Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Taky občas řešíš, jak dosáhnout kýženého výsledku, když se setmí? Mám pro tebe pár rad!

Jak fotit za špatného světla

foceni
zdroj: Archiv blogerky foceni
aktualizováno 03.06.2018, 00:00 | 03.06.2018, 00:00 | Lola-J/Krasna.cz

Taky občas řešíš, jak dosáhnout kýženého výsledku, když se setmí? Mám pro tebe pár rad!

Před nějakou dobou jsem se zúčastnila jednoho z velmi vydařených workshopů značky Canon. Tentokrát šlo o téma focení večerního města a celkově focení v šeru a za horších světelných podmínek. Jak takové workshopy probíhají, si můžeš přečíst na mém blogu už teď.


Na focení jsem si půjčila zrcadlovku Canon 6D Mark 2. Vydali jsme se k řece, kde na nás už čekaly labutě. Než se úplně setmělo, seznámili jsme se s vypůjčenými foťáky a jejich funkcemi. Instruktoři nám pomáhali s nastavením a připravovali na opravdovou tmu. Město najednou bylo krásně osvícené a nám se nabízel pohled na kouzelný Karlův most na jedné straně a kousek Národního divadla na straně druhé.


A i přesto, že ne každý fotil zrcadlovkou, dokázali jsme si všichni pohrát s nejdůležitějšími prvky v nastavení, abychom mohli zkoušet tvořit rozmanité efekty na fotografiích.


Kouzlo sametové hladiny:


Tady je potřeba nastavit delší čas a rozhodně přijít se stativem. A to hlavně kvůli tomu, že když máme nastavený delší čas, fotoaparát logicky potřebuje o něco déle efekt snímat, resp. vpouštět světlo. A pokud bys ho držela v rukou, docílíš tím spousty vlnek, které tam zanechají třeba pouliční lampy apod. Když tedy fotíš ze stativu, máš všechny statické detaily na svém místě a to, co se pohybuje (např. hladina řeky) se „rozmázne“. S tím jsme pracovali i při další části focení.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak ulovit ty nejlepší snímky? 5 tipů pro krásné fotografie z prázdnin
Jak fotit lepší selfie? 9 rad k nezaplacení
Jak vypadat dobře na fotkách

 

foceni
(Foto: Archiv blogerky)

 

Tady můžeš vidět naši společnou fotku s editorkou Krásná.cz, Míšou.


Hvězdičky z pouličních lamp:


A nejen z pouličních lamp, ale i z dalších takových výrazných zdrojů světla. Zde musíš přenastavit clonu (např. f/11 apod.). Čím vyšší číslo nastavíš, tím jasnější budeš mít obrysy „hvězdiček“. Ovšem pamatuj, že občas musíš přidat i trochu na hodnotě ISO, protože tím, že nastavíš vysokou clonu, vpouštíš zase méně světla.


Určitě se mrkni ještě ke mně na blog na fotky a na to, jak to tam vypadalo a dej vědět, jak často a čím nejraději fotíš.1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •