Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pojď se se mnou dnes podívat na to, jak se fotí (a taky připravuje) finger food!

Vařím, tedy fotím s Canon

canon - 3
zdroj: Archiv blogerky canon - 3
aktualizováno 28.10.2017, 00:00 | 28.10.2017, 00:00 | Lola-J/Krasna.cz

Pojď se se mnou dnes podívat na to, jak se fotí (a taky připravuje) finger food!

Už začátkem října jsem se zúčastnila jednoho velmi vydařeného workshopu, který probíhal v prostorách ChefParade v Holešovicích. Večer byl věnován focení jídla pomocí fotoaparátů značky Canon.

 

canon - 5
(Foto: Archiv blogerky)

 
Když se naskytne příležitost a je energie na to něco zajímavého vykouzlit, fotím jídlo velmi ráda. O to větší radost jsem měla, když se mi naskytla příležitost zkoušet si různé techniky a triky rovnou celý večer. Kolem byl stále někdo, s kým jsem probírala různé situace a hned aplikovala rady fotografů.

 

canon - 9
(Foto: Archiv blogerky)


Než jsem stihla obejít všechna "stanoviště", nohy (nebo spíš oči) mě zavedly přímo ke kuchyňské lince, na které už byly připravené misky plné různých ingrediencí, ze kterých jsem si mohla připravit vlastní minimalistické canapés, "vystajlovat" zeleninu apod. Musím říct, že talíře opravdu sváděly k tomu, abych je vyprázdnila dříve, než jsem je stihla vyfotit, ale kdo už někdy jídlo fotil, jistě mi dá za pravdu, že sílu odolat se dá časem vytrénovat.

 

canon - 2
(Foto: Archiv blogerky)

 

canon - 4
(Foto: Archiv blogerky)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Vyfoť si i ty krásnou fotku!
Chceš začít natáčet videa na YouTube? Mám pro tebe tip na super kamerku!
Jak na pěknou fotku

 

canon - 8
(Foto: Archiv blogerky)


Bylo mi řečeno, že základem je volba správného podkladu, takže jakmile jsem svůj vyvolený glazurovaný talíř zaplnila, vydala jsem se ke stolkům s naaranžovaným jídlem od přítomných kuchařů. Jednotlivé stoly měly prezentovat různé situace; když není čas se zvedat, když máme naopak možnost si stoupnout a dát si záležet a když je to jen a jen na mě - tedy mohu pochodovat kolem jídla a hledat ten nejlepší úhel.

 

canon - 6
(Foto: Archiv blogerky)


Vyzkoušela jsem si tak foťáky, nad kterými už delší dobu přemýšlím a jen s těžkým srdcem jsem se s nimi zase loučila. Jednu z fotek, které jsem tam nafotila, jsem si dokonce nechala vytisknout na tiskárně Canon Pixma TS3150.

 

canon - 11
(Foto: Archiv blogerky)

 

canon - 7
(Foto: Archiv blogerky)


Na shrnutí konkrétních rad, které využiješ přímo u focení, se můžeš mrknout tento týden na mém blogu.

 

canon - 10
(Foto: Archiv blogerky)


Jak jsi na tom ty? Fotíš často jídlo? Nebo ho raději připravuješ? Já rozhodně spíš fotím. :-)0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •