Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přirozeně krásné Francouzky jsou inspirací mnoha dívek. Odkoukej jejich triky a buď stejně okouzlující, jako ony!

Buď půvabná! 5 triků od šarmantních Francouzek

francie
zdroj: Thinkstockphotos francie
aktualizováno 11.02.2015, 00:00 | 11.02.2015, 00:00 | Lea Jennifer/Krasna.cz

Přirozeně krásné Francouzky jsou inspirací mnoha dívek. Odkoukej jejich triky a buď stejně okouzlující, jako ony!

Nezáleží na věku, Francouzky jsou zkrátka bezesporu jedny z nejkrásnějších žen na světě. Není to jen jejich kulturou, jazykem a kuchyní, ale také tajnými triky, které se dědí z matky na dceru. Dobrou zprávou je, že být šarmantní se dá snadno naučit, přestože nejsi dcerou Coco Chanel.

 


Přirozenost na první místě


Už jsi někdy viděla Francouzku, která měla třícentimetrovou vrstvu make-upu a řasy slepené množstvím řasenky? Určitě ne. Ony totiž vědí, že je důležité využít své přirozené krásy. Proto to s make-upem nepřehánějí a oči si zvýrazní pouze tužkou na oči a jednou vrstvou řasenky případně světlým stínem. Na co naopak nezapomínají je vhodný odstín rtěnky. Neboj se investovat do nějaké dražší, protože taková investice se ti jistě vrátí. Co se týče vlasů, nemusíš vymýšlet nějaké složité účesy nebo drdoly. Úplně postačí volně rozpuštěné případně jemně zvlněné vlasy. Nezapomínej také na upravené nehty, nejvhodnější jsou nude laky na nehty případně francouzská manikúra.


Spoléhej na univerzální barvy


Pořiď si pár základních kousků, které ti opravdu sednou a můžeš je vzájemně kombinovat. Vyhni se zářivým barvám, raději zvol pastelové odstíny, černou, bílou a tělovou. Naopak nešetři na doplňcích, u kterých si můžeš dovolit výraznější barvy. Pozor na divoké vzory, lepší službu ti udělají proužky případně puntíky. Zvýrazňuj svou ženskost, nevyhýbej se sukním ani úzkým střihům kalhot.


Investuj do kvality


Koupit si každý týden nějaký kousek ve výprodeji je sice fajn, ale upřímně, kolikrát si ho potom vezmeš na sebe? Jakmile tě přejde prvotní nadšení, pravděpodobně skončí někde na dně skříně a když ho po dlouhé době najdeš, už ti ani nesedí. Skoncuj s unáhlenými nákupy a raději našetřené peníze investuj do nějakého kvalitní kousku, který ti opravdu sedí a navíc ti vydrží. V šatníku bys také měla mít alespoň jednu elegantní kabelku, kterou můžeš kombinovat s různými outfity. Nezapomínej celkový dojem doladit nějakým neodolatelným parfémem. Opět platí, že bys měla raději investovat do jednoho pořádného, než vyhazovat peníze za ten nejlevnější, jen protože se ti líbí jeho flakonek.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Když nechceme vychrtlé modelky, přijdou zase ty obézní! 
Měla bys znát: Hayden Williams Illustrations


Věnuj péči své pleti


Když budeš své pleti věnovat péči, odmění se ti! Nebudeš muset používat tolik make-upu a korektoru, protože ji budeš mít přirozeně čistou. Pudr není nikdy na škodu, protože pleť je od přírody spíše lesklá a pocení také nezabráníš. Není na škodu nosit pudr v kabelce a v případě potřeby se vždy přepudrovat. Pravidelně si dopřávej peeling a masku (nejlépe domácí). Důležitá je také hydratace, tady se nespoléhej na ty nejdražší, rádoby "kvalitní" krémy. Zkoumej spíše složení a hledej takový, který v sobě nemá přebytek chemie a je spíše na přírodní bázi. Tvá pleť ti poděkuje.


Osobitý šarm


Buď sama se sebou spokojená. Je sice hezké přiznat si své chyby, ale rozhodně to nepřeháněj a všímej si spíše svých předností. Opakuj si, že jsi krásná, šarmantní a inspirující pro ostatní. Myslím to vážně. Když si totiž něco opakujeme několikrát za den, většinou si to vsugerujeme. Funguje to stejně i s negativními věcmi. Kolikrát za den se zkritizuješ za faldíky na břiše nebo křivý nos? A kolikrát za den sama sebe za něco pochválíš? Odstraň ze své mysli negativa, buď zkrátka šťastná a raduj se ze života. Jedině tak k sobě přitáhneš podobně naladěné lidi9 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •