Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ráda se bojíš a holduješ hororovým filmům? Pak tě na podzim čeká pěkně rozmanitá nálož strašidelných snímků. Kterému z nich dáš přednost? Nebo je zhlédneš rovnou všechny?

5 hororových kousků, které letos uvidíš v kinech

horor
zdroj: Thinkstockphotos horor
aktualizováno 27.09.2017, 00:00 | 27.09.2017, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Ráda se bojíš a holduješ hororovým filmům? Pak tě na podzim čeká pěkně rozmanitá nálož strašidelných snímků. Kterému z nich dáš přednost? Nebo je zhlédneš rovnou všechny?

To (It)

 

V kinech od 07.09.2017


Klaun je symbolem oslav, radosti a dětského smíchu. Jenže ve městě Derry je tomu jinak, každých 27 let se zde probouzí zlo živící se lidským strachem. Po tom, co bylo před lety téměř zahubeno, se opět vrací v podobě klauna, který touží po své pomstě.

 

Stephen King je aktivní spisovatel mající na svém kontě již desítky literárních děl. Většina z nich se dočkala svého filmového zpracování a nejnovějším kouskem v našich kinech bude známé To. Pokud se nemůžete dočkat, neváhejte se podívat i na další filmy dle jeho knižní předlohy.

 

Další filmy od Stephena Kinga:

- Mlha
- Carrie
- Dům v růžích (seriál)


Amityville: Probuzení (Amityville: The Awakening)

 

V kinech od 28.09.2017


Dům v Amityville má nechvalně známou minulost, v jeho útrobách totiž zahynulo již několik lidí a zdejší obyvatelé jej neberou na lehkou váhu. Pokud jde ale o cizince, neváhají se zde nastěhovat. Jedou takovou rodinou je matka se třemi dětmi, z nichž syn je bohužel v kómatu. Právě tato situace ji donutila sáhnout po levnějším domu, nehledě na jeho minulost. Radostnou zprávou je, když se syn z kómatu probudí, ovšem pak začne dům vplouvat do hlavy všem členům rodiny a naplňovat svoji pověst.

 

Filmy odehrávající se ve strašidelném domě v Amityville překvapivě vycházejí ze skutečné události. Byla zde totiž vyvražděna celá rodina až na otce, který se nakonec k vraždám přiznal. Ke všemu ho prý doháněly děsivé hlasy. Nejnovější zpracování této události můžeme nalézt ve filmu 3:15 zemřeš, ale i v dalších snímcích, které z této děsivé historie domů vycházejí. Jak dopadne nejnovější film Amittyvile: Probuzení?

 

Další filmy s motivem strašidelného domu:

- 3:15 zemřeš
- Insidious
- Sirotčinec

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Filmy, které stojí za to vidět
Nejlepší horory
Nejlepší hororové jednohubky, které stojí za zhlédnutí!

 

Jigsaw (Saw VIII)

 

V kinech od 26.10.2017


Jigsaw už je dlouhou dobu po smrti a město může být opět klidné. Tedy do chvíle, než opět začnou přibývat neobvyklé smrti na četných místech. Vše ukazuje na bývalou práci Jigsawa, kdo tedy kráčí v jeho stopách? Nebo se snad John Kramer znovuzrodil, aby mohl lidi dál vystavovat vlastní smrtelnosti?

 

Saw je série čítající již několik snímků o pokoušení lidských hranic a vážení si vlastního života. Četné hádanky hazardující se zdravím a životem, z kterých diváka mrazí. Největších ohlasů se dostalo právě prvnímu dílu. Otázkou je, jestli po tolika kouscích dokáže Saw přinést něco nového.

 

Další filmy s motivem maniaka zahrávajícího si s druhými:

- The Collector
- Kostka
- Hostel

 

Všechno nejhorší (Happy Death Day)

 

V kinech od 02.11.2017


Narozeniny by měly být jedním z těch lepších dní ve vašem životě a čím více jich můžete oslavit, tím přeci lépe. Ovšem s tím by nesouhlasila Tree, která prožívá svůj narozeninový den stále znovu a dokola. Problém je v tom, že vždy na konci dne zemře násilnou smrtí a opět se probudí na začátku stejného dne. Podaří se jí vrahovi uniknout, odhalit jeho totožnost nebo uvízla v tomto cyklu jednoho dne navždy?

 

Motiv opakujícího dne není mezi filmy příliš rozšířený, ovšem velmi úspěšně se jej povedlo zpracovat v sci-fi snímku Na hraně zítřka, kde lidstvo čelí mimozemské invazi. Dokáže i tento film vymáčknout z netradičního tématu to nejlepší?

 

Další filmy s časovou smyčkou:

- Lovci duchů, S03E11 – Časová smyčka (seriál)
- Na hraně zítřka (sci-fi)

 

Hráči se smrtí (Flatliners)

 

V kinech od 23.11.2017


Co je tam na druhé straně, po smrti? Lidé, kteří se vrátí, vyprávějí neuvěřitelné historky. Není proto divu, že se toho chytí studenti medicíny a potají se navzájem dostávají do stavu klinické smrti a zpět. Nejprve je tento čin začne obohacovat, dokážou ve svém životě nové věci. Jenže zahrávat si se smrtí není beztrestné…

 

Člověka vždy fascinovala smrt – končí tím všechno, je něco za onou hranicí? Připravujeme se na nějaký život po smrti nebo naopak zkušenosti se smrtí dokážou obohatit náš život? Hráči se smrtí je remake filmu z roku 1990, dostane se mu větší pozornosti nebo zapadne mezi další četná zpracování tohoto tématu?

 

Podobné filmy s motivem života po smrti:

- Box of Shadows
- Mučedníci0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •