Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Říká se, že názor je jako zadek - každý má nějaký. O názorech na pěnové barvy to platí zrovna tak. Určitě jsi toho už o nich hodně slyšela, jenže čemu z toho vlastně věřit?

SOUBOJ: Pěnové barvy versus obyčejné barvy na vlasy

aktualizováno 03.02.2012, 00:00 | 03.02.2012, 00:00 | Lea Jennifer/Krasna.cz

Říká se, že názor je jako zadek - každý má nějaký. O názorech na pěnové barvy to platí zrovna tak. Určitě jsi toho už o nich hodně slyšela, jenže čemu z toho vlastně věřit?

Začaly mi odrůstat kořínky mých tmavě rudých vlasů, když se zrovna pěnové barvy na vlasy dostaly na pulty českých drogérií. A abych se s tebou mohla podělit o své zkušenosti s touto barvou, tak jsem tentokrát místo po obyčejné barvě sáhla právě po té pěnové. Pokud už nyní uvažuješ o její koupi, hledej ji u již dobře známých značek jako je Palette, Wellaton nebo L’Oréal. Cenově se nijak výrazně neliší od těch normálních, dáš za ně od stovky nahoru.

Co bych ale vytkla, je množství odstínů, kterých není takový výběr jako u normálních barev. Najdeš samozřejmě typické odstíny (blond, černou, hnědou i červenou) i pár netypických (fialová), jenom nesmíš být příliš náročná.

PŘEČTI SI TAKÉ:
10 nejlepších zlepšováků pro tvé vlasy
Skoncuj s vypadáváním vlasů

V čem se tedy pěnové barvy liší od normálních barev na vlasy. Začala bych nejprve balením. Mnoho reklam slibuje "zábavnou přípravu a jednoduchou aplikaci barvy“. Je to proto, že pěnovou barvu zakoupíš  buď v balení, které obsahuje tzv. šejkr, nebo právě přímo v něm. Podle návodu do něj nasypeš všechny ingredience, pevně uzavřeš a začneš protřepávat (mimochodem docela zábavné :-D). Stop nevzhledným flekům od barvy po celé koupelně a zaneřáděným miskám! Při troše šikovnosti vzniká 0 procent nepořádku. V tom bych viděla hlavní výhodu těchto barev.Ještě ale pro jistotu zmíním jednu vedlejší, a to je příjemná vůně. Většina značek, které nabízí pěnové barvy, totiž slibuje nejrůznější ovocné vůně, které rozhodně nebudou dráždit tvůj nos štiplavým amoniakem, což mohu jenom potvrdit.

Jestliže koupi zvažuješ, měla bych tě upozornit i na nevýhody pěnových barev. Pro mě to bylo především velmi rychlé vymývání, a to si vlasy opravdu nemyji každý den. Zhruba po měsíci jsem musela barvení opakovat. Výsledný efekt barvy mě také nijak extra neokouzlil, přestože v reklamách ho vychvalují až kam. Bylo to příjemné ozvláštnění barvení, ale i nadále raději zůstávám u starých dobrých obyčejných barev

Měla jsi už možnost pěnovou barvu vyzkoušet? Jaké s ní máš zkušenosti?10 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •