Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V mém minulém článku o líčení jsem se zaměřovala na řasy se značkou Rimmel. V dnešním článku se zaměřím na pleť se značkou Dermacol.

Dokonalá pleť v létě? No problem!

Dermacol - 5
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Dermacol - 5
aktualizováno 22.07.2012, 00:00 | 22.07.2012, 00:00 | Lea Jennifer/Krasna.cz

V mém minulém článku o líčení jsem se zaměřovala na řasy se značkou Rimmel. V dnešním článku se zaměřím na pleť se značkou Dermacol.

Když jsem přemýšlela, za jakou kosmetikou pro tento článek bych se do drogerie měla vydat, napadlo mě, že by to pro jednou také chtělo něco, co je českého původu. Překvapila jsem tě? Dermacol je navzdory svému názvu skutečně původem z naší vlasti a je zde dokonce nejprodávanější značkou české kosmetiky. Za jejím vznikem stojí Ústav lékařské kosmetiky v Praze a filmová studia Barrandov. Na svém úplném začátku se totiž Dermacol zaměřoval především na filmový make-up, a tak není divu, že je dnes používán i v proslulém Hollywoodu.

Tolik z historie, nyní ještě pár obecných věcí, o které se pravděpodobně u kosmetických značek zajímáš. Většina výrobků Dermacol je hypoalergenních, tvé pleti tedy nehrozí žádné nežádoucí reakce. Dermacol netestuje na zvířatech a při výrobě jsou dodržovány přísné klinické testy.

Dermacol - Hedvábný tónovací krém se třpytkami 2 in 1
V drogerii jsem po dlouhém rozhodování vybrala celkem tři produkty. Protože v létě asi žádná z nás netouží po silné vrstvě make-upu, která se rozteká po celém obličeji, zvolila jsem výrobek 2 v 1, který se jmenuje Dermacol Shimmering Toning Cream – Hedvábný tónovací krém se třpytkami.

V popisu stojí, že jde o spojení hydratačního krému a make-upu, který dodá pleti barevné sjednocení a svěží a zářivý vzhled. Je samozřejmě hypoalergenní a pro všechny typy pleti. Vybírat můžeš mezi dvěma odstíny – Natural a Bronze. Třicetimililitrové balení seženeš za velmi přijatelnou cenu - okolo stovky.

 

Dermacol - 1
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

A jak bych ho zhodnotila? Z pěti hvězdiček by si ode mě čtyři určitě odnesl. Pokud stejně jako já trpíš barevným nesjednocením pleti, rozhodně nad koupí zauvažuj. Skvěle se roztírá, pleť je na dotek jemná a vypadá přirozeně. Vyzdvihla bych obsah kyseliny hyaluronové a panthenolu, který zajistí pleti potřebnou hydrataci. Co bych vytkla, jsou krycí schopnosti. Dívky, které by pomocí tohoto krému chtěly zamaskovat velmi problematickou pleť, by asi neuspěly. Dá se to ale čekat, nikde na výrobku se neuvádí, že by měl krycí schopnosti, na to má Dermacol jiné ;-)

PŘEČTI SI TAKÉ:
Návod na rychlé denní líčení
Všeho moc škodí - i v líčení

K třpytkám, které jsou v krému obsaženy, se stavím naprosto neutrálně. Není jich málo, ani moc a na léto se celkem i hodí, protože pleť hezky rozzáří ;-) Velmi pozitivní je cena, tónovací krémy se na trhu cenově pohybují často o mnoho výše.

Dermacol – Fixační transparentní pudr
Protože moje pleť není až tak problematická, místo korektoru jsem se rozhlížela rovnou po pudru. Proč mě zaujal zrovna tento? Z prostého důvodu. Na obalu má napsáno, že byl oceněn Asociací vizážistů a stylistů ČR jako výrobek roku 2007. Takže to už musí být něco, napadlo mě ;-) Najdeš
ho samozřejmě i pod anglickým názvem – Invisible fixing powder. V balení 13,5 gramu je kromě samotného pudru také labutěnka a štěteček pro snadnější nanášení. Seženeš ho ve dvou odstínech – Light a Natural. Je ale transparentní a neměl by tedy změnit barvu tvého make-upu. Je hypoalergenní
a dotekuodolný. Cena se pohybuje okolo dvou stovek. Z obalu cituji: "Fixační transparentní pudr je určený pro dosažení sametového vzhledu pleti. Fixuje make-up a chrání ho proti doteku."

 

Dermacol - 3
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

A hodnocení? Své ocenění si zaslouží oprávněně, za sebe bych mu dala určitě pět z pěti hvězdiček. Po opravdu dobrém pudru jsem patrála docela dlouho, takže mám radost, že jsem ho našla zrovna u Dermacolu. Začnu u balení. Rozhodně jednička s hvězdičkou za to, že je v balení s pudrem i štěteček a labutěnka. To moc často u pudrů nebývá, což je celkem škoda. Raději než štětečkem ho nanáším labutěnkou, ale každému vyhovuje něco jiného. Pochválit musím skvělou zmatňující schopnost. Fakt nevím, co je v tom za kouzlo, ale pleť se mi po celý den neleskla! :-)

Před jeho nanášením jsem použila tónovací krém zmíněný výše a můžu ho doporučit i těm, které používají pudr k fixaci make-upu. Když jsem vlastnila tuhé pudry, často se mi stalo, že po pádu na zem už byly nepoužitelné. Tento pudr je naštěstí sypký a navíc ve šroubovacím balení, takže žádná nehoda nehrozí.

Dermacol – DUO Tvářenka
Neboli anglicky DUO Blusher. Samozřejmě jako poslední výrobek jsem musela zvolit tvářenku, bez té by to v létě nešlo. Nejdříve tedy něco o ní. Najdeš ji celkem ve čtyřech odstínech, klasicky jeden tmavší a jeden světlejší, abys s ní mohla na své tváři stínovat. Je dermatologicky testována a obsahuje vitamin E. Má významně působit proti stárnutí pokožky a udržovat její vlhkost. Balení 8,5 gramu najdeš opět za cenu okolo stovky. Zaujme i květinový vzor, vytlačený na samotném obsahu tvářenky.

 

Dermacol - 4
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Protože tvářenky používám opravdu jenom v létě (v zimě mívám tváře červené až až), nevyzkoušela jsem jich za život moc. To je také důvod proč hodnotím 3,5 – 4 hvězdičkami z 5. Oproti ostatním tvářenkám neurazí, ale ani neohromí, zkrátka pro méně náročné. Určitě bych ji doporučila holkám, které se teprve učí tvářenky používat, protože díky dvěma odstínům v balení si lze se stínováním na lícních kostech opravdu skvěle vyhrát. Je vhodná pro problematickou pleť, mě osobně neucpává póry, což je určitě jedno velké plus. Balení bohužel neobsahuje žádný štětec k nanášení, já si ale vystačila s tím, který jsem zmínila u pudru (výše). Narozdíl od jiných tvářenek nepráší a v pohodě ji tedy dostaneš tam, kam potřebuješ. Pozitivní je přijatelná cena a poměrně velké balení.8 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •