Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Mám hrozně moc hadrů! klela jsem před pár okamžiky a došlo mi, že chvíle, kdy jsem nadávala na to, že nemám nic na sebe a že mám málo oblečení jsou tytam.

Kolik šatů vlastně žena potřebuje?

Šatník
zdroj: Lucie Satrapová/Krasna.cz Šatník
aktualizováno 07.05.2012, 00:00 | 07.05.2012, 00:00 | Lucie Satrapová/Krasna.cz

"Mám hrozně moc hadrů!" klela jsem před pár okamžiky a došlo mi, že chvíle, kdy jsem nadávala na to, že nemám nic na sebe a že mám málo oblečení jsou tytam.

Přišla jsem na to díky stěhování do nového pokoje a následného vybalení svých věcí. Včera jsem se ještě smála, že už nebudu potřebovat žádnou jinou skříň, že do téhle si narovnám všechno své oblečení a i tak bude poloprázdná. Ouha!

 

Narovnala jsem si do ní mezitím akčně jiné věci, které jsem nakonec musela zase přemístit, protože ta obrovská skříň je prostě malá! Probrala jsem si všechno oblečení a narazila jsem na kámen úrazu. Jedno tričko jsem si nechala protože ho ráda nosím, další mi bylo líto vyhodit, další jsem schovala pro svoji sestru až vyroste, to další se mi líbilo natož, abych ho vyhodilo, ačkoliv totálně vybočovalo z mého stylu. Vím, že to nosit nebudu, ale prostě to nedokážu vyhodit.

 

Ženy mají asi v hlavě nějaké čidlo... nebo tak něco, co je nutí hromadit různé věci. Například si kupují boty, o kterých ví, že je nikdy nosit nebudou, ale jsou prostě TAK nádherné, že stojí za to, aby za ně utratily přes několik tisíců, ačkoliv je jim naprosto jasné, že to jsou boty, které si můžou tak maximálně doma šoupnout do vytríny a něžně vzdychnout kdykoliv se na ně podívají. Stejné je to s oblečením. Víte, že si to nikdy nevezmete na sebe, ale musíte to za každou cenu mít.

 

Stejně je to se současnými trendy. Jednu dobu se nosily potisky od Disneyho a já prostě za každou cenu musela minimálně jedno tohle tričko mít. Dneska jsem zjistila, že mám ty trička tři a že jelikož jsem si dvě vybrala k narozeninám, tak je prostě pryč dát nemůžu, ačkoliv je nemám v plánu nosit. Jsou tak možná pro mou sestru. Ale co jsem si navařila… to si schovám do skříně a počkám až z toho vyrostu a budu to moct vyhodit..:)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Americký vzor

Buďto ona, nebo já!

 

A kolik že žena vlastně potřebuje šatů? U každé je to asi jinak…Dám vám perfektní příklad mluvící za vše.

 

Žena je doma a nadává, že se jí do té skříně to oblečení prostě nevejde. Rozhodne se to probrat a ve finále vyhodí asi jen dvě trička. Z toho si jedno ještě vezme zpět, protože nakonec usoudí, že zas tak špatné není. A jaký je konečný verdikt? Ta skříň je moc malá!

 

Poličky v šatníku
(Foto: Lucie Satrapová/Krasna.cz)

 

Stejné je to na nákupech. Ráno klejete, že máte hrozně moc oblečení a odpoledne vyrazíte na nákupy s tím, že nemáte co na sebe ačkoliv moc dobře víte, že vaše skříň praská ve švech. Jsme to prostě my, ženy!

 

A co s touto ženskou "horečkou“ dělat? Najděte si nějakou motivaci. Představte si děti v Africe, které potřebují peníze na jídlo. Když oblečení prodáte, něco si vyděláte a uděláte radost někomu jinému. A peníze pak můžete darovat na nějakou charitu. Musíte uvažovat rázně! Vážně to ještě někdy budu nosit? Ne? Pryč s tím... Je jaro a je čas provětrat šatník. Proto se od teď řiďte pravidlem: "Za každý nový kousek oblečení vyhodím jeden starý!"

Skvěle to funguje. Skříň je pořád poloprázdná a to působí skvěle i na nervy. Udržuje se tam líp pořádek a je to prostě celkově lepší. Navíc... zamyslete se... co právě teď máte ve skříni? Pravděpodobně víte jen o pár kouscích, které nosíte pořád dokola. A ten zbytek? Když to najdete tak si jen řeknete: "Jé, já to ještě mám?“ Tak se pusťme do úklidu. Svoboda skříním!!4 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •