Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Možná právě teď stojíš před důležitým životním rozhodnutím – co z tebe jednou bude?

Baví tě jazyky? Tohle jsou povolání pro tebe!

Prázdniny
zdroj: Thinkstockphotos Prázdniny
aktualizováno 06.11.2014, 00:00 | 06.11.2014, 00:00 | Lea Jennifer/Krasna.cz

Možná právě teď stojíš před důležitým životním rozhodnutím – co z tebe jednou bude?

Nabídka povolání je v dnešní době velmi rozmanitá, a tak není divu, že většina studentů má s výběrem problém. Rozhodování však musíš brát zodpovědně. Důležité je si zjistit, zda má daný obor perspektivu a zda nebudeš mít problém najít si práci. Například s takovými psychology se v poslední době doslova "roztrhl pytel" a jen minimum z nich najde uplatnění. Já jsem pro tebe vybrala ty povolání, u kterých je potřeba znát cizí jazyky. Pokud ti jdou a vyznáš se v nich, možná si zde vybereš!


Pracovnice v cestovní kanceláři

 


Miluješ cestování a jsi komunikativní? Pak je tahle práce stvořená přímo pro tebe! Důležité je být zodpovědná a mít v sobě určité organizační schopnosti. Ideální by bylo, kdybys měla vystudovaný cestovní ruch nebo podobný obor. Abys každému dokázala poradit s výběrem té nejlepší dovolené pro něj, musíš být také velmi trpělivá.


Animátorka v hotelovém resortu

 

Animátorka
Animátorka (Foto: Wendy vill Felton)


Předpokladem k této práci je samozřejmě kladný vztah k dětem. Kdo by si ale nepřál strávit celou letní sezónu u moře a ještě za to být placený! :-) Jako animátorka bys měla mít schopnost děti nadchnout a motivovat k činnosti (mnoho z nich bude znuděno z dovolené s rodiči). Dobré je, pokud jsi rozený vůdce a jde z tebe respekt. Při této práci si můžeš skvěle procvičit cizí jazyk a ani u toho nemusíš koukat do učebnice.


Tlumočnice


Jestliže ráda pracuješ s lidmi a nebojíš se veřejného vystupování, je tahle práce pro tebe přímo stvořená. Podmínkou je ovládat daný cizí jazyk stejně dobře jako svůj mateřský jazyk. Umění tlumočit je sice docela složitá věc, ale pokud do toho dáš úsilí, určitě se to zvládneš naučit. Díky této práci se navíc podíváš na zajímavá místa po celém světě a poznáš nové kultury.


Letuška

 

Letuška - ilustrační foto
(Foto: Mediafax)


Už od mala sníš o tom, že si oblečeš tu elegantní uniformu a budeš létat do exotických destinací? Ideální by pro tebe bylo vystudovat přímo obor Letuška. Bohužel ho nabízí jenom minimum škol, proto pokud máš možnost, studuj alespoň cestovní ruch. Podmínkou je také dobrá fyzická i psychická kondice, protože každé dva roky budeš muset prokazovat svoji způsobilost k této profesi. Připrav se také na nedostatek spánku a nepravidelnou pracovní dobu. Odměnou ti ale bude poznání celého světa a také dobré finanční ohodnocení.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Zoufalá Vignerová: Umím vařit, ale nemám pro koho! ROZHOVOR
Nejčastější módní omyly českých žen


Lingvistka


Méně akční práce, avšak také velmi zajímavá. Pracovní náplní je studovat staré i nové jazyky, jejich původ, vývoj a rozšíření. Jazyk musíš ovládat na perfektní úrovni a mít pro něj cit. Z vědeckého hlediska je to práce velmi zajímavá, ale také špatně uplatnitelná (zvlášť v malých městech). Měla bys mít vystudovanou filologii (nauka o jazycích) nejméně na vysokoškolské úrovni.


Průvodkyně cestovního ruchu


Pokud si někdy byla na nějakém poznávacím zájezdu, určitě s tebou byla také průvodkyně, která organizovala prohlídky památek, ubytování i cestu. Výhodou je, že při této práci dokonale poznáš mnoho evropských měst. Je to však také velká zodpovědnost. Cizí jazyk bys měla umět na velmi dobré úrovni a také bys měla být schopná řešit případné problémy lidí, které máš na starost (ztráta pasu apod.) K vykonávání této práce je potřeba mít vystudovaný minimálně jeden cizí jazyk a samozřejmě také cestovní ruch.


K článku mě inspirovalo říjnové číslo časopisu Popcorn, kde najdeš ještě mnoho dalších povolání s cizími jazyky :-)5 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •