Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pokud se stejně jako já teď v zimě ráda upínáš ke knížkám, mám pro tebe dva tipy, které mě v poslední době zaujaly.

Dva nové přírůstky do mé knihovny

Čtení
zdroj: Thinkstockphotos Čtení
aktualizováno 12.02.2013, 00:03 | 12.02.2013, 00:00 | Lea Jennifer/Krasna.cz

Pokud se stejně jako já teď v zimě ráda upínáš ke knížkám, mám pro tebe dva tipy, které mě v poslední době zaujaly.

Sara Shepardová: Hra lží (Nakladatelství BB art)
"Měla jsem život, pro který by člověk byl schopen i zabít. Pak to někdo udělal. Nejhorší na tom být mrtvá je, že už nemáte pro co žít. Žádné líbání. Žádná tajemství. Žádné drby. Z toho by většina holek měla druhou smrt. Ale já naštěstí dostala něco, co nikdo jiný nemá – představení na přidanou – a to díky Emmě, své znovunalezené sestře, se kterou jsem se ani nestačila sejít. Emma se nyní zoufale snaží zjistit, co se mi stalo. A jediný způsob, jak to vypátrat, je být mnou – vklouznout do mého starého života a po kousíčkách ho skládat dohromady. "

Tuto knížku ti rozhodně doporučuji, jestliže jsi z těch, které už omrzely neustále se opakující dívčí románky se slabou zápletkou a "překvapivým" závěrem. Autorka této knihy není žádná amatérka, ještě před touto knihou totiž vydala sérii knih Pretty little liars (Roztomilé malé lhářky), podle níž byl natočen i seriál. Tak tomu je i u Hry lží, bohužel seriál najdeš pouze anglicky s českými titulky. Hledej pod názvem The lying game ;-)

 

Kniha
Sara Shepardová: Hra lží (Foto: oficiální zdroj)

 

Hlavními hrdinkami knihy jsou jednovaječná dvojčata Emma a Sutton, které jsou na chlup stejné. Až na jeden "malý" rozdíl – Sutton je mrtvá. Na začátku děje ještě ani jedna z dívek netuší, že by někde na světě existovalo její dvojče. Emma je chudá dívka, která se celý život stěhuje z jedné pěstounské rodiny do druhé. Momentálně žije u pěstounky, která má vlastního syna Travise. A jak tomu tak bývá, Travis nemůže Emmu vystát a neustále jí dělá naschvály. Suttonin život byl úplně opačný než ten Emmy. Žila v bohaté rodině, měla spoustu přátel a každý týden si užívala bujarých večírků. To ale samozřejmě znamenalo i mnoho lidí, kteří ji naopak nemohli vystát.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Fragment hledá autora bestselleru - šance vydat vlastní knihu!
Představuji ti knihu, která mě zcela nadchla

Travis jednoho dne ukáže Emmě video z internetu, kde někdo natáčí vraždu mladé dívky. Že by někdo nafingoval vraždu a pak to zveřejňoval na internetu, to by Emma ještě zkousla, ale ta holka na videu vypadá přesně jako ona! Pomalu si začne dávat jednotlivé dílky dohromady a dojde jí, že je přece klidně možné, že někde existuje její dvojče. Po krátkém pátrání dívku z videa opravdu objeví. Zjistí, že se jmenuje Sutton a dokonce si domluví sraz. Jenže než se stihnout sejít, Sutton záhadně zmizí. Co když vražda na videu nebyl jen prostý fake? Emma je rozhodnutá tomu přijít na kloub. A jediný způsob, jak se dozvědět více o životě Sutton, je žít ho. Je to ale vůbec možné, když jí Suttonin vrah sleduje na každém kroku?

Daphne Du Maurier: Duch lásky (Nakladatelství Motto)
"Janettiny city k Samuelovi byly podobné jako city k Thomasovi. Jeden byl jejím manželem, druhý dítětem. Samuel bude záviset na její lásce a péči, dokud nebude dost starý na to, aby se postaral sám o sebe. Thomasovi i Samuelovi dávala všechen svůj spontánní cit a prostor srdce, ale její duch byl svobodný a nespoutaný, toužil povznést se z dobrovolného osamocení a smísit se s nadzemskými vlivy, jako je vítr, moře a obloha, a to ruku v ruce s tím, na koho čekala. Pak se i ona stane součástí těchto věcí a navždycky bude abstraktní a nesmrtelná."

Přiznám se, že od této knihy jsem čekala víc. Nevím, co mě k tomu vedlo, ale nejspíše asi ten pocit, když jsem poprvé přejela prsty přes matně černý přebal knihy, na kterém je vyobrazeno tyrkysově modré moře s několika útesy a stará dřevěná loď.

 

Kniha
Daphne Du Maurier: Duch lásky (Foto: oficiální zdroj)

 

Daphne Du Maurier byla slavná britská spisovatelka, která psala napínavé romantické příběhy, často s detektivními prvky. To by tak zhruba sedělo i k této knize, ve které se prolínají osudy celkem 3 generací rodiny Coombů.

Děj knihy se odehrává v Cornwallu. Za hlavní postavu bych zde označila mladou dívku Janet Coombovou, která tak trochu odporuje dobovým zvykům. Miluje moře a ráda by poznala všechny jeho zákoutí, touží cestovat, prožít dobrodružství, okusit svobodu, podílet se na námořních výpravách. Místo toho je donucena provdat se za svého bratrance Thomase, což pro ní ale není úplně špatné – Thomas je totiž stavitelem lodí. Alespoň se díky němu může setkat s tím, po čem tak touží, i když jen z vyprávění. Mají spolu syna, jemuž Janet věnuje celý svůj zájem a lásku, přesto v ní pořád zůstává vášeň po dobrodružství. Do celého příběhu je zapletena i válka, a tak rodiny Coombů musejí snášet nejrůznější těžkosti a dopady sociálních změn v Británii.

Protože nejsem příliš velká fanynka historických románů, kniha mě zrovna nezaujala a rozhodně není z těch, jejíž příběh si budu pamatovat i za pár měsíců. To ovšem neznamená, že třeba tebe by nezaujala ;-) Ohledně čtivosti to pro mě bylo jako na houpačce. Na začátku mi trvalo dlouho, než jsem se dokázala začíst. Když už se děj trochu rozvinul, dokázala jsem ji číst i pár hodin vkuse. Na konci už jsem ale opět měla co dělat, abych knihu vůbec dočetla. Dala bych tři hvězdičky z pěti za to, že jsem se na pozadí knihy dozvěděla i něco málo z historie :-)6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •