Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Láká tě cestování a poznávání nových kultur? Mám pro tebe tip, jak můžeš procestovat Evropu téměř zadarmo!

Procestuj celou Evropu úplně ZADARMO!

V letadle
zdroj: Thinkstockphotos V letadle
aktualizováno 19.05.2015, 00:00 | 19.05.2015, 00:00 | Lea Jennifer/Krasna.cz

Láká tě cestování a poznávání nových kultur? Mám pro tebe tip, jak můžeš procestovat Evropu téměř zadarmo!

Dovolená s rodiči už tě přestala bavit, ale přesto bys ráda vyrazila na pár dní do zahraničí. Jenže tvoje peněženka zeje prázdnotou. Co teď? Tvoje situace není zdaleka tak ztracená, jak si myslíš. Díky členství v Evropské unii máš možnost zapojit se do projektů Mládeže v akci, které se konají v různých zemích po celé Evropě. Ať už tě lákají hory nebo spíš moře, určitě si vybereš a navíc ještě potkáš své vrstevníky z ostatních evropských zemí. A nejlepší na tom je, že tě to nebude stát ani korunu. Veškeré náklady na cestu ti budou proplaceny, ubytování i se stravou je také zdarma!

 

V Česku existuje několik organizací, které tyto projekty nabízejí (přes ně se můžeš na projekt přihlásit). Podmínkou je, aby ses uměla domluvit anglicky. Nemusíš mluvit plynule, stačí alespoň základní znalost. Co se týče věku, omezení je různé. Na některé projekty můžeš vyrazit už od třinácti let, na některé zase až od osmnácti. Další podmínkou je vyplnit přihlášku a zaslat jí na email organizace.


PŘEČTI SI TAKÉ:

O čem kluci sní? 10 nejoblíbenějších erotických představ

 


Sama už jsem díky těmto projektům byla v Německu, Litvě nebo Francii a v červnu se zase chystám do Srbska. Je jen na tobě, jaký projekt a jaká země tě zaujme. Témata projektů jsou různorodá, od zdravého životního stylu po různá sociální nebo environmentální témata. Zkušenost je to určitě zajímavá, můžeš si to napsat do životopisu a zaujmout tím při pohovoru na vysokou školu.


U jakých organizací se na projekty můžeš přihlásit? Jde většinou o různé neziskovky. V České republice je jich celá řada. Z těch nejznámějších je to například Tmelník (www.tmelnik.cz), Together Czech Republic (www.network-together.eu) nebo Change it! (change-it.cz). S těmito třemi organizacemi mám i já sama zkušenost. Aktuální projekty můžeš najít i na jejich facebookových stránkách. Je jich ale mnohem více, stačí zapátrat na internetu.8 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •