Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Že zní název článku dost děsivě? Neboj, ve skutečnosti jde o zábavnou kosmetickou proceduru, která je dokonce účinnější než obyčejná pedikúra.

Jak jsem nechala rybky, aby mi okusovaly nohy

Rybky na pedikúře
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Rybky na pedikúře
aktualizováno 18.03.2013, 00:00 | 18.03.2013, 00:00 | Lea Jennifer/Krasna.cz

Že zní název článku dost děsivě? Neboj, ve skutečnosti jde o zábavnou kosmetickou proceduru, která je dokonce účinnější než obyčejná pedikúra.

Po přečtení článku o novém barevném hitu na nehty "rebel nails" v březnovém Popcornu, jsem se rozhodla svěřit se v článku se svým měsíc starým zážitkem v kosmetickém salonu.

Poukaz na proceduru s rybičkami Garra Rufa jsem zakoupila své mamce a věnovala jí ho jako dárek k Vánocům. Bohužel, ani sáhodlouhé přesvědčování nezmírnilo její odpor, a tak aby poukaz nepropadl, šla jsem do salonu já. Na internetu jsem si zarezervovala termín a o pár hodin později už mi volala příjemná paní, aby se mnou domluvila podrobnosti.

Ještě než popíšu své zážitky, měla bych rybičky trochu více přiblížit. Jejich jméno je Garra Rufa a pocházejí z termálních pramenů v Turecku, díky čemuž dokážou přežívat ve vodě o teplotě až 36°C. Protože v tak teplé vodě ale neseženou téměř žádnou potravu, adaptovaly se rybičky na odumřelou lidskou kůži. Z tlamiček navíc vylučují sekret, který má hojivé a zacelující účinky, a navíc nemají zuby, takže je jejich "okusování" naprosto bezbolestné (maximálně to lochtá :-D) a působí spíše jako velmi dobře působící peeling.

Procedura s rybkami Garra Rufa je doporučována lidem s kožními onemocněními, jako je lupénka, akné, ekzém, bradavice a podobně. Účinně také pomáhají bojovat se zarůstajícími nehty. Co je potřeba ještě zmínit, je to, že já jsem absolvovala pouze lázeň nohou. S rybičkami Garra Rufa se ale můžeš koupat i úplně celá (v plavkách samozřejmě) a dopřát si tak peeling celého těla.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Nožky jako z alabastru
Zaostři na kuří oka!

Když jsem do studia přišla, uvítal mě pro změnu milý pán. Hned ze začátku se mě zeptal, jestli jsem hodně lechtivá. Upozorňuji už na začátek, že jsem opravdu extrémně lechtivá, ale proceduru jsem přežila bez většího záchvatu smíchu. Po pár úvodních otázkách na léky, které beru (rybky jsou velmi citlivé například na masti, které jsou na bázi kortikoidů), a na lak na nehty (pokud ho máš na nehtech déle než dva dny, tak nevadí) mě zavedl do sprchy se sedátkem a umyl mi nohy speciálním mýdlem.

A pak už se šlo na věc. V zapůjčených pantoflích jsem došla k velkému čtvercovém akváriu se schůdkem a lavicí a opatrně jsem do něj dala nohy. Celkem jsem zírala, jak rychle se do mě rybky daly. Přirovnala bych to k malým bezbolestným elektrickým šokům. Myslela jsem, že půl hodina je přece jenom moc, ale rychle jsem se s rybkami skamarádila a bavilo mne je pozorovat. 

Po několikaminutovém šoku si uvědomíte, že rybky vám krásně brousí kůži, a to úplně všude, kam se dostanou. To je hlavní výhoda oproti pedikúře, protože zde neodcházíte jenom z obroušenými patami, ale úžasně hladké jsou zkrátka celé nohy. Po uplynulé půlhodině se mi ani nechtělo z akvária ven, ale co se dalo dělat. Na závěr mi ještě nožky namazali speciálním krémem.

 

 

Protože jsem poukaz zakoupila na slevovém portálu, stál mě zhruba dvě stovky, jinak se obvyklé ceny pohybují okolo 300 korun na půl hodiny (nohy) a 600 korun na půl hodiny (celé tělo). Sice je to o něco dražší než obvyklá pedikúra, ale za ten zážitek to stojí a doporučuji každému to alespoň vyzkoušet :-) Procedury s rybičkami Garra Rufa hledej v masážních a kosmetických salonech v každém větším městě (zkus internet).

S takhle upravenými nožkami se můžeš vrhnout na rebelské lakování nehtů. Jak na to, najdeš v březnovém Popcornu.

 

Popcorn
(Foto: oficiální zdroj)16 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •