Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Mikulovem se často jen projíždí, neboť se nachází v těsné blízkosti rakouských hranic. Ovšem tohle město má ledacos nabídnout a když už se zde zastavíš, rozhodně si nenech ujít jednu z vyhlídek na město a jeho blízké okolí.

3 krásné vyhlídky na město Mikulov a jeho okolí

mikulov - 2
zdroj: Archiv blogerky mikulov - 2
aktualizováno 18.04.2018, 00:00 | 18.04.2018, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Mikulovem se často jen projíždí, neboť se nachází v těsné blízkosti rakouských hranic. Ovšem tohle město má ledacos nabídnout a když už se zde zastavíš, rozhodně si nenech ujít jednu z vyhlídek na město a jeho blízké okolí.

K dominantě města Mikulov


První nádhernou vyhlídku může nabídnout nepřehlédnutelný vrch uprostřed města zastavěný zámkem. Však i mikulovský zámek musel uhnout skále, která mnohdy prorůstá jeho stěny. Právě z jeho terasovitých zahrad i četných balkonů můžeš nahlédnout do zdejšího okolí a je to opravdu příjemná nejen podívaná, ale také procházka. Obzvláště doporučuji navštívit mikulovský zámek během letních měsíců, kdy se vše již zelená a barevně kvete. Vstup do zámeckých zahrad je zcela zdarma.

 

Původní zámek zde stojí již od poloviny 13. století, bohužel od té doby několikrát vyhořel a svůj nynější vzhled získal až ve 20. století. Dnes se v něm nachází prohlídkové trasy, přičemž prostory fungují spíše jako muzeum. Mimo jiné zde nalezneš nádhernou knihovnu a také obrovský sud, který stojí za to vidět – vždyť vinařství je pro Mikulovsko typické.

 

mikulov - 1
(Foto: Archiv blogerky)

 

Neblíží se nepřítel?


Na dalším skalním útvaru vystupujícím nad město můžeš zahlédnout menší stavbu tyčící se jako němý strážce nad městem. Jedná se o Kozí hrádek, který byl vystavěn v 15. století a sloužil jako dělostřelecká věž. Jeho úkolem bylo strážit, ale být také prvním obranným prvkem při případném napadení nepřítelem.

 

mikulov - 4
(Foto: Archiv blogerky)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak jsem si zamilovala Izrael
Pojeď se mnou na výlet do Drážďan!
Top 5 míst, která o prázdninách určitě navštiv!

 

V dnešní době se kolem hrádku nachází drobné odpočinkové místo plné zeleně a laviček, odkud můžeš využít výhledu na zdejší okolí a nedaleký vršek Turold ukrývající v sobě částečně zpřístupněný systém jeskyní. Můžeš se rozhodnout ale vystoupit ještě výše, a to na samotný Kozí hrádek, na jehož horní plošině máš nejen rozhled, ale typické popisové tabule, co vlastně v dálce můžeš vidět. Vstupné činí 25 Kč, snížené pak 10 Kč.

 

Poutní stezkou nejen za výhledem


Posledním hojně navštěvovaným vrcholem s krásným rozhledem na město a okolí je Svatý kopeček. Jak již název může napovědět, je toto místo častým cílem věřících turistů a jedná se o jednu z nejstarších křížových cest v České republice. Cestu na vrchol lemuje 14 zastavení, tedy kapliček postavených ze 17. století, ve kterých jsou malbou či sochou zobrazeny jednotlivá zastavení Křížové cesty.

 

mikulov - 5
(Foto: Archiv blogerky)

 

Kromě kapliček tě budou také doprovázet informační tabule a proměnlivá fauna a flóra, jak budeš vystupovat výše. Místo je vyhlášeno přírodní rezervací od roku 1992 a nabízí delší vycházkovou trasu. Nahoře tě pak čeká kaple svatého Šebestiána, zvonice a kaple Božího hrobu. V trávě zde můžeš odpočívat a kochat se nádhernými panoramaty. A jediné, co tě to bude stát, jsou tvoje síly – tenisky s sebou.

 

Tak až příště budeš projíždět Mikulovem, nezapomeň se zastavit a rozhlédnout do dáli.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •