Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Že bez zdravé svačiny ve škole nedosáhneš zrovna optimálních výsledků, o tom už bylo napsáno mnoho.

Svačina do školy snadno a rychle

aktualizováno 02.04.2012, 00:00 | 02.04.2012, 00:00 | Lea Jennifer/Krasna.cz

Že bez zdravé svačiny ve škole nedosáhneš zrovna optimálních výsledků, o tom už bylo napsáno mnoho.

Málokdo si o přestávce s chutí kousne do večer narychlo připraveného chleba strčeného pro "čerstvost“ do ledničky. Na druhou stranu která z nás má zároveň ráno nadbytek času na přípravu zdravé, čerstvé a ještě k tomu chutné svačiny? Mám pro tebe jeden velmi rychlý a zdravý recept, který ti dá potřebnou energii na celé dopoledne!

Potřebovat budeš předehřátou troubu, nebo toastovač, celozrnný toastový chléb, máslo, rozmačkaný nebo granulovaný česnek, jedno rajče, sýr a koření dle chuti. Celozrnných chlebů najdeš na trhu velké množství, jenže jak se mezi nimi vyznat? Za sebe bych ti určitě doporučila značku Penam, která ti kromě celozrnného pečiva může nabídnout i jiné pekařské a cukrářské výrobky. Rajče samozřejmě nejlépe z vlastní zahrádky, ale protože to asi v tuto dobu vypěstuješ jen těžko, vystačíš si i s tím z obchodu. Ze sýrů pak bude nejvhodnější mozzarella, nebo jí podobný sýr a jako koření bych ti doporučila oregáno.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Dáš si sváču?
Vyměň bílé pečivo za celozrnné!

Postup není nijak složitý. Plátky toastů pomažeš tenkou vrstvou másla, posypeš česnekem, na to na skládáš plátky rajčat a přes ně mozzarellu. Nakonec okořeníš a dáš zapéct – 3 minuty bohatě postačí!

A co ti taková svačinka přinese? Vláknina z rajčete ti dodá pocit sytosti, takže nebudeš mít potřebu kupovat si další jídlo. Vitamin B, C a beta karoteny už jsou jenom dalšímy plusy. Mozzarella je zase bohatá na vápník, fosfor a vitamín A. O česneku snad ani nemusím mluvit, jeho blahodárné účinky především na obranyschopnost organismu a trávení byly již mnohokrát zmíněné :-)3 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •