Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Co je pro tebe důležitější? Dostudovat, cestovat, najít si práci, ve které budeš úspěšná, nebo najít si přítele, se kterým budeš mít dítě v 16 letech, nedoděláš školu a po zbytek svého života budeš hledat práci?

Kariéra nebo těhotenství?

aktualizováno 14.09.2011, 15:27 | 18.05.2011, 00:00 | Lucie Honest/Krasna.cz

Co je pro tebe důležitější? Dostudovat, cestovat, najít si práci, ve které budeš úspěšná, nebo najít si přítele, se kterým budeš mít dítě v 16 letech, nedoděláš školu a po zbytek svého života budeš hledat práci?

Znám spoustu dívek, které už byly těhotné dřív, než dosáhly plnoletosti. Je to velmi pekelná situace. Dívka nedodělá školu a má velký problém najít si práci, když má jen základní vzdělání.

Dívky v jejich letech se chodí pobavit s přáteli, zatímco ona musí být doma u svého dítěte. Někdy se prostě šlápne vedle. Nechtěně otěhotní, protože se příliš dobře nechránily.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Vše, co jsi chtěla vědět o těhotenském testu
Pozor na pohlavní nemoci!

Jenže co teď? Jít na interrupci - nechat zabít nevinné dítě a žít ve strachu, že třeba už nebude moct mít děti? Nebo si dítě nechat a přerušit školu? Co je lepší? Samozřejmě, nejde jen o nechtěné těhotenství, je mnoho případů. Dívku někdo znásilnil, nebo dítě opravdu chtěla...

Kariéra

Máš skvělou práci, ve které chceš být více než dobrá. Později si pořídíš byteček, či dům. Vyděláváš své vlastní peníze, za které si můžeš koupit, co chceš. Můžeš si uvařit, na co máš chuť. Máš možnost cestovat. Zkrátka máš mnoho možností.Jednou přeci přijde ten den, kdy tě to přestane bavit. Budeš chtít rodinu. Velká výhoda je ta, že jsi finančně zajištěna, máš práci, máš zázemí.

Co dál?

Učíme se celý život. Pokud to chceš někam dotáhnout a neskončit s břichem v 17 letech u plotny, chce to dávku rozumu. Vem ho pevně do hrsti a stanov si pravidla.

Vzdělání je ze všeho nejdůležitější. Se základním vzděláním moc neuspěješ. Pokud budeš mít střední školu, máš větší možnost, že se usadíš. Někdo má na to, aby šel dál, někdo je spíše zručnější, učení mu nic neříká, tak je rád, že má střední školu a najde si práci. Je těžké se někde usadit. Je bída o práci, ale není všem dnům konec.

Chceš-li předejít nechtěnému těhotenství, měla bys brát antikocepci a tvůj přítel by měl používat kondom. "Vždyť beru prášky, tak na co kondom?" promítne se ti myšlenka v hlavě. Pokud používáte "dvojí" ochranu, jsi 100% v bezpečí. Bohužel, dá se otěhotnět přes antikocepci. A je mnoho případů, že dítě je postižené. Neměli bychom to zanedbávat a zamyslet se, jestli opravdu stojíš o to, nosit pod srdcem dítě, když jsi ještě studentka střední školy.10 hlasů
Vaše hodnocení