Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jestli i tebe tuhle zimu postihla napnutá pokožka na rtech, ba dokonce i popraskaná až do krve, je dnešní článek přesně pro tebe.

Jak přes noc uzdravit popraskané rty?

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 09.02.2016, 00:00 | 09.02.2016, 00:00 | Lola-J/Krasna.cz

Jestli i tebe tuhle zimu postihla napnutá pokožka na rtech, ba dokonce i popraskaná až do krve, je dnešní článek přesně pro tebe.

Na mém blogu jsi už mohla vidět řadu recenzí na balzámy a rtěnky s hydratačními účinky na běžné denní nošení. Ale co se týče té opravdové první pomoci pro rty, svého favorita jsem objevila až tuto zimu.

Na internetu můžeš najít řadu návodů na nějaké masky na rty a další oživující procedury, které ti jistě pomohou stav rtů zlepšit, ale myslím, že nebudu jediná, když řeknu, že mi hodně záleží i na čase a zrovna teď by se mi vážně nechtělo hledat nějaký DIY scrub pro mé rty, strávit čas u jeho výroby a čekat na výsledek.

Jak už jsem naznačila, se svým objevem jsem se seznámila až tuhle zimu - je jím chladivý balzám na rty Blistex MedPlus.

První dojmy:

Krásná svěží vůně mentolu i dalších přírodních směsí mě hned přitáhla. Balení mi nepřišlo kdovíjak praktické, ale pro vlastnosti jeho obsahu jsem mu to odpustila.

A teď bych ráda předem vysvětlila jednu věc - na internetu můžeš najít spoustu názorů na tento výrobek, které jeho chladivé účinky potvrdí (což nyní mohu i já). Ale všimla jsem si, že všichni tak nějak zapomněli asi na úplně první aplikaci, protože alespoň pro mě byla trochu překvapením: cítila jsem mírné pálení a nejdřív si nebyla jistá, jestli nereaguji nějak přecitlivěle a jestli to nebude pálit víc. Ale rty vypadaly naprosto v pořádku a jemné pálení na intenzitě nepřidávalo, naopak za nějakou chvíli vůbec nebylo cítit.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Sveď ho hebkými rty!

Víc než jen balzám na rty! 7 SOS tipů, jak ho použít

DIY levně a za pár minut: Nejpopulárnější balzám na rty

Při další aplikaci jsem si už zvykla a balzám skutečně začal působit na rtech chladivým dojmem, na který jsem se pak vždy těšila. Myslím si, že stálo za to to zmínit, aby ses když tak hned nelekla, že jsi při prvním použití čekala jiný efekt.

Jak jej používám:

Pokud se stav mých rtů v některé dny zhorší, nanesu na ně tuto chladivou vrstvu a nechám působit, zatímco mé rty jsou pěkně vyživené a mají lesklý přirozený nádech. Je úplně jedno kdy - aplikovat balzám můžeš ráno před nanesením jiné rtěnky, v průběhu dne ve škole, večer před spaním...

Rty jsou najednou měkčí, pružnější a popraskaná místa se rychle zotaví. Líbí se mi rychlost, se kterou efektivně a silně Blistex o mé rty pečuje, když pálí. Okamžitě je zklidní a na povrchu obnovuje jejich přirozenou vlhkostní rovnováhu.
Obsah kelímku vydrží poměrně dlouho, takže myslím, že cena je jak vzhledem k výdrži, tak k účinkům zcela přiměřená. Jen by to možná příště chtělo trošku promyslet hygieničtější způsob aplikace, protože musím mít po ruce vždy nějaký antibakteriální gel, vlhčený ubrousek... než jej naberu na prst a aplikuji na rty.

Už jsi vyzkoušela Blistex MedPlus? Jaké jsou tvé zkušenosti s péčí o rty v zimním období?

2
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

3
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •