Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ještě jsi nad letní brigádou nepřemýšlela? Tak to rychle naprav, protože ty nejlepší pozice jsou obsazované právě na sklonku zimy a jara!

Jak získat tu nejlepší brigádu na léto

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 07.04.2016, 00:00 | 07.04.2016, 00:00 | Lea Jennifer/Krasna.cz

Ještě jsi nad letní brigádou nepřemýšlela? Tak to rychle naprav, protože ty nejlepší pozice jsou obsazované právě na sklonku zimy a jara!

Věk hraje důležitou roli

Co je vlastně třeba pro sehnání dobře placeného místa? Jednou z nejpodstatnějších věcí je tvůj věk. Přestože ze zákona můžeš pracovat už od 15 let, většina zaměstnavatelů hledá spíše plnoleté zaměstnance. Ale ani v patnácti nemusíš věšet hlavu, letní brigáda se často dá nějak uzpůsobit. Pokud třeba přemýšlíš nad prací v restauraci nebo hospodě, můžeš se nabídnout jako pomocná síla do kuchyně, nebo jako servírka, která bude pouze roznášet jídlo a pití (kasírovat bude někdo, kdo už je plnoletý). Plnoletost nepotřebuješ ani pro práci hostesky nebo uvaděčky v kině/divadle. Po mladé pracovní síle je často poptávka i v nejrůznějších řetězcích rychlého občerstvení, kde si navíc můžeš upravovat směny tak, jak potřebuješ.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Zkušenosti s prací hostesky: Co tě čeká a jak nenaletět?

Brigáda v cizině? Pozor, kde skončíš

VAŠE PŘÍBĚHY: Super brigáda? Spíš nechutné ponížení s nečekaným koncem

Práce v zahraničí jako cesta k zlepšení cizích jazyků


Sníš-li o práci v zahraničí, připrav se na omezenější nabídku brigád. Zaměstnavatelům často nevyhovuje to, že studenti mají volno pouze v červenci a srpnu (v tomto mají výhodu vysokoškoláci). Nabízí se proto převážně práce na farmách a sadech (například sběrači ovoce), případně v textilních továrnách, výjimečně také v obchodech s konfekcí.
Kapitolou sama o sobě je práce jako au-pair. V Česku najdeš mnoho agentur, jejichž služby můžeš využít. Připrav se však na to, že většina rodin shání au-pair na delší dobu, dva měsíce jsou pro ně málo. S dětmi můžeš pracovat také na nejrůznějších zahraničních jazykových táborech nebo jako animátorka dětského klubu v zahraničních hotelech. Opět ale platí, že je zde často požadována plnoletost.

Práce s dětmi je sázka na jistotu


Plnoletost však obvykle nepožadují letní dětské tábory, které často shánějí praktikanty k nejmenším dětem. Můžeš tak fungovat jako „asistent“ oddílového vedoucího, přičemž tvým úkolem je dohlížet obvykle na ty nejmladší děti, pomáhat jim s hygienou a trávit s nimi volný čas. Postupně se tak můžeš vypracovat až ke kariéře opravdového vedoucího. Pokud tě práce s dětmi neláká, zkus se poohlédnout po jiných činnostech. Zmíněné dětské tábory také často hledají posily do kuchyně nebo zdravotníky (pokud máš zdravotnický kurz).

Kde hledat nabídky brigád?

Kromě již známých portálů, které inzerují nabídky práce, můžeš zkusit hledat také na sociálních sítích. Například na Facebooku můžeš najít rozsáhlé skupiny, do kterých se stačí přidat a žádná nabídka brigády už ti neunikne. Zkus také „rozhodit sítě“ po svých příbuzných a přátelích. Nikdy nevíš, třeba zrovna někdo o něčem ví!1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •