Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Sníš o práci v zahraničí, ale dělat číšnici nebo sbírat ovoce se ti zrovna dvakrát nezamlouvá? Pokud jsi komunikativní, ovládáš dobře alespoň jeden cizí jazyk a dokážeš vyřešit stresové situace, můžeš pracovat jako hotelová animátorka.

Animátorkou v zahraničí – jak se k této práci dostat? VLASTNÍ ZKUŠENOST

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 04.10.2016, 00:00 | 04.10.2016, 00:00 | Lea Jennifer/Krasna.cz

Sníš o práci v zahraničí, ale dělat číšnici nebo sbírat ovoce se ti zrovna dvakrát nezamlouvá? Pokud jsi komunikativní, ovládáš dobře alespoň jeden cizí jazyk a dokážeš vyřešit stresové situace, můžeš pracovat jako hotelová animátorka.

Co tahle práce obnáší? V první řadě bavení hostů a vytváření aktivit tak, aby trávili svůj volný čas na dovolené smysluplně. Můžeš fungovat například jako sportovní animátorka a organizovat tak různé sportovní aktivity (volejbal, šipky, aqua aerobic, jóga apod.), nebo dětská animátorka, která vede aktivity pro děti, či třeba tzv. all-round animátorka, která dělá od každého něco.

Já jsem přes den fungovala jako dětská animátorka, což v mém hotelu obnášelo vést dopolední a odpolední mini-club, a večer jako animátorka pro dospělé, což znamenalo práci v mezinárodním animačním týmu. Můj hotel se nacházel na Rhodosu (Řecko) a odjela jsem tam na tři měsíce hned v červnu, po maturitě. Mým zaměstnavatelem byla jedna z největších českých cestovek, což bylo mojí prioritou, protože současná situace ve světě úplně nenahrává cestování.

K získání této práce je zapotřebí oslovit více cestovek


V Česku není přehnaný zájem o tuto práci, naopak některé cestovní kanceláře si stěžují spíše na nedostatek uchazečů. To znamená, že pokud máš pro tuto práci předpoklady, máš celkem vysoké šance ji opravdu získat. Doporučuji ale poslat životopis do více cestovních kanceláří, jednak můžeš porovnat platové podmínky, jednak třeba zjistíš, z jakých destinací můžeš pro svůj pracovní pobyt vybírat.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jaká práce se pro tebe hodí?

První práce? Nenech se sebou zametat

Práce v médiích? Cesta může být trnitá!

Nelze určit, kdy je ideální čas začít posílat životopisy. Některé cestovní kanceláře shánějí do svých hotelů animátory pro novou sezónu už koncem té staré, některé naopak třeba až měsíc před prázdninami. Nabídky často také zveřejňují na svých webových nebo facebookových stránkách. A které konkrétní cestovky oslovit? Animátory obvykle na léto shání Blue Style, Čedok, Firo Tour, Fischer, Exim Tours, Alexandria nebo Neckermann. Oslovit ale můžeš i mnoho dalších :-)

Animátorství má své PRO i PROTI


Jako každá práce má i tato svá pozitiva a negativa. Za tři měsíce na Rhodosu ani jednou nezapršelo, moře teploučké, zkrátka léto jak má být. Poznala jsem neskutečně moc lidí z celého světa, udělala si nové kontakty a v neposlední řadě přidala zajímavou zkušenost do svého životopisu. Na druhou stranu není lehké mít každý den úsměv na tváři a být neustále na všechny příjemná, i když zrovna nemáš svůj den. Pracuješ obvykle šest dní v týdnu od rána do večera, a přestože je to dá se říct „psychická práce“, je někdy náročnější, než ta fyzická.
Nemalou výhodou je to, že nemáš v podstatě žádné náklady na život. Letenky, ubytování i stravu obvykle (ale není to pravidlem) zařizuje na vlastní náklady tvůj zaměstnavatel, případně hotel. Často to podle toho také vypadá – na internetu najdeš spoustu špatných zkušeností od holek, co se vydaly pracovat do zahraničí. Ani moje zkušenost s ubytováním není úplně dobrá, bydlela jsem kilometr od hotelu, bez klimatizace a se šváby. Ale přežila jsem :-) Radím zjistit si ještě před odletem, kde budeš bydlet.

Jaké jsou důležité vlastnosti pro tuto práci?


Jednou z nejdůležitějších je určitě zodpovědnost. K této práci ani jinak přistupovat nejde, protože pokud si zrovna budeš potřebovat odpočinout po včerejší párty, animační program se s největší pravděpodobností zhroutí a to se vedení hotelu líbit nebude. Dále bys také měla být komunikativní, otevřená a ochotná učit se novým věcem. Cestovní kanceláře dále také často vyžadují předchozí zkušenost s dětmi, případně se sportovními aktivitami (mně postačila brigáda na dětském táboře, stejně dobře poslouží skaut nebo vedení nějakého kroužku).0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •