Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Všechny se holíme, některé dokonce razantněji chloupky trháme voskem či epilátorem, navštěvujeme kosmetické salony pro další odstranění chloupků, abychom byly prostě bohyně.

Aby hladké nožky byly krásné

Nohy
zdroj: Thinkstockphotos Nohy
aktualizováno 15.10.2015, 00:00 | 15.10.2015, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Všechny se holíme, některé dokonce razantněji chloupky trháme voskem či epilátorem, navštěvujeme kosmetické salony pro další odstranění chloupků, abychom byly prostě bohyně.

Jenže tímhle péče o krásné nohy nekončí. Je bezvadné, pokud je udržíme hladké, bez jediného chloupku, ale přeci jen tato péče není pro nohy (a nejen je) přirozená a tak je potřeba se o krásu pokožky dále starat a pro budoucí dny si ji zajistit.

Jdeme na věc
Jestliže chloupky holíš, asi je nejlepší využít ihned rána, aby ti co nejdelší čas zůstaly hladké a ostatním pro obdiv. Ovšem pokud je vytrháváš, dopřej si tuto péči spíše k večeru. Pokožka na tuto proceduru může zareagovat podrážděním a alespoň se do druhého dne vzpamatuje. Vždyť ti nic neuteče.

Po odstranění chloupků je potřeba pamatovat na následnou péči. Po holení existují různé balzámy a krémy po holení, které pomáhají i proti zarůstání chloupků či proti podráždění pokožky. Po takovém vosku je zase vhodné vsadit na olejové zklidnění.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Desatero pro krásné a hladké nohy

Pořiď si výstavní stehna: Bez tuku, celulitidy i nechtěných chloupků

Bleskově oholené nohy

Ty další dny
Jenže odstranění se chloupkům ne vždy líbí, občas vyrazí svým způsobem do boje, nechtějí být z těla odstraněny a mohou začít zarůstat. Proti tomu je ovšem velmi jednoduchá prevence. Pokožce dopřávej péči v podobě hydratačního mléka na tělo, protože chloupky zarůstají nejčastěji právě v suché pokožce. Také si občas dopomáhej peelingem, který odstraňuje starou kůži a pomůže chloupkům najít svoji cestu ven.

Bonusová recenze na Zpomalovač růstu chloupků od Ryoru

Speciální krém od české značky pro zpomalení růstu chloupků a jejich zesvětlení. Více jak měsíc jsem jej poctivě aplikovala pouze na jednu nohu, abych mohla výsledek porovnat s druhou. O světlosti chloupku hovořit nemohu, protože od přírody mám světlé ochlupení, ovšem sledovala jsem, jak rychle mi chloupky na nohou rostly.

Bohužel musím závěrem říct, že jsem žádný rozdíl nezaznamenala. Chloupky mi na obou nohách rostly úplně totožně a tak bych zpomalovač spíše označila za klasický krém. Mně bohužel nepomohl. Co se týče zesvětlení, vyzkoušení je již na tobě.6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •