Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Blogerský svět je velmi rozmanitý. Internet dnes nabízí prostor a možnosti pro každého, kdo je ochotný mu věnovat značnou část svého úsilí, energie i času. O čem je blogování?...

Svět blogerek je plný překvapení

Dívka s počítačem
zdroj: Thinkstockphotos Dívka s počítačem
aktualizováno 07.06.2013, 01:47 | 07.06.2013, 00:00 | Lola-J/Krasna.cz

Blogerský svět je velmi rozmanitý. Internet dnes nabízí prostor a možnosti pro každého, kdo je ochotný mu věnovat značnou část svého úsilí, energie i času. O čem je blogování?...

Blogerská scéna začíná být ve světě čím dál rozšířenější a také užitečnější. Některé blogy bývají dokonce populárnější než samotné weby, na kterých se podílí celý tým redaktorů. Jestli uvažuješ nad tím, zda-li by pro tebe blogování mělo smysl, podívej se na pár následujících bodů k zamyšlení.

Co od blogu očekáváš?
Když jsem si před několika lety zakládala svůj první blog, byla to v podstatě novinka. Každý blogoval o něčem jiném - ať už o celebritách nebo oblíbených knížkách. Prošli jsme populárním obdobím fotorománů, videoodpovědí... Každý chtěl také získat nové čtenáře. Ostatně si přiznejme - koho by bavilo dělat neustále blog na internetu, aniž by za ty roky získal jediného čtenáře? Je to pochopitelné, ale tvoření blogu by nemělo přerůst ve stresující záležitost, má zůstat oddechovou činností, zálibou, ve které budeš neustále nacházet sama sebe.


Spolupráce, akce, propagace...

Blogy se staly také výhodným prostředkem k reklamě a propagaci. Pokud jsou čtené také blogy, proč nespojit příjemné s užitečným? Někteří tuto část blogování vidí jako komerční zlo, ale ne vždy je vše takové, jak se zdá. Když má bloger své čtenáře, proč by se s nimi nepodělil o to, co ho zaujalo?

Samotný autor tak má pocit, že nezviditelňuje něco jen tak, ale sám z toho něco má: pozvánky (na prezentace, módní události), sem tam nějaký výrobek nebo i menší přivýdělek. A i když často mívají anonymové pochybné komentáře o tom, že se blogerky nechávají strhávat vlnou propagačních článků, nikdo přece neřekl, že blogerky přijímají všechny nabídky a úplně na vše pějí oslavné ódy. Hlavní cíl je vyjádřit svůj názor. A právě díky tomu se staly tyto neskrývané názory "bez cenzury" mezi čtenáři i firmami ještě oblíbenější.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Je blogování ztrátou času?
ROZHOVOR: Poznej oblíbenou blogerku Hanny Brokolici!

Poznávání nových lidí
Díky blogu můžeš poznat velkou spoustu zajímavých lidí. Ať už samotných blogerů, dospělých nebo tvých oblíbených čtenářů. :-) Například Blog.cz organizoval s členy autorského klubu už první setkání blogerů. Takových setkání se pořádá mnoho po celé České republice. Je to skvělý relax a možnost si naživo promluvit o všem, co běžně přes net s blogery neproberete.

Zápory
Ani tvůj druhý svět (blog) není ideální. "Díky" němu totiž můžeš přijít i k vlnám nepřejícných vzkazů, e-mailů, komentářů, urážkám, problémům v nevydařené spolupráci, nebo dokonce v osobním životě. Pokud se chceš pustit do blogování, tak se do toho opři s tím, že se nenecháš ničím jen tak rozhodit. Člověk si musí projít snad vším, aby získal to, co chce. Blogu je třeba věnovat kus sebe samotné, svého času, myšlenek, snahy... A určitě uděláš mnoho chyb, za které tě neustále někdo bude kritizovat, ale snaž se to obrátit ve svůj prospěch.

Blog ti může z části vzít, ale také hodně dát. Především nové zkušenosti, umožní ti náhled od míst, kam se normálně lidé nedostávají, setkání... To vše je takovou odměnou za to, že se věnuješ nejen něčemu, co tě uvnitř dokáže naplnit, ale děláš pro to ještě něco navíc. Pokud to tak cítíš, s chutí do toho! Držím ti palce, blogerko. :-)
 8 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •