Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

O čem je vlastně móda? Musíš se řídit módními trendy? Každý by si měl zachovat svou originalitu, ale mnohdy je to dosti těžké.

Co pro tebe znamená slovo móda?

aktualizováno 14.09.2011, 15:19 | 10.06.2011, 00:00 | Lucie Honest/Krasna.cz

O čem je vlastně móda? Musíš se řídit módními trendy? Každý by si měl zachovat svou originalitu, ale mnohdy je to dosti těžké.

Nejde o to, co nosíš, ale jakým způsobem to nosíš. To neznamená, že je nutné mít tu krásnou kabelku od Marca Jacobse, anebo být navlečená od hlavy až k patě do nové kolekce od Prady. Měla bys nosit to, v čem se cítíš dobře.

Džíny, mikina a botasky

Nemůžeš odsuzovat dívky, které nosí obyčejné věci jako například džíny, mikinu a tenisky. Nosí to, v čem je jim dobře. Každá dívka bere módu trošku jinak. Ale pokud taková osoba kritizuje okolí jen proto, jak vypadá nebo jak se obléká, tak je ubohá.

Slovo móda je široký pojem. Já ji vnímám trošku jinak. Člověk by pomocí svého oblečení měl vyjádřit svou náladu, jak se cítí, a ukázat svou osobnost. Z módy můžeme vyčíst leccos.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Neznáte ji? Ona dobývá svět módy!
Inspiruj se skejtovou módou

Nakupování v second handech je úplně normální záležitost. I z obyčejného kousku se dá vykouzlit nemožné. Pokud umíš dobře kombinovat, tak máš módu na háku. Džíny, zajímavé tričko, řetízky, pěkné boty, i to vypadá dobře. Myslím si, že nejde o to, ukazovat značky, ale je pěkné koupit si něco značkového.

Neházej všechny do jednoho pytle. Ten kdo nakupuje v "neznačkových" obchodech, není hned lůzr.

Co originalita?

Všude se povídá nebo píše o originalitě. Co je to za slovo? Všichni chodí v pastelových barvách, nosí květinové vzory, tak kde je originalita? Předvídej trendy. To je hledání jehly v kupce sena. Všechno je o kombinování, kreativitě a vkusu.

Znáš porovnávání celebrit? Mají stejné šaty, ale přesto každá vypadá úplně jinak. Jak je to možné? Jde o zásadní věci. Doplňky, líčení, účes, obuv. Nikdo není dokonalý, ani naše celebrity. Mohou mít toli vizážistů a stylistů, kolik chtějí. Ale nastane situace, kdy celebrita šlápne vedle a zvolí nevkusné oblečení. No co, jsou to taky jenom lidi, ne?4 hlasů
Vaše hodnocení