splnit, má tvoje okolí. Trávíš dny ve společnosti pesimistů, kteří o tobě pochybují? Změň to! Pokud okolo sebe nemáš žádné přátele, kteří by tě mohli podpořit, můžeš si třeba začít vést blog, kde budeš popisovat plnění svého cíle. Důležité je nevzdávat se!2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •