Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Myslím, že není člověk, kterého by nelákala představa, ve které je slavným umělcem/spisovatelem /sportovcem a jeho jméno se děti učí ve školách.

Chceš, aby svět znal tvé jméno?

aktualizováno 02.01.2012, 14:32 | 30.12.2011, 02:00 | Lea Jennifer/Krasna.cz

Myslím, že není člověk, kterého by nelákala představa, ve které je slavným umělcem/spisovatelem /sportovcem a jeho jméno se děti učí ve školách.

Ale upřímně a bez iluzí – komu z nás se to poštěstí? S velkou pílí možná tak jednomu ze sta. Nevěš hlavu, mám pro tebe totiž pár tipů, pomocí kterých můžeš sladkou chuť slávy alespoň v menší míře okusit.

Začnu tím nejznámějším a stále dokola omílaným – blogováním. Hlavní výhody? Je to zdarma a zvládne to každý. Hlavní nevýhody? Jenom českých blogů existuje přes jeden milion. Což logicky znamená, že v tomto odvětví je celkem těžké prosadit se. Potřebuješ najít něco, čím ostatní zaujmeš a čím se budeš od zbylé stovky tisíc blogů odlišovat. A to je na tom to nejtěžší. Z vlastní zkušenosti vím, že to zabere spoustu vytrvalosti a času, než se posuneš o stupínek výš. Dobrou volbou jsou různá blogová společenství nebo weby, které tě mezi sebe vezmou a pomohou ti se zviditelnit (např. Autorský klub na Blog.cz nebo možnost psát pro Krásná.cz).

S blogováním úzce souvisí jiné odvětví, a to tvůrčí psaní. Zamysli se, lákalo by tě napsat knihu? Je tvým snem prosadit se jako spisovatelka? Na nic nečekej a začni svůj sen realizovat! Existuje spousta nakladatelství, kterým své konečné dílo můžeš zaslat. A co ty víš, možná se na tebe usměje štěstěna.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Psát blog kvůli slávě je hloupost!
Plusy a mInusy slavných aneb závist

Po rozsáhlém pátrání na internetu mám pro tebe jeden dobrý tip. Jsou to neziskové stránky www.renenekuda.cz, na kterých se můžeš přihlásit do e-mailového kurzu s názvem „Jak napsat knihu“. Tento kurz by tě měl po 4 měsíce přes e-mail seznamovat s celým procesem tvorby knihy a nenásilně tě postrkovat do psaní. Za zkoušku to určitě stojí ;-)

Že tvojí silnou stránkou není zrovna psaní? Tak se rozhlédni okolo sebe! A zamiřme rovnou na poslední dobou nejsledovanější stránku – Facebook. Denně zde tvoji kamarádi sdílejí desítky videií (nejčastěji z Youtube), u kterých se skvěle baví. Možná jsi si všimla, že myšlení některých autorů těchto videí někdy tak trochu slábne. Tady je ovšem vidět, jak málo často stačí ke slávě. Stačí dobrý nápad, kamera a můžete s kámoškou rozjet váš vlastní Youtube kanál!

Dobré nápady můžeš využít i na něco jiného. Říká ti něco agentura Dobrý den? Je to agentura, která u nás v České republice zajišťuje a spravuje všechny rekordy. Stačí je kontaktovat s nápadem na rekord přes jejich web www.dobryden.cz a dozvědět se víc.

Láká tě představa, že svět zná tvé jméno? :-)4 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •