Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Určitě už jste všechny tady slyšely o sprchových gelech, které nejsou určeny pro používání na celé tělo, ale pouze a jen na naše intimní partie. Přišlo mi pár dotazů, které se týkají téhle problematiky.

Sprchové gely pro intimní hygienu: Jsou zbytečností?

Intimita
zdroj: Thinkstockphotos Intimita
aktualizováno 09.02.2015, 00:43 | 09.02.2015, 00:43 | Mersmerize/Krasna.cz /

Určitě už jste všechny tady slyšely o sprchových gelech, které nejsou určeny pro používání na celé tělo, ale pouze a jen na naše intimní partie. Přišlo mi pár dotazů, které se týkají téhle problematiky.

Zda by mělo být samozřejmostí si takový gel koupit, zda by se normální gely používat neměly nebo či jsou to jen vyhozené peníze. Podíváme se na to, ano?

 

Když klasika, tak co nejšetrnější

 

Pokud používáš klasický sprchový gel i na třísla a intimní partie, je důležité, aby ten produkt byl co nejvíc přírodní. Čím více umělých aromat, barviv a dalších ne pro tělo úplně přírodních látek může mít docela ošklivý dopad na tvé zdraví.

 

Samozřejmě, pokud jsi do teď používala sprchové gely na celé tělo, nemáš ponětí že existují i ty určené přímo pro ženy a jsi naprosto v pořádku, netrpíš na ženské problémy, s hygienou je to všechno ok, nemá smysl se plašit a zbytečně panikařit. Lidské tělo není tak slabé a křehké, aby ho rozhodil špatný sprchový gel, ale přesto - pokud si něčím nejsi jistá a přijde ti, že nejsi na tom tak, jak bys měla být, čti určitě dál.

 

Komu se ženské intimní sprchové gely nejvíce hodí?

 

Strašná spousta z nás může trpět na vaginální záněty. Bohužel, hodně mladých dívek tím také může trpět, a ani o tom pořádně nemusí vědět, protože příznaky mohou být alespoň zezačátku sice nepříjemné, ale ne nijak alarmující.


 

Jak takový zánět probíhá a jaké jsou příznaky?

 

Určitě víš, že všude v těle máme bakterie, a nejsou to jen ty špatné, kvůli kterým onemocníme, ale i ty dobré, které nám v těle udržují určitou rovnováhu. Když se tato rovnováha poruší, tyhle dobré bakterie nějak vyrušíme, nastane nerovnováha a nějaké to onemocnění už je tu. V pochvě jsou právě ty dobré bakterie, které tam udržují stálé vnitřní prostředí. V pochvě je určité pH - je kyselejší, a když použiješ zásaditější sprchový gel, ty naše dobré bakterie naštveš a zánět je na světě. Samozřejmě se to nemusí stát každému, pokud to ale s hygienou a klasickým sprchovým gelem v oblasti třísel hodně přeháníš, může to právě takhle dopadnout.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Kdy bys měla jít na gyndu?
Kvasinková infekce, aneb když tam dole marodíš
První návštěva gynekologa, jak to chodí?

 

Klasické příznaky jsou svědění, zčervenání, nepříjemný výtok (barevný či zapáchající) a když to člověk nechá zajít dál a neléčí se to - bolest břicha a vaječníků, protože zánět logicky vystoupá výše. Hodně dívek trápí svědění intimních míst během menstruace - to je normální. Během menstruace se totiž pH lehce mění, ale tenhle problém zase postupně zmizí. Pokud nemizí, zánět může být na světě.

 

A právě pro tyhle slečny, které trápí záněty a podobné problémy v intimních partích, pro ně jsou tyhle sprchové gely primárně určeny. Neubližují totiž těm dobrým bakteriím a jsou přizpůsobené přesně pro naše "vnitřní prostředí", které by se měnit nemělo.


Kde je seženu?

 

Mezi ty nejznámější patří třeba Lactacyd Feminima (který se pohybuje kolem sto koruny) nebo Johnson&Johnson (o pár korun levnější). Seženeš je v každé větší lékárně nebo ve větších drogériích. Pokud tě nezajímají přímo intimní sprchové gely, můžeš se podívat také po sprchových gelech na přírodní bázi. Ten nejznámější je asi Organic, který stojí kolem stopadesáti korun.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •