Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Každá dívka se minimálně jednou podívala do zrcadla a řekla si: Bože, jsem ošklivá. Nebo to minimálně jednou slyšela od svého okolí.

Uvědom si, že jsi krásná

aktualizováno 09.06.2012, 00:00 | 09.06.2012, 00:00 | Lucie Satrapová/Krasna.cz

Každá dívka se minimálně jednou podívala do zrcadla a řekla si: "Bože, jsem ošklivá." Nebo to minimálně jednou slyšela od svého okolí.

Nejhorší je, že dívky v mladším věku, si to berou hodně k srdci a každého blbečka, který tohle řekne, berou za slovo. Prostě si řeknou, že on má vlastně pravdu, nejsem vůbec hezká, nemám bezchybnou pleť, mám obří nos, hnusné vlasy...

Jenže problém je v tom, že psychika dívek a kluků je ve své postatě do určitého věku úplně stejná. Pak se rozděluje a kluci se dívkám dvoří tak, že jim vyčtou, jak jsou ošklivé, a smějí se jim. Jenže to ty dívky neví, berou je doslova a myslí si, že ti kluci mají pravdu... Ačkoliv oni ji vlastně mají... Jenže tu skutečnou pravdu nám vlastně neřeknou. Neřeknou nám, že si myslí, že jsme krásné. Naopak se nám za každou cenu budou snažit vnutit to, jak jsme hrozně ošklivé.

Jak vlastně vypadá dokonalá dívka? Je to blondýna, zrzka, nebo bruneta? Má modré oči jako dvě studánky, anebo hnědé a tajemné? Má vlasy dlouhé, nebo krátké? Je baculatější, anebo je hubená? Jak sakra vypadá?

Každá máme ideál jiný. Ten můj je například dlouhovlasá bruneta s obrovským úsměvem a hnědýma očima. Prostě to máme každá jinak. Jenže nejlepší by bylo si uvědomit, že to, co se líbí nám, se nemusí líbit každému. Že "náš" ideál se nemusí líbit tomu klukovi, co se líbí tobě. Třeba jsi zrovna ty jeho ideálem.

Jediná chyba, kterou ve svém životě můžeš udělat, je, že budeš pochybovat o něčem, co cítíš. Můžeš věřit jen věcem, které se opravdu stanou. Prostě nemůžeš věřit věcem, u kterých necítíš, že se stanou. Pokud cítíš (pozor, cítíš, ne myslíš), že se tomu klukovi líbíš, tak je to stoprocentě pravda, jen tomu musíš věřit. Prostě každý má svůj ideál.

A, proboha, na světě je přes několik miliard lidí a v České republice je přes 10 milionů, to by bylo, aby jsi nebyla minimálně pro 100 tisíc lidí ideálem krásy... ;-)

Jsem docela hezká. Přesně tohle je věta, kterou by si měla každá z nás minimálně jednou za den říct. Ideální by bylo: "Jsem moc hezká!" Ale musí se začít zlehka. Takže začni s "nejsem ošklivá," pokračuj přes "docela mi to sluší" na "jsem docela hezká" a skončíš na "jsem moc hezká." Třeba se dokonce staneš svým ideálem krásy.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Dívčí naivita může pěkně bolet
Sebevědomá, krásná, sexy - nechej si poradit od supermodelek

Tak OK. Stoupnu si před zrcadlo, jak radí v miliardách dívčích časáků a řeknu si: "Mám docela hezké vlasy, ačkoliv ta barva je hrozná. Moje oči jsou taky moc hezké, ale kluci mají raději hnědooké. Mám docela hezkou pusu, jen je nějak moc malá. Moje pleť je taky docela hezká, ale nemusela bych mít ty kruhy pod očima a černé tečky na nose. Moje postava taky celkem ujde, jen mám obrovskej zadek, nohy, mám pupek a kdesi cosi..."

Nelíbíš se sama sobě? Něco s tím udělej!! Vem si papír a tužku a napiš si, co na sobě chceš změnit. Prolistuj časáky a najdi nějakou dívku, jako která by jsi chtěla vypadat. Koukni se, jaké má vlasy. Pokud je má dlouhé a ty je máš krátké, tak je nech dorůst a nenech si do nich zasáhnout nůžkami. Pokud je má krátké a ty je máš dlouhé, tak si je nech ostříhat. Fotku si vem vždycky s sebou, aby kadeřnice věděla, jak to chceš. Pokud má jen jiný střih, tak si nech vlasy upravit do stejného střihu, jako má ona. A pokud se ti to nebude ze začátku líbit, tak se neděs. Všechny vlasy vypadají mnohem lépe až trochu odrostou. A především si v hlavě opakuj: "Určitě mi to bude slušet." Potom si nech klidně změnit barvu. Já jsem si vlasy nechala ztmavit a jsem s nimi naprosto spokojená.

Pokud si připadáš moc tlustá, tak s začni cvičit. Nebaví tě cvičení? Zkus zumbu nebo tanec. To tě zabaví a ještě hodně spálíš. Do jídelníčku si moc nezasahuj a jez hodně ovoce a zeleniny a vynechej nějaké kalorické bomby jako třeba brambůrky. Když si je dáš jednou za čas, tak se samozřejmě nic nestane.

Některé věcí se ovšem změnit nedají. Jsi tlustá, zhubneš. Máš nepěknou barvu vlasů, obarvíš si je. Máš nekvalitní pleť, začneš o ni pořádně pečovat. Ovšem pak zde jsou věci, jako je barva očí. To by sis spíš měla uvědomit, že máš naprosto jedinečný pohled a tvoje oči jsou moc hezké. Schválně se do nich zkus chvíli dívat a uvidíš, že tvoje oči ti propůjčují jakési tvé osobní kouzlo, které nemá nikdy jiný, jen ty. Pokud jsi nespokojená s tvarem svých rtů, tak si ho jednoduše pozměníš pomocí tužky na rty. Nos také zúžíš pomocí make-upu, ten svede hodně.

Je nějaký styl oblečení, který se ti líbí? Zkus v obchodě najít nějaké takové oblečení a zkus si ho. Nebudeš si v něm připadat hloupě? Nebudeš se v něm pomalu bát vyjít na ulici? Pokud se v něm cítíš super, tak ber a neváhej. A pokud ne, tak si zkus radši nějaký jiný styl, který ti třeba sedne více.

Nakonec si samozřejmě uvědom, že jsi naprosto jedinečná a pro někoho můžeš být klidně i tou nejnádhernější bytostí na světě. Uvědom si, že jsi moc hezká. Zahraj si takovou hru, kdy tvoje slovo nemá žádnou váhu ,a poslouchej jen to, co o tobě říkají ostatní. Určitě říkají, že jsi moc hezká. Že máš hezké oči, vlasy, že ti to dnes sluší. Pamatuj si, jak jsi vypadala, když ti někdo složil poklonu a udělej si z toho svůj základní "look". Poslouchej jen ostatní a zkus si přeložit písničku "Who says" od Seleny Gomez. Mě hodně promluvila do duše a uvědomila jsem si to...

Opět dám na rady časáků. Stoupnu si před zrcadlo. Mám moc hezké vlasy. Lesknou se, mají hezkou barvu a vypadají zdravě. Mám moc hezké oči. Tak hluboký pohled jako já a oči jako křišťálová voda nemá jen tak někdo. Moje řasy jsou taky moc hezké. Mám docela hezký nos a moje pleť je až na pár pupínků naprosto bez chyby. Moje pusa je, jako bych si ji vypůjčila z nějakého filmu. Mám krásný hubený krk a pěkně vystouplé klíční kosti. Moje postava je taky moc hezká. Břicho mám ploché a zadek taky stojí za povšimnutí a o nohách ani mluvit nebudu. Ty na sobě prostě miluju.

Netvrdím tady, že jsem dokonalá. To rozhodně nejsem! Nikdo není dokonalý. A pokud ano, tak já leda ve zlým snu. Nechci být dokonalá. Prostě... Většina lidí touží najít pravou lásku. A tu najdete tak, že se zamilujete právě do těchto nedostatků. Ke všemu nedostatky nás dělají jedinečnými a od ostatních hodně odlišnými. Rozhodně nejsem žádná královna krásy, ale žádná ježibaba taky nejsem. Jsem prostě normální, průměrná holka jako každá jiná. Každý den potkávám mraky holek a polovina z nich je pro mě (!) krásnější než já. Připadají tak i ostatním? To teda nevím.. Prostě jsem jedinečná a ty jsi taky jedinečná, musíš si to jen uvědomit. Musíš si uvědomit, že jsi krásná, aby si to mohli uvědomit i ostatní lidi okolo tebe, kteří na tebe mají úplně jiný názor (méně kritický), než máš na sebe ty sama. Nevidí každou tvou nedokonalost, vidí jen to hezké, co ty nevidíš. Otevři oči a uvidíš to taky!

Moc dobře víš, že jsi taky hezká. Fakt běž a přelož si tu písničku..Koukni se do zrcadla, napiš si seznam. Zajdi si ke kadeřnici, začni cvičit, začni myslet pozitivně... Podívej se znova do zrcadla a uvidíš moc hezkou holku, kterou stoprocentně na tomhle světě už nenajdeš.

"Není špatné, milovat se taková, jaká jsi," řekla, "protože on tě stvořil perfektně, zlato!"
(Lady Gaga- Born this way)14 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •