Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Možná právě teď prožíváš nejkrásnější období svého života. A to možná jednoho dne skončí. Místo toho, abys teď začala nalhávat sama sobě, že ne, se raději porozhlédni po nějaké pěkné krabici. Vždyť vzpomínky nám navždycky zůstanou!

Založ si i ty svou krabičku vzpomínek!

Krabička vzpomínek
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Krabička vzpomínek
aktualizováno 07.02.2012, 00:00 | 07.02.2012, 00:00 | Lea Jennifer/Krasna.cz

Možná právě teď prožíváš nejkrásnější období svého života. A to možná jednoho dne skončí. Místo toho, abys teď začala nalhávat sama sobě, že ne, se raději porozhlédni po nějaké pěkné krabici. Vždyť vzpomínky nám navždycky zůstanou!

Již název velmi dobře napovídá, co to vlastně taková krabička vzpomínek je. Nemusí to být nutně krabička, určitě si vystačíš i s prázdným šuplíkem, nebo ozdobnou dárkovou taštičkou. Než se pustíš do hledání věcí, které si do ní uschováš, nezapomeň si krabičku také originálně vyzdobit. K tomu ti dopomohou kousky barevného balicího papíru, nálepky, korálky, knoflíky nebo třeba barevné zvýrazňovače.

Předpokládejme, že svou krabičku vzpomínek bereš opravdu vážně a jednou bys ji ráda ukázala svým dětem. V takovém případě by bylo nejlepší najít nějaké vhodné místečko (třeba zadní strana krabičky), na které napiš pár zakládajících údajů, jako je tvé jméno (pro případ, že by krabičku někdy objevila na půdě tvá prapravnoučata :-D), datum založení a jiné informace, které uznáš za vhodné.

Krabičku bys měla, takže přichází čas na hledání věcí, které do ní uschováš. Pro začátek se porozhlédni po fotkách. Jakýchkoli. Prohrab se v rodinném albu, starých počítačových složkách, na Facebooku… Zkrátka si opatři fotky, které pro tebe mají byť jen sebemenší význam. Celkem výhodné je také napsat si na zadní stranu fotky její význam nebo třeba rok pořízení. V dospělosti si už jen těžko vzpomeneš, k čemu se která fotka vztahovala.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Uchovej vzpomínky živé
Co ti říkají tvé sny?

Co dál patří do krabičky vzpomínek? Jednoznačně suvenýry z různých míst, která jsi navštívila. Ať už je to drobná mušlička od moře, přívěsek na klíče ve tvaru Eiffelovky nebo pohled z Kašperku. Pokud víš, že se nějaká tvá kámoška chystá navštívit zajímavé místo, nezapomeň jí říct, aby ti přivezla nějakou drobnost.Pokud máš, nebo jsi měla přítele, určitě není od věci schovat si do krabičky něco, co ti ho v dospělosti připomene, i když váš vztah už bude dávno uzavřenou kapitolou. V budoucnu bude určitě hezké zavzpomínat si. A co v krabičce vzpomínek schovávám já? Udělala jsem pro tebe malý výtah a pokud máš inspirace pořád málo, zkus kouknout na přiložené video :-)

- první knížka, kterou jsem jako malá přečetla
- pohled z tábora, podepsaný kamarády odtud
- diplom z anglické olympiády
- rolničku, kterou nosil můj pejsek
- pokémon kartičku z dětství
- vstupenku na London Eye z výletu do Anglie
- staré dobré taháky na fyziku
- můj první výtvor uplácaný na keramice4 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •