Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zdá se ti, že tvá maturita je ještě daleko? Vůbec nezáleží na tom, kdy maturuješ, protože zařídit si skvělé výsledky můžeš již nyní!

Dobré výsledky u maturity si můžeš zařídit už teď!

Kniha
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Kniha
aktualizováno 04.04.2013, 01:52 | 04.04.2013, 01:33 | Lea Jennifer/Krasna.cz

Zdá se ti, že tvá maturita je ještě daleko? Vůbec nezáleží na tom, kdy maturuješ, protože zařídit si skvělé výsledky můžeš již nyní!

Hodně středoškolaček už od prváku přemýšlí, jak by měly vypadat jejich šaty na maturitní ples a jak se nechají na ten významný večer učesat. Naneštěstí maturitní ples symbolizuje i blížící se maturitu, na kterou jich už myslí o poznání méně.

Dobrým vodítkem na přípravu k maturitě jsou nejrůznější knížky. Zaměřila jsem se na velmi známé české nakladatelství Fragment a vybrala dvě knížky s názvem Příprava na státní maturitu. Jelikož díky našemu "skvělému" ministerstvu školství ani nemáme jistotu, v jaké podobě bude maturita za rok či dva, zvolila jsem dva předměty, které pravděpodobně tak jako tak čekají u zkoušek většinu studentů – angličtinu a literatu.

Příprava na státní maturitu – Angličtina

Kniha je velmi dobře strukturovaná. Před rozsáhlým obsahem nechybí vtipný jednostránkový komiks, který je zaměřený na maturitu, a také milá, uklidňující předmluva. Největší výhodu vidím v tom, že v knize je plně zpracovaných celkem 26 nejčastějších témat a okruhů, na které v ústní zkoušce z angličtiny můžeš narazit. Na konci knihy nechybí ani slovníček a přehled nepravidelných sloves (ten se nikdy neztratí).

 

Kniha
Příprava na státní maturitu – Angličtina (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Úžasné je, že tahle kniha tě nebude nutit šprtat se všechny ty okruhy nazpaměť. Naopak, naučí tě, jak si napsat praktickou osnovu a jak si jednotlivé texty zapamatovat tak, abys neměla před komisí "okno".

Kromě zpracovaných témat tu najdeš i návod, jak si každou svou otázku zpracovat na základě toho, co už sama víš a znáš. V jednotlivých kapitolách si lze všimnout různých "gramatických okének", které ti pro jistotu připomenou to, co už jsi třeba mohla během těch let, co se angličtinu učíš, zapomenout. Nabyté vědomosti si pak ještě můžeš procvičit ve cvičeních na konci kapitol.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Připrav se na státní maturitu z matematiky kompletně!
Tři knihy, které byste měli mít

Příprava na státní maturitu – Literatura

Opět nechybí povzbudivá předmluva: "Nestresujte se zbytečně! I když je maturita důležitá, pamatujte, že už ji zvládly stovky a tisíce maturantů před vámi." Tematické kapitoly jsou děleny chronologicky – od starověké literatury do literatury po druhé světové válce.

 

Kniha
Příprava na státní maturitu – Literatura (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Rozhodně mi zde vyhovuje členění kapitol, kde je nejdříve zmíněno pár odstavců o historii daného tématu ve světě i u nás a poté následují otázky zaměřené na interpretaci textu formou kvízu (možnosti a, b, c, d), rozhodování ANO/NE, nebo třeba řazení úryvků textů dle stáří. Mně osobně se tímto způsobem učí mnohem lépe, než si pouze číst suché výpisky.

Jednotlivé kapitoly jsou obohaceny o krátké komiksy, například "Takhle nějak si Komenský představoval školu hrou" nebo "Jak psal Marco Polo svůj Milion". I díky těmto obrázkům si snáze zapamatuješ jednotlivé autory a díla. V celé knize najdeš nepravidelně rozmístěny šedé čtverečky, ve kterých je vysvětlen význam cizího slova, které je v dané kapitole zmíněno. Není proto ani třeba mít u sebe slovník cizích slov a internet také můžeš s klidným svědomím vypnout ;-)17 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •