Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Čeká tě společenská událost a nevíš, jaký účes zvolit? Mám pro tebe inspiraci.

Účesy na plesy, ale nejen tam

Linda - 13
zdroj: Martin Chamer Linda - 13
aktualizováno 07.03.2013, 12:20 | 07.03.2013, 00:00 | Linda Coufalová/Krasna.cz

Čeká tě společenská událost a nevíš, jaký účes zvolit? Mám pro tebe inspiraci.

Na zkoušku účesů jsem vyrazila do kadeřnictví Toni and guy poblíž obchodního domu Paladium v Praze. Ujala se mě moc
sympatická kadeřnice Lucie Molnarová, která mi napřed umyla vlasy kvalitním šamponem stejní značky jako jméno salonu, po kterém jsem měla vlasy jemňoučké a pevnější. Můžu ho jen doporučit.

Kadeřnice mi ostříhala konečky, protože to už bylo potřeba, a když mi vlasy fénovala, diskutovaly jsme nad nejlepšími účesy na plesovou sezonu 2013. Já jsem prosazovala tupírování, protože ten objem, co vzniká, prostě miluju, ale musely jsme vymyslet i nějaký méně komplikovaný účes.

Výsledek naší spolupráce byl, myslím, skvělý a teď vám ráda představím dva senzační slavností účesy.

Natupírovaná boule á la 60. léta
Jedná se o půvabný, elegantní účes vhodný v podstatě kamkoli, především proto, že bez ozdob působí poměrně hodně přirozeně a je velmi slušivý. Nicméně účes je velmi těžké vytvořit, takže ho doporučuji hlavně na slavnostnější události. Pokud teda nemáš každé ráno spoustu nevyužitého času.

 

Linda - 7
(Foto: Martin Chamer)Potřebuješ:
- tupírovací (hodně hustý) hřeben
- gumičku - nejlépe obyčejnou, gumovou
- pinetky - čím víc, tím líp
- lak na vlasy - silně tužící

S česáním začneš jednoduše a prostě. Lehce natočíš kulmou konečky vlasů do ležérních, elegantních vln. Spodní část vlasů (jak vidíš na videu) stáhneš do culíčku a začneš nesvázaný zbytek tupírovat. V podstatě všechny ostatní vlasy. Neboj se toho a tupíruj pořádně, ať ti pěkně drží tvar. Když je moc uhladíš, vždycky je můžeš natupírovat znovu. Lak na vlasy ale použij, až budeš se svojí "boulí“ na hlavě spokojená, ať nemáš vlasy ve výsledku tvrdé jako beton.

Teď přichází kámen úrazu. Ve videu můžeš vidět, jak upevnit vlasy, aby držely kýžený tvar, ale dělat to poslepu může být pro někoho opravdu těžké. Doporučuji nějak šikovně rozestavět zrcadla, nebo někoho požádat o pomoc, aby tvůj výsledný "culíček“ byl elegantní a spolehlivě držel. Zkus se trefovat pinetkami těsně za gumičku, která drží normální culík vespod, aby ti pinetky lépe držely.

 

Podrobný návod najdeš v tomto videu.

 Co se ofinky týče, je to velmi individuální, protože nikdo nemá stejný střih, nicméně moc pěkně vypadá udělat pěšinku na bok a větší část ofiny vést nad čelem za ucho. Pinetkami zafixovat. Znovu přelakuj a možná zatřes pořádně hlavou, abys viděla, kde co nedrží. Podrobnější návod najdeš ve videu.

Já jsem z účesu byla nadšená. Škoda jen, že jsem vážně nešikovná, co se vlasů týče, ale už jsem začala trénovat, abych si podobné veledílo někdy mohla na hlavě vytvořit.

PŘEČTI SI TAKÉ:
'Tři snadné účesy do školy i ven
Máš zničené vlasy? Máme trik pro jejich okamžitou obnovu

Copánek á la korunka

Potřebuješ:

- gumičku - obyčejná gumová je nejlepší
- pinetky - deset by ti mělo stačit
- lak a vosk na vlasy

Jednodušší účes, nicméně v něm opět figuruje poměrně náročný prvek, a to francouzský copánek z ofiny.

 

Linda - 1
(Foto: Martin Chamer)Doporučení: stáhni si zbytek vlasů gumičkou, aby se ti nepletly pod prsty. Začni nahoře na hlavě jen s tenkými pramínky a postupně prameny přibírej. (Více ve videu, popřípadě na youtube najdeš spoustu podrobných a detailních návodů, jak uplést francouzský cop.) Zagumičkuj na konci, nebo pro elegantnější vzhled těsně za uchem. Nyní, když máš copánek upletený, je čas ho lehce roztahat do stran, abys vytvořila ležérní vzhled.

 

Účes zvládneš hravě i sama. Nech si poradit v následujícím videu:

 Připrav si pinetky a copánek upevni k hlavě na straně od obličeje, čímž bys měla vytvořit takovou "korunku.“ Nyní už stačí jen přelakovat a popřípadě lehce navoskovat, aby vlasy držely lépe tvar.

I tento účes se mi velmi líbil. Byl jednodušší, ale také velmi elegantní. A řekla bych, že se lépe hodí i běžně mezi lidi než boule á la šedesátky.

Jestli tě účesy zaujaly, podívej na stránky kadeřnictví, kde najdeš akci, ve které tě nyní učesají za příznivé ceny. Nový účes budeš mít už za třicet minut, a můžeš tak zazářit na jakékoliv akci. Více se dozvíš ZDE.51 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •