Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jsi fanynkou knížní série Upíří deníky? Pak tě jistě bude zajímat, co se stane v nejnovějších dílech!

Co tě čeká ve 14. a 15. díle Upířích deníků?

Upíří deníky
zdroj: Archiv blogerky Upíří deníky
aktualizováno 06.02.2015, 00:00 | 06.02.2015, 00:00 | Lea Jennifer/Krasna.cz

Jsi fanynkou knížní série Upíří deníky? Pak tě jistě bude zajímat, co se stane v nejnovějších dílech!

Sama za sebe musím říct, že "nekonečnost" této upíří hororové série už mě začíná ubíjet. Celý příběh začíná být až přehnaně uměle prodlužovaný a bavit to může leda tak opravdu hodně zainteresované fanoušky. Rozhodně ne normální čtenáře. Přestože knihy jsou napsány poutavě a nemám jim co vytknout, Upířích deníků už zkrátka bylo dost.

 

Upíří deníky
(Foto: Archiv blogerky)


Upíří deníky: Vzkříšení (L.J.Smith)


Ve čtrnáctém díle Upířích deníků nechybí nic, co by správná poutavá kniha měla mít. Objeví se zde nové postavy, děj je nepředvídatelný, všude kvete láska a na konci samozřejmě někdo umře. Dle mého názoru mohla autorka tímto dílem celou sérii zakončit, nicméně to se nestalo. Obálka knihy je taková, na kterou jsme zvyklí i u předchozích dílů, najdeme na ní Meredith a Katherine. Na konci předchozího dílu byl zničen upíří spolek Vitale, přesto našim hrdinům ještě zbývá zlikvidovat pár dalších přeživších upírů. V ději se díky Ethanovi znovu objevuje Prvorozený upír Klaus, který má s Elenou a Stefanem nevyřízené účty. Začne se zde prolínat touha po pomstě i Elenin nově vznikající vztah se strážcem. Kdo vyjde z toho boje jako vítěz a kdo jako poražený? Zápletka se zprvu zdá být jasná, avšak závěr je naprosto překvapující.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Psychologický thriller LABYRINT
Nová jarní/letní kolekce 2015 v Lindexu


Upíří deníky: Neviditelné zlo (L.J.Smith)


Začátek knihy připomíná spíše červenou knihovnu. Čtenáři se můžou buď rozplývat, nebo pohoršovat nad tím, že to Eleně a Stefanovi opět klape. Další děj patnáctého dílu už se dá tak trochu odhadnout. Zase někdo obživne, někdo zemře, někdo se zamiluje a tak dále. Přestože se celá zápletka točí především kolem Eleny, objeví se zde i Damon nebo Bonnie. Stejně jako v předchozím díle můžeme očekávat i Meredith, která je zde spíše v pozadí, ale pro celkový příběh je důležitá. Výhodou je, že se v ději posunujeme o několik let dopředu a ocitáme se v zcela novém prostředí – na univerzitě. Naši hrdinové vedou prozatím klidný studentský život, avšak vědí, že to není na dlouho. Po krku jim totiž znovu jde Prvorozený upír. Dle mého názoru si mohla autorka s prostředím vyhrát daleko více. Z celé knihy je nejvíce strhující závěr, který jistě mnohé čtenářky překvapí. Jinak dějem jen tak proplouváme bez výraznějších zápletek.

 

Jsi fanynkou Upířích deníků? Všechny díly si můžeš zakoupit u nakladatelství Fragment. Pokud si knihy četla, neboj se s námi podělit o tvůj názor do komentářů pod článkem :-)6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •