Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Až tě přestanou bavit televizní programy, zkus se inspirovat jednou z těchto knih!

Nádech tajemna pro dlouhé zimní večery

čtení
zdroj: Thinkstockphotos čtení
aktualizováno 24.01.2015, 00:00 | 24.01.2015, 00:00 | Lea Jennifer/Krasna.cz

Až tě přestanou bavit televizní programy, zkus se inspirovat jednou z těchto knih!

Kronika kambionů – Osudová přitažlivost (Jaime Reed)

Typická srdcovka pro dlouhé zimní večery. Obálka knihy v tobě na první dojem vzbudí pocit, že jde o další lovestory ze série knih o upírech, vlkodlacích a jiných bytostech. Opak je pravdou. Nádech tajemna sice v příběhu najdeš, avšak ve zdravé míře. V příběhu dominuje Caleb, charismatický a tak trochu tajemný mladík se zvláštníma očima, čímž se stává přitažlivým pro mnoho dívek ve svém okolí. A jak už to tak bývá, v kontrastu stojí sedmnáctiletá Samara, která patří do skupiny těch "nejobyčejnějších" holek a v životě má prostě smůlu. To, že po ní Caleb pokukuje, ji nenechává chladnou. Přesto po něm ale nešílí tak, jako většina holek. Cítí totiž, že za jeho magickým pohledem se skrývá něco nebezpečného. Shodou náhod nakonec jeho kouzlu podlehne, čímž se oba dostanou do pěkného maléru. Sam je seznámena s tajemným světem kambionů, o kterém do teď neměla ani ponětí. Jenže tenhle svět rozhodně není bezpečný. Začnou se dít podivné věci a Sam si uvědomuje, že musí rychle něco podniknout. V ohrožení je totiž i její rodina a blízcí. Závěr knihy je velmi strhující a nechybí v něm nic, vášeň, humor, překvapení.. a dokonce i smrt!

Kronika kambionů 1
(Foto: oficiální zdroj)


Název:
Kronika kambionů 1 - Osudová přitažlivost
Autor:
 Jaime Reed
Nakladatelství:
Fragment
Počet stran: 
272
Rok vydání: 
2014


PŘEČTI SI TAKÉ:

Nejlepší horory

Kdo se chce bát? Tipy na filmy, se kterými prožiješ mrazivý Halloween

4bia: Čtyři hororové příběhy v jednom. RECENZE


Horror School – Podivné sestry (Charles Gilman)

Tato kniha je druhým dílem série Horror School. Zůstávají zde stejní hrdinové – Glenn, Robert a Karina (ve skutečnosti duch, kterého v minulém díle Glenn a Robert vysvobodili). Tito tři přátelé navštěvují Lovecraftovu základní školu. Jako jediní ví, že to není jen obyčejná základka. Děje se zde něco tajemného. Po dvojčatech Sarah a Sylvii se ze dne na den slehne zem. Je za tím únos, nebo něco jiného? Jenže pak se po pěti dnech zase nečekaně objeví a z údajného "únosu" si nic nepamatují. To se ale nezdá Robertovi a Glennovi, kteří začnou pátrat po podrobnostech. Když zjistí, že dvojčata chodí místo na oběd do bazénu, začne jim být něco divné. Nakonec ale zjistí ještě mnohem divnější věc – na dně jejich školního bazénu se nachází vchod do Tillinghastova zámku. Protože chtějí záhadu vyřešit, rozhodnou se tam dvojčata pronásledovat. Jenže co když už se nikdy nedostanou ven? Tato téměř až hororová kniha má tisíce fanoušků po celém světě a dokonce i svůj oficiální web (v angličtině). Já osobně nejsem fanouškem hororů, takže jsem knihu nečetla s moc velkým nasazením. Fanoušky záhad a tajemna však jistě nadchne!

Horror School 2
(Foto: oficiální zdroj)


Název: Horror School 2 - Podivné sestry
Autor: Charles Gilman
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 128
Rok vydání: 20149 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •