Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Cítíš se poslední dobou bez energie a přisuzuješ to jarní únavě? Poradím ti jak na to, aby ses cítila lépe.

Chceš mít úžasný den? 3 tipy, jak na to!

Psát si deník
zdroj: Thinkstockphotos Psát si deník
aktualizováno 03.06.2015, 00:00 | 03.06.2015, 00:00 | Lea Jennifer/Krasna.cz

Cítíš se poslední dobou bez energie a přisuzuješ to jarní únavě? Poradím ti jak na to, aby ses cítila lépe.

Podělím se s tebou celkem o tři malé rituály, které mi pomáhají zlepšit den. Nezaberou ti téměř žádný čas a jsou stoprocentně účinné. Začni si zvykat nejprve na jeden a postupně pak přidávej i ty další, aby sis je v každodenním životě zaběhla a brala je jako samozřejmost.


Deník vděčnosti


Možná už jsi o deníku vděčnosti slyšela. Je to takový malý rituál, který využívá většina úspěšných a vlivných lidí. Já osobně si píši deník vděčnosti každý večer už půl roku a doporučila bych to úplně všem :-) Jak už název napovídá, budeš potřebovat deník (nebo alespoň kus papíru) a něco na psaní. Obecně se doporučuje psát si deník vděčnosti večer, ale nic nebrání tomu, aby sis ho psala i v kteroukoli jinou dobu. Než vezmeš deník do ruky, zkus nejdříve v duchu desetkrát za sebou říci "děkuji" a mysli na všechno to, za co si dnešní den vděčná. Může to být cokoliv, od konkrétních lidí, které si potkala, až třeba po to, že dnes svítilo sluníčko nebo že si dostala dobrou známku ve škole. Snaž se to neodbýt, vděčnost musíš prociťovat srdcem. Poté si vezmi do ruky deník a napiš konkrétní věci a události, za které si vděčná. Počet záleží na tobě, můžou to být tři věci, ale klidně i deset. Větu vždy začínej slovy jako "Jsem z celého srdce vděčná za..." nebo "Cítím hlubokou vděčnost za..." nebo "Děkuji za..." a podobně. Možná ti to nepůjde hned, ale dej tomu pár dní a uvidíš, že takové krátké projevování vděčnosti dokáže změnit den o 360 stupňů. Vibrace, které při projevování vděčnosti vydáváš, ti dokážou do života přinést ještě více pozitivních věcí, za které můžeš být vděčná. Nehledě na to, že toto cvičení působí obdobně jako meditace a dokáže skvěle očistit tvou mysl a duši.

 

 

Odpoutej se od elektroniky


Neznamená to, že se máš okamžitě odstřihnout od všech elektronických zařízení. Pro začátek zkus udělat malý pokus. Vypni Facebook na půl hodiny, jdi si mezitím třeba ven zaběhat a pak se tam vrať. Uteklo ti něco za tu půl hodinu? Tipuju, že ne. Začni tedy pomalu omezovat dobu, kterou trávíš online. Možná tě překvapí, kolik volného času najednou máš. Můžeš teď být víc se svojí rodinou, kamarády nebo se věnovat nějaké nové zálibě, která tě vnitřně obohatí určitě víc, než sezení u internetu. Snaž se také vypínat ze zásuvky ty věci, které zrovna nepoužíváš. Nenechávej zbytečně zapojenou nabíječku na mobil, když už je dávno plně nabitý. Některou elektroniku nestačí jenom vypnout a ponechat v zásuvce, protože tak pořád čerpá elektrický proud (i když méně, ale přesto). Na noc se snaž vypnout úplně všechno, z čeho jde nějaké záření (Wi-Fi připojení, televize, notebook). Přestože ti to třeba nevadí, ve skutečnosti ti to ubírá kvalitu spánku.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

REPORTÁŽ ze setkání blogerek v Liberci VLOG
VLOG: České youtuberky vypadají jako...?

 

 

Věnuj se pravidelnému pohybu


Nikdy jsi přes sport nebyla nebo patříš k těm, co na to zkrátka "nemají čas"? To je škoda, protože trocha pravidelného pohybu dokáže ovlivnit tvou náladu po celý den. Nikdo neříká, že se máš trápit dlouhé hodiny ve fitku. Začni třeba s pětiminutovým cvičením jógy po ránu. Vymysli si takovou sestavu, která pro tebe bude po ránu přijatelná, pusť si nějakou energetickou hudbu a dej se do toho. Určitě se pak přes den budeš cítit mnohem lépe. Skvěle funguje i takové cvičení na gymnastickém míči. Ten dobře působí na tvá záda a na celkový postoj těla. Hodí se i do menšího bytu a navíc nedělá ani žádný hluk. Takže konec výmluv. Věnovat se pohybu můžeš i méně "násilnou" formou, třeba plaváním. Vyraz s přítelem nebo kamarádkou, užijete si legraci a ještě uděláte něco pro sebe.3 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •