Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vždy jsem snila o muži, který bude mým ochráncem, vždy mi podrží dveře, když půjdeme do kina, a celkově z něj bude vyzařovat mužnost a pocit být v bezpečí.“

Existují džentlmeni z černobílých filmů?

aktualizováno 14.09.2011, 15:31 | 13.04.2011, 00:00 | Lucie Honest/Krasna.cz

Vždy jsem snila o muži, který bude mým ochráncem, vždy mi podrží dveře, když půjdeme do kina, a celkově z něj bude vyzařovat mužnost a pocit "být v bezpečí.“

Černobílé filmy pro mne byly něčím ojedinělým a drásalo mi srdce, že dnešní svět je jiný, tolik zkažený. U kulatého stolu mi babička vyprávěla, jak se seznámila s mým dědou. Hltala jsem každé slovo.

Když byla žena těhotná, muž si jí musel vzít. A dnes? Některý kluk ucouvne a uteče neznámo kam, ale opravdový muž se k tomu postaví čelem. V minulosti bylo normální mít kolem 16 let dítě. Ale to jsem trošku odběhla od tématu.

Pokud se pozorně podíváš na kluky kolem sebe, co vidíš? Já nevidím kluky, já vidím stádo dobytků. "Ty vole, ta má dobrý kozy, anebo tu bych ……“ Však to znáš. Co mě zaráží ale nejvíce, je to, že kluk dokáže oslovit dívku "krávou“ či něčím horším.

Ovšem, nechci házet všechny kluky do jednoho pytle. Musím uznat, že se na téhle Zemi ještě nachází muži, kteří mají úctu k ženám a vytříbené chování. Ale otázkou času je, jestli se většina kluků vzpamatuje a pochopí, že ženy jsou přeci jen citlivá stvoření a touží po muži a ne ubožákovi, který si hraje na pana drsného a nemá na to. V tomto odstavci jsem spíše zvýraznila kluky, kteří jsou v adolescenci. Neví, kde jim rozum stojí asi se ještě nemohou vzpamatovat z toho, že mají mokré sny :-D.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Bacha, když je na tebe zlý!
Sex na jednu noc? Ano, ale...

Ale co muži, kteří už mají rozum pevně v hrsti? To je ovšem jiný kalibr. Jsou muži, kteří jsou od přírody "blbci“, ženu umí jen přede všemi shazovat, nebo jsou tu muži, kteří to se ženami umí. Buď jsou to opravdu bohové lásky, mají srdce na pravém místě, milují jen jednu ženu, anebo jsou to lamači dívčích srdcí.

Avšak zapomněla bych i na muže, kteří vypadají zdravě, ale zdraví nejsou. To jsou ti, kteří své přítelkyně mlátí. A tohle se mi absolutně příčí. Muž, který takovýmto způsobem ubližuje ženě, je pro mě obyčejné hovado, bez charakteru a soudnosti. Ano, je mnoho mužů, se kterými nemá cenu se zahazovat, ale to bychom tu byli až do rána. Zkrátka. Jsem ráda za to, že mám kamarády, kteří mají zlaté srdce a dívku nehledají z toho důvodu, že jim bylo ublíženo – například ho podvedla. Takže nemohu soudit, že kluci jsou ti špatní a holky jsou bezchybné. Strany jsou vyrovnané.

Stačí jen zapřemýšlet nad tím, co by muž z černobílého filmu udělal. Zmlátil by ženu? Podvedla by žena muže? Myslíš si, že na tomto světě existují muži – gentlemani s vytříbeným chováním? Má odpověď je ano, ale špatně se hledají.
 11 hlasů
Vaše hodnocení