Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Venku je sychravo, jaro v nedohlednu, a když se konečně s vypětím všech sil můžeš schovat před mrazem doma, docela ráda se napiješ něčeho teplého. Mám pro tebe seriál, ve kterém ti představím nejznámější typy čajů a přidám pár rad, s čím vším a ja...

Objev kouzlo čajů. 1. díl: Zelený čaj

čaj
zdroj: Oficiální zdroj čaj
aktualizováno 20.02.2012, 00:00 | 20.02.2012, 00:00 | Lea Jennifer/Krasna.cz

Venku je sychravo, jaro v nedohlednu, a když se konečně s vypětím všech sil můžeš schovat před mrazem doma, docela ráda se napiješ něčeho teplého. Mám pro tebe seriál, ve kterém ti představím nejznámější typy čajů a přidám pár rad, s čím vším a jak ti který dokáže pomoci.

Pokud si pod pojmem čaj představíš černý čaj, jsi na omylu. Jediným pravým a původním čajem je totiž ten zelený. Zároveň je také jediným čajem, který při svém zpracovávání neprochází oxidací.

Jeho původ je v Asii – především v Číně a Japonsku. Jeho obliba se na těchto místech dá přirovnat ke konzumaci stejně oblíbeného pokrmu sushi.

Hlavní složka zeleného čaje je kofein. Zapomeň ale na ten, který je například v kávě. Kofein obsažený v zeleném čaji je totiž zdravější, má mnohem lepší účinky a nedráždí srdce a cévy. Kofein v zelném čaji se uvolňuje pomalu a tím stimuluje mozek daleko klidněji. Pokud jsi zvyklá na pití pouze čaje
černého, možná tě chuť zeleného čaje překvapí. Jeho chuť je totiž jemná, pro někoho až trpká či hořká. Tomu se ale dá zabránit časným vyndáním sáčku.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Málo piješ? Víme, co to dělá s tvou krásou
Energy drinky: víš, co piješ?

S čím vším ti dokáže zelený čaj pomoci? Pokud toužíš po štíhlé postavě, tak ti právě představuji tvého nového nejlepšího kamaráda! Pravidelné pití zeleného čaje totiž přispívá ke snížení tělesné hmotnosti.

Za další významné plus zeleného čaje se dají určitě pokládat jeho antioxidační účinky. Jsou údajně až 7x silnější než u čaje černého. Pití zeleného čaje je tedy účinnou prevencí proti mnoha chorobám, bakteriím a virům. Slibné jsou také výzkumy, které prokazují, že zelený čaj má protialergické účinky.

Pokud jsem tě ještě nepřesvědčila o jeho výhodách, tady máš pár dalších:
- brání tvorbě zubního kazu
- snižuje hladinu cholesterolu v krvi
- posiluje krevní stěny
- snižuje hladinu cukru v krvi
- dodává pocit duševní svěžesti, dobrou náladu
- zlepšuje soustředěnost
- zpomaluje proces stárnutí
- snižuje riziko onemocnění rakovinou

Zelený čaj bys měla pít neslazený a nejlépe i bez mléka a citronu. Je totiž prokázané, že tyto přídavky snižují jeho blahodárné schopnosti.6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •