Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Všude jsem byla, mnohé znám a nemálo jsem toho zažila, proč se tedy s vámi nepodělit o své zážitky, zkušenosti a útrapy během svých cest po světě?“

Chameleonka: Z deníku modelky. RECENZE

Čtení
zdroj: Thinkstockphotos Čtení
aktualizováno 08.11.2012, 00:00 | 08.11.2012, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

"Všude jsem byla, mnohé znám a nemálo jsem toho zažila, proč se tedy s vámi nepodělit o své zážitky, zkušenosti a útrapy během svých cest po světě?“

Příběh
O vtipné i útrapné chvíle svého života se rozhodne podělit rodilá Moravanka Tereza, která se dostala do světa modelingu. Díky této práci procestuje svět a zažije opravdu mnohé. Kniha nemá jednolitý děj, ale je v ní nashromážděno mnoho malých příběhů.

Zaujaly mne například příběhy o japonském zemětřesení, pokusu o zvětšení prsou nebo hygieně a nemoci v jiných zemích. V knize je toho ale mnohem více a díky Tereze nakoukneš do mnoha zemí, ale také zažiješ běžná lidská úskalí.

Styl psaní
Tereza píše svoji knihu přirozeně, s lehkostí, bez strohosti češtiny. Kniha nepopisuje celý jeden úsek jejího života, naopak je rozčleněna do mnoha krátkých i delších povídek. Jelikož na sebe nenavazují, je kniha volně čitelná na přeskáčku dle libosti. Povídky jsou příjemnou odpočinkovou četbou a skvělým společníkem při cestách.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Můj milý deníčku... Radši už nic nedělej! RECENZE
Trocha tajemna ke čtení

Obálka
Obálce dominují chodidla ženy obuté do obuvi s vysokým podpatkem. Celá fotografie působí čistě a příjemně. Červená barva užitá na název knihy by tedy měla působit jako rušivý prvek, ale je zvolen takový odstín, že příjemně doplňuje obálku a oživuje ji.

 

Kniha
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Úryvek
Jsem druhý týden v Japonsku, se spolubydlící sedíme v pokoji na zemi, když se celá místnost začne zlehka třást, jako by kolem domu zrovna projížděl vlak. Trvá to jen pár sekund a pak to odezní stejně rychle, jako se to objevilo. Je mi jasný, že v sedmnáctém patře o vlak máme trošku nouzi, a tak se tady vedle paní ptám, jestli to cítila taky, a že tohle byl teda opravdu zvláštní pocit. Ona na mě jen vycení zuby a s úsměvem od ucha k uchu říká: “Tak to se, holka, připrav, že než odjedeš, takovýchhle "vlaků“ ještě zažiješ,“ a odejde do koupelny.
                                                      - kapitola Když se třese země, strana 55

Hodnocení knihy
Kniha je velmi příjemná a čtení rychle ubíhá (což je škoda). Seznámila mne s mnoha věcmi, o kterých jsem neměla ani tušení. Navíc, na rozdíl od mnohých encyklopedií, bylo toto získání nových informací velmi příjemné, spojené se zážitkem. Samozřejmě nečekejte, že je tato kniha zaměřena na seznamování s novými věcmi, ale pokud nejste zcestovalí či alespoň světa znalí, leccos vás překvapí a poučí.

Toto krásné oddychové čtení ode mne získává 7 bodů z celkových 10.

Závěrečné shrnutí
Autor: Tereza Kazan
Titul: Chameleonka: Z deníku modelky
Žánr: ze života
Vazba: pevná
Počet stran: 168
Nakladatelství: Brána
Rok vydání: 2012

Moje hodnocení: 7/105 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •