Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Výběr správné žehličky na vlasy je hrozně důležitý, ovlivní to totiž to, jak kvalitně vlasy žehličky vyžehlí, dokonce i jak dlouho zůstanou vlasy rovné a hlavně, jestli se to na vlasech zdravotně projeví.

Výběr žehličky není jen tak - vyber tu správnou!

Žehlička
zdroj: Thinkstockphotos Žehlička
aktualizováno 11.06.2015, 00:00 | 11.06.2015, 00:00 | Krásná.cz/Lucie Rothanzlová

Výběr správné žehličky na vlasy je hrozně důležitý, ovlivní to totiž to, jak kvalitně vlasy žehličky vyžehlí, dokonce i jak dlouho zůstanou vlasy rovné a hlavně, jestli se to na vlasech zdravotně projeví.

Mít zničené a suché vlasy asi nechceme mít žádná z nás a zapříčinit si to levnou a nekvalitní žehličkou, to je úplně zbytečné. Pojďte se tedy se mnou podívat na několik jednoduchých kroků, které by nám k tomu správnému výběru mohly pomoci.

Pokud jsi v žehlení vlasů začátečník a vůbec nevíš, která bije a podle čeho žehličku vybírat, doporučuju stránku heureka, kde si budeš moc zaklikat různé parametry (podle kterých budeme postupovat) a vyhodí ti to několik vyhovujících možností, i podle ceny, což je super. Já sama dávám přednost výběru na internetu, protože v kamenném obchodě není takový výběr nebo jsou ceny vyšší, ale samozřejmě záleží na tobě.

Cena

Prvním kritériem na heurece je cena, kterou jsi ochotna do žehličky investovat. Nejsem toho názoru, že kvalitní žehlička musí stát desetitisíce, protože jsem se kolikrát setkala i s takovým výrobcem, který sice dělal kvalitní a drahé žehličky, ale byly na tom často stejně jako ty, které stály o dost méně.

Myslím, že ideální rozmezí je kolem 1.000 - 2.000 Kč. Samozřejmě, pro někoho je 2.000 za žehličku hodně a nedivím se mu, víc bych ale asi pravděpodobně nedala, už by to bylo zbytečné. Já svojí remingtonku koupila asi za 700 - 900 Kč (nepamatuju si přesnou cenu), mám ji už pár let a jsem na výsost spokojená. Do těch nejlevnějších bych naopak ale taky nešla.

Značka

Asi ten z nejméně nejdůležitějších bodů a podle čeho žehličku vybírat je výrobce. Já nevím, nikde jsem se značkami tolik nezaobírala. Hodně velkou chválu jsem slyšela na remingtonky celkově, nebála bych se vybrat ani z Phillips nebo z Babyliss, jak ale říkám - neměl by to být hlavní bod při výběru.

Povrch žehlících destiček

A teď se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu. Žehlící plochy se tvých vlasů úzce dotýkají a jejich povrch ovlivní, jestli je budou opečovávat nebo naopak vysušovat a přepalovat.

Nejznámější a asi takový nejuniverzálnější povrch je turmalín, ten snižuje ionizaci a může tvým vlasům dodat pěkný a zdravý lesk. Pokud máš zdravé a ne nijak zničené vlasy, vůbec bych se ho nebála. Keramický povrch zajistí dokonalý skluz po povrchu tvých vlasů, takže se nebudou mechanicky poškozovat. Asi proto patří k té nejlepší kombinaci povrch keramicko - turmalínový.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Vyber si správnou žehličku na vlasy!

Mista Fashion Blog: Jedna žehlička - 4 techniky natáčení vln

Jak na sexy volné vlny jako nosí celebrity? Zkus to s žehličkou!

Klasické kovové povrchy ale tak šetrné nejsou a na ty bych si dala pozor, nemusí vlasům vyloženě ublížit, pokud jsou zdravé, ale v případě, že jsou tvé vlasy slabé a už tak poničené, vyhla bych se kovu a šla bych do keramiky, turmalínu nebo teflonu (ideálně kombinaci).

Doba nažhavení

Každá žehlička je jiná - některé jsou za 10s od zapnutí připraveny hned na práci, jiným to trvá o nějakou tu sekundu, či minutu déle. Záleží už jen na tobě, jak dlouho chceš čekat. Ideální doba je kolem 30s, nevidím ji ani na krátkou, ani na zbytečně dlouhou.

Další vlastnosti

Nastavitelná teplota - důležitý bod, protože není dobré nastavovat teplotu zbytečně vysoko, když to není potřeba. Teplota by neměla překračovat 200 stupňů, ideální je kolem 170. Super žehličky jsou ty, kde si teplotu můžeš nastavit sama.

Ionizace - pokud máš vlasy hodně slabé a rychle začnou elektrizovat a všude poletovat, ionizace je super věc. Ale většinou si za ní připlatíš. Na dnešních žehličkách je ale super ta věc, že většina z nich už ionizaci mají a nemusíš si za ni připlácet, ale vždy to chce přečíst v popisu dané žehličky.

Ideální výběr

V zásadě by ses měla držet toho, že pokud máš zdravé vlasy, nechceš je žehlit nijak často, nemusíš si vybírat nějakou extrémně drahou žehličku s milionem funkcí. Pokud ovšem jsou tvé vlasy zničené, moc toho nesnesou, nebo už víš, že s ní budeš pracovat každý den, je lepší do žehličky zainvestovat.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •