Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Cítíš se unavená, bez energie, pleť se ti kazí a ještě k tomu si přes zimu nabrala další kila na váze? V tom případě vsaď na jarní detox, který tvůj organismu pročistí a zbaví ho nežádoucích látek.

Jarní DETOX pro krásu i hubnutí

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 12.04.2016, 00:00 | 12.04.2016, 00:00 | Lea Jennifer/Krasna.cz

Cítíš se unavená, bez energie, pleť se ti kazí a ještě k tomu si přes zimu nabrala další kila na váze? V tom případě vsaď na jarní detox, který tvůj organismu pročistí a zbaví ho nežádoucích látek.

Samotný pojem „detox“ tě možná děsí, protože s recepty na tyto očistné kúry se v poslední době doslova roztrhl pytel. Nejeden časopis přináší „zaručený“ recept na jarní očistu, která spočívá v pití teplé vody s citrónem nalačno a poledním výplachu střev. Podobné rady užívej s rozumem a raději se vždy poraď se svým lékařem, abys předešla vážným zdravotním komplikacím. Pro jarní detox není třeba nějak zásadně upravovat jídelníček. Úplně postačí, když se některým jídlům vyhneš a některá naopak do svého jídelníčku zařadíš.

Stop sladkostem

Jestliže patříš mezi závisláky na sladkém a nikdy se neobejdeš bez své školní svačiny v podobě tatranky, zkus si dát třeba jenom krátkodobou pauzu. Začni s menším cílem (třeba třídenní pauza od sladkostí) a pokud to zvládneš, postupně přidávej další a další dny. Tvé tělo se zpočátku bude bránit, protože je zvyklé na svou denní dávku cukru, ale s častějším omezováním sladkostí si navykne. Uděláš tak něco nejen pro své zdraví, ale i pro svou váhu.

Vsaď na čaje

Kávu dej na chvíli stranou a vyzkoušej nějaký nový druh čaje. Nemusíš nutně pít pouze bylinné a zelené čaje, chutnat ti bude třeba takový bílý čaj a energii ti zase dodá matcha tea, který se svým obsahem kofeinu dokáže předčit i kávu. Čaje by však neměly tvořit hlavní složku tvého pitného režimu, proto nezapomínej ani na obyčejnou, případně minerální vodu, která tvému tělu dodá stopové prvky.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Potřebuje naše tělo detox?
Chceš dopřát tělu detox? Ukázkový jídelníček na celý týden
Vsaď na detox a zastav věčné přejídání

Škodlivin tě zbaví vláknina

Ne všechno, co sníš, dokáže tvé tělo stoprocentně strávit. Právě nestrávené zbytky ve střevech jsou častou příčinou nafouklého břicha a pomalého trávení. Svému tělu pomůžeš tenhle problém vyřešit pravidelným přísunem celozrnného pečiva, zeleniny a luštěnin. Kila pak půjdou dolů mnohem snáz!

Očista pro duši

Nezapomínej podporovat i své mentální zdraví, které je zejména v zimě ohroženo nedostatkem slunečního svitu a krátkými dny. Jeden den v týdnu věnuj sauně nebo páře, které ti pomůžou se uvolnit (a to jak psychicky, tak fyzicky). Navíc tě krásné prohřejí a posílí obranyschopnost.

Zapomeň na hladovku


Jarní očista by rozhodně neměla probíhat ve formě hladovky, která tělu spíše uškodí, než pomůže. Dopolední a odpolední svačiny můžeš nahradit zeleninovými a ovocnými šťávami, případně hrstí oříšků. Hladovění vede akorát k podrážděnosti a nočnímu vyjídání lednice.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •