Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nevadí, pokud jsi o něm ještě neslyšela, v následujícím článku ti ho představím.

Už jsi ochutnala bubble tea? +RECEPT

Bubble tea
zdroj: Thinkstockphotos Bubble tea
aktualizováno 03.03.2013, 00:00 | 03.03.2013, 00:00 | Lea Jennifer/Krasna.cz

Nevadí, pokud jsi o něm ještě neslyšela, v následujícím článku ti ho představím.

V doslovném překladu bublinkový čaj je nápoj, který vznikl na Taiwanu zhruba v druhé polovině minulého století. Za tu dobu si získal mnoho příznivců po celém světě. Základem je pravý, zelený nebo černý čaj (žádný z pytlíku!), čerstvě uvařený, který se dochutí ovocnou nebo mléčnou složkou.

Výhodou bubble tea je, že se může podávat jak studený, tak teplý, díky čemuž má své příznivce celoročně. Co výjimečného se ale do bubble tea přidává a možná jsi o tom ani nikdy neslyšela, jsou tapiokové perly - žvýkací kuličky, které se získávají z kořene rostliny Yuca a jsou stoprocentně přírodní. Na tvé volbě pak je, zda si do tvého bubble tea necháš dát ještě ochucené praskací kuličky (kuličky, které po nasátí do pusy prasknou a vyteče z nich lahodný ovocný sirup), nebo ochucené želé.

Pro bubble tea je přímo typické, že se podává se širokým barevným brčkem, kterým tapioky můžeš nasávat, a také v průhledném uzavřeném kelímku. Přestože popis zní jednoduše, příprava pravého bubble tea je poměrně náročná a drží se přísných původních postupů.

Ve městech jako Praha, Plzeň a České Budějovice můžeš najít oficiální Bubbleology laboratoře (obchody s bubble tea, situované do laboratoří), kde ti namíchají bubble tea přesně podle tvého přání. Dále si můžeš bubble tea nechat namíchat například v obchodech TEA&GO nebo také v různých pouličních stáncích na rušných ulicích tvého města.

 

Bubble tea
Bubble tea - čaj s tapiokovými perlami. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Jestli máš ale zrovna prázdniny a chuť něco tvořit, co takhle zkusit si umíchat napodobeninu bubble tea doma? Není to úplně těžké, chce to jen cvik ;-) Na Youtube existuje spousta návodů, jak na to, takže pokud jsi zběhlá v angličtině, jen do toho.

Nabízí se samozřejmě otázka, kde sehnat tapioky, protože v obyčejných obchodních řetězcích je většinou neseženeš. Většinou je mají právě v těch nejvíce zapadlých malých obchůdkách v ulici, o které jsi ani nevěděla, že v tvém městě je. V diskuzích na internetu dává mnoho lidí tipy na konkrétní
jména obchodů, takže to vyzkoušej nejdřív tam.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Objev kouzlo čajů. 1. díl: Zelený čaj
Objev kouzlo čajů. 2. díl: Černý čaj
Objev kouzlo čajů 3. díl: Bílý čaj

Druhá možnost je objednat tapioky přes internet (například www.obchod.bubbletea-formosa.cz, www.bubbleteabros.cz). Nevyjdou tě draho, většinou je seženeš do 60 korun za celkem obsáhlé balení. Dej na ně ale pozor! Před požitím je musíš uvařit, návod jistě najdeš na balení.

Recept na mléčný bubble tea podle mě
Potřeby

- vychlazený zelený čaj
- plnotučné mléko
- uvařené tapioky
- med/cukr
- voda

Postup
Poměr čaje a mléka by měl být 1:1, smíchej proto stejné množství (nejlépe protřep v koktejlovém šejkru). Poté přidej libovolné množství tapioků a promíchej ještě jednou. Pokud jsi udělala čaj hodně silný, přilij trochu studené vody. Na konec dolaď chuť medem nebo cukrem a je hotovo :-)10 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •