Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Možná jsi už přemýšlela nad tím, co by tě jednou v budoucnosti bavilo dělat. Napadlo tě taky pracovat ve světě showbusinessu? Pak je třeba nezapomenout na pár věcí.

Práce v médiích? Cesta může být trnitá!

notebooky - 1
zdroj: Thinkstockphotos notebooky - 1
aktualizováno 13.04.2014, 00:00 | 13.04.2014, 00:00 | Lola-J/Krasna.cz

Možná jsi už přemýšlela nad tím, co by tě jednou v budoucnosti bavilo dělat. Napadlo tě taky pracovat ve světě showbusinessu? Pak je třeba nezapomenout na pár věcí.

Máš sen a věříš si? To je správný přístup! Nenech se nikým odradit, ale nenechávej taky hlavu v oblacích. Pro vše je třeba kupa práce, ochota jít přes překážky a vytrvalost. Například práce v televizi má spoustu zajímavých pozic a určitě ti nabídne zcela něco nového. Láká tě být produkční, moderátorkou, kameramankou či vizážistkou?

 
Správná škola


Asi se teď rozhoduješ, kde chceš dál studovat. Bude to mít velký vliv na to, kde budeš pracovat za pár let. Jsi spíše komunikativní typ nebo věci raději řešíš, organizuješ, jsi kreativní…? To všechno se dá ve výsledku využít v médiích. Ať už přímo pod světly reflektorů, nebo „v zákulisí“. Proto, abys mohla ve svém vysněném oboru vyniknout, potřebuješ pro budoucí práci získat co nejvíce informací. Dobře popřemýšlej nad tím, co ti vlastně jde a podle toho se zaměř na předměty, které ti v budoucnu pomohou.


Praxe

 
Nevyhýbej se práci navíc. Naopak! Chytni se i během studia každé příležitosti, kde můžeš rozvíjet své dovednosti, aplikovat teorii a učit se i prakticky. Díky tomu tak získáš nejen spoustu cenných zkušeností, ale naučíš se zvládat náročnější programy, budeš připravenější a zodpovědnější v mnoha ohledech.

 

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Daughtry to rozjeli v Roxy
Řekni stop krepatícím a elektrizujícím vlasům bez života!
Štrůdl z ovesných vloček


Správný postoj

 
Mít znalosti a dovednosti je super, ale bez určitého druhu energie a nasazení to nepůjde. Buď vždy připravená, že v takové branži občas uděláš něco tak, co se jiným nebude líbit. Setkáš se i s kritikou, z té si ale co nejvíc vezmi, než aby ses hned vzdávala.


Během studia nebo práce bude určitě spousta věcí, které tě mohou rozhodit, ale vždy si zachovej chladnou hlavu. Uč se myslet pozitivněji, budeš tak mít spoustu nápadů a to se ti v takové práci vyplatí.

 

Pokud si chceš počíst o dalších užitečných tipech a radách, včetně toho, jak se máš a nemáš prezentovat už teď, jak psát a jak se stát novinářkou, utíkej do stánků pro aktuální číslo časopisu Popcorn!4 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •