Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přemýšlela jsi o tom, že si necháš na teplejší měsíce vytvořit kratší vzdušnější účes? Pěstovala sis opravdu dlouhou hřívu? Nenechávej své vlasy zbytečně vyhazovat a dej jim novou šanci někde zazářit.

Chceš na léto krátký sestřih? Co takhle ostříhané vlasy prodat dál?

Domácí stříhání vlasů
zdroj: Thinkstockphotos Domácí stříhání vlasů
aktualizováno 04.04.2017, 00:00 | 04.04.2017, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Přemýšlela jsi o tom, že si necháš na teplejší měsíce vytvořit kratší vzdušnější účes? Pěstovala sis opravdu dlouhou hřívu? Nenechávej své vlasy zbytečně vyhazovat a dej jim novou šanci někde zazářit.

Vlasy si můžeš nechat odstřihnout prakticky kdekoliv, ale je potřeba je mít opravdu pečlivě zagumičkované. Pokud se zacuchají či byť je jeden pramen obrátí o 180°, jsou vlasy nepoužitelné. Ideální je tedy nechat se ostříhat přímo na místě odběru, nemůže se ti tak stát, že během převozu se ti vlasy uvolní, rozsypou a znehodnotí.

 

Vlasy se vykupují ideálně od délky 35 cm, kdy čím delší, tím je větší odměna za ně. Cena se překvapivě pohybuje v rámci několika tisíc (dle odběrového místa), a tak je škoda své pěstované bohatství jen tak zahodit.

 

Věděla jsi…


… že ačkoliv jsou vlasy evropské nejkvalitnější a nejžádanější, hned za nimi se řadí vlasy z Indie? Zde ve chrámech se ženy nechávají obřadně pro své bohy ostříhat a své vlasy věnují na paruky, protože jinak by zůstaly nijak nevyužity.Jelikož se v dnešní době nosí prodlužované vlasy a jiné ženy rády mění svůj vzhled parukou, můžeš svým odstřiženým vlasům dát nový směr. Spousta kadeřnictví a dalších firem vykoupí tvoje vlasy a čím delší tím lepší. Samozřejmě vlasy nebarvené, nepoškozené mají vyšší hodnotu. Nejvíce jsou pak ceněné přírodní blond vlasy.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

8 účinných způsobů, jak bojovat s roztřepenými konečky
Suché a poškozené vlasy: Vrať jim život!
Nejčastější problémy s vlasy: Máme řešení!

 

Daruj vlasy potřebným


Pokud i ty po vzoru indických žen chceš vlasy darovat, zkus se podívat po onkologických zařízeních. Ty většinou shání vlasy na paruky pro pacienty, kteří vlivem choroby či léčby přišli o vlasy.

 

Při darování se většinou snižují podmínky např. pro délku vlasů a nepřekáží ani barvenost vlasů chemií, šedivost a další znehodnocení vlasů. V takovémto případě je dokonce možné vlasy zaplést do copu a zaslat obálkou na vybrané místo.

 

Co tedy uděláš v létě se svými vlasy?0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •