Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ať už máš barvené vlasy nebo ne, trápí tě, že se lámou, jsou hrubé, mastné a absolutně bez lesku? To chce nápravu!

Vyber si ten správný šampon pro (ne)barvené vlasy!

Šampón pro barvené vlasy od Swiss Nature Zepter
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Šampón pro barvené vlasy od Swiss Nature Zepter
aktualizováno 02.09.2014, 11:15 | 02.09.2014, 11:02 | Lola-J/Krasna.cz

Ať už máš barvené vlasy nebo ne, trápí tě, že se lámou, jsou hrubé, mastné a absolutně bez lesku? To chce nápravu!

Jelikož se s těmito problémy potýkáme snad všechny, dnes ti poradím, jak můžeš o barvené či přírodní vlasy co nejlépe pečovat.


Já sama jsem majitelkou přírodních, nebarvených vlasů, ale jelikož vím, co vlasům škodí a co jim naopak pomůže, rozhodla jsem se s tebou podělit o pár užitečných tipů.


V našem věku se nám vlasy často mastí, na druhou stranu jsou vysušené a poškozené fénováním, žehlením, kulmováním, případně barvením... a tak se lámou.


Začni od základu!

 

Nejchytřejší bude vlasům dát, co potřebují, už při jejich mytí "pouhým" šamponem. A věř mi, správný šampon dělá hodně. Je samozřejmě skvělé, pokud používáš i nějaký kondicionér, olejíčky na roztřepené konečky a lámavé vlasy... Ale z větší části se těch problémů můžeš zbavit už díky šamponu.
Někdy je lepší si koupit sice malinko dražší, ale spolehlivý šampon, který ti jednak dlouho vydrží a který tvým vlasům skutečně dá, co potřebují. Já používám Zepter šampon (vhodný i pro barvené vlasy) s UV filtrem a medem.

 

šampón pro barvené vlasy od Swiss Nature Zepter
(Foto: oficiální zdroj)


Díváš se na složení?


V obchodech jsem si procházela některé známé značky šamponů, na které denně vidíme reklamy všude možně a slyšíme, jak jsou úžasné. Že naše vlasy budou lesklé, bez lupů a objemné...


A pro jistotu je složení v obchodech ještě přelepeno nálepkou. K čemu číst složení? V reklamě to přece vypadá tak slibně! To mi bylo ale překvapení, když si na jednom z těch slavných šamponů vybudovaly moje vlasy závislost. Mastily se dřív než po 24 hodinách a když se mi podařilo opatrně odlepit nálepku (samozřejmě s půlkou textu pryč), složení mi napovědělo, že nápis na obalu tak trochu šidí. Šampon proti lupům ve skutečnosti obsahoval (mezi celými odstavci chemických názvů) látky, které podporují vysoušení pokožky hlavy a tím i tvorbu lupů. Raději už ani moc nekomentuji to, jak většina těchto šamponů obsahuje kombinace složek, které jsou spolu pro nás nebezpečné.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Toužíš po krásných jemných rtech? Zaměř se na švýcarskou sílu!
RECENZE: Krém na ruce Swiss Nature od ZEPTERu
Buď pravou party queen s trendy líčením
Make-up na celý den? Zkus voděodolné líčení!


Co by šampony neměly obsahovat?


Samozřejmě je lepší, když je složení co nejkratší, protože to znamená, že to není chemická směsice všeho možného, co tvou pokožku hlavy akorát jen podráždí. Ale není to pravidlo. Ideální by bylo, kdyby byly bez parfemace atp... Vezmi si klidně teď v koupelně šampon, podívej se na jeho složení a zadej složky, které uvidíš, do vyhledávače. Můžeš narazit i na ty špatné a během chviličky se dočteš, co všechno takto nakombinované způsobují.


I u některých, skutečně dobrých šamponů, se kterými nemáš špatné zkušenosti, můžeš na nějakou z těch složek narazit, ale pokud s daným přípravkem skutečně nemáš žádný problém, škodlivá složka nebude pravděpodobně nikde na začátku, tudíž ani její množství nebude velké a na tebe by nemělo mít tak špatný vliv.


Co by mělo být na prvních příčkách?


Zkus složení porovnat s přírodními šampony. U dobrého šamponu bys měla na začátku vidět spíš ty prospěšnější látky, které podporují výživu tvých vlasů a nedráždí pokožku hlavy. U mého šamponu Zepter s medem a UV filtrem je to například panthenol, med a další přírodní složky. Je sice parfemovaný, ale nádherně voní, z mých vlasů jde cítit sladká svěžest a rozhodně se na mě nepodepsaly žádné vedlejší účinky.


Pokud máš barvené vlasy, takový šampon s UV filtrem, jako je Zepter, ti navíc pomůže prozářit tvou barvu vlasů a dodat jim jejich ztracený lesk.


A já, i když barvené vlasy nemám, si nemůžu vynachválit Zepter šampon pro celou řadu dalších věcí:


- Stačí mi malé množství a na hlavě hned dobře pění.


- Když jej smývám, vlasy nepůsobí úplně hebce (až mastně). Jakmile je však mám suché, jsou jemné a lesklé.


- Další skvělá věc je, že v mém věku, kdy se přirozeně často mastí, vlasy vydrží bez šamponu alespoň dva dny.


- Je jeden z mála, po kterém mě nesvědí hlava a netvoří se mi lupy.

Takže pokud nezanedbáš tu úplně nejzákladnější péči, máš nad problémy přinejmenším z poloviny vyhráno! :-)6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •