Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Už jste někdy propadli očím velké kočkovité šelmy? Renovy oči jsou tak jiné, cítím z nich porozumění, jako by naslouchal mým slovům. Copak to ale tahle velká cirkusová kočka dokáže? Vždyť není člověk.

Colleen Houcková - Tygrovo prokletí

Čtenářka
zdroj: Thinkstockphotos Čtenářka
aktualizováno 13.08.2012, 00:00 | 13.08.2012, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

"Už jste někdy propadli očím velké kočkovité šelmy? Renovy oči jsou tak jiné, cítím z nich porozumění, jako by naslouchal mým slovům. Copak to ale tahle velká cirkusová kočka dokáže? Vždyť není člověk."

Osud svede dohromady v cirkusovém prostředí tygra Rena a dívku Kelsey, která je tam na brigádě. Již od prvního okamžiku mezi nimi vzniká pouto, které se s nimi nese až za hranice cirkusu, dokonce státu. Jejich kroky směřují na zajímavá místa Indie kvůli zlomení již stovky let trvající kletby, která byla uvrhnuta na tygrova bedra.

Příběh vlastně začíná už za dob, kdy princezny a princové jsou Indii vlastní, odtud je kletba, která milého tygra provází až do dnešních časů. Vše je ve znamení indické kultury, božstev a tajemné magie.

Jak se ukáže, Kelsey by mohla být následníkem takového Indiany Jonese či Flynna Carsena. Dobrodružné pasáže po místech spojených s kletbou ukazují obdivuhodný výkon tygra i jí samotné, neboť nástrahy se zde nalézají na každém kroku:

Děj je skvěle vyváženou kombinací dobrodružství, akce, ale i rozvíjejícího se vztahu mezi postavami. Ničeho zde není navíc, každé slovo budete přímo hltat a vše ve vás dokáže zanechat emoce nepřeberné škály.Styl psaní
Po dlouhé době mi konečně nějaká dějová kniha padla do noty. Je zde velmi pestrá slovní zásoba, kterou jsem si velmi užívala. Pro někoho to znamená mnoho slov navíc a zbytečně dlouhou knihu, jenže zdejší text je velmi vhodně tvořen a nepotkala jsem se s nudnými, zdlouhavými úseky, které by bylo třeba přeskakovat.

Co mě dále oslovilo, byly Kelseyny myšlenky, které se proplétaly celou knihou. Dodaly Kelseyně postavě více života a příjemně jsem se pomocí nich sžila s příběhem.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Noční záře - kniha plná démonů a napětí
Objevujte vědu a její objevitele z pohodlí domova

Obálka
Již na první pohled je nám zřejmé, kdo bude jedním z hlavních hrdinů - krásný bílý tygr, který je dominantním prvkem obálky. Vše je pak laděno do modré, tedy barvy jeho očí.
Celá obálka je navíc obohacena o spoustu ať již výrazných nebo jemně doplňujících ornamentů, které jakoby měly poukazovat na onen Orient a jeho svět.

 

Colleen Houcková - Tygrovo prokletí
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Úryvek
Líčila jsem zážitky z Kanheri a elegantní černý tygr mě zaujatě sledoval žlutýma očima. Bylo už pozdě v noci. Džungle, tak hlasitá přes den, byla teď až na praskání hořícího dřeva tichá. Při mluvení jsem si hrála s Renovýma měkkýma ušima, jeho oči ale zůstaly zavřené a stále tiše předl, nebo bych měla říct, že tiše chrupkal. (kapitola 15, strana 200)

Hodnocení knihy
Co mě na knize hodně zaujalo, byla místa, kde se děj odehrával. Nejvíce mne nadchla dominantní Indie, jelikož země Orientu jsou jiný svět než Evropa a díky orientálnímu tanci, kterému se věnuji, mám k těmto zemím větší vztah.
Netuším, co bych knize vytkla, naopak se mi líbila a byla originální. Po dlouhé době jsem měla dobrý pocit ze čteného příběhu, který jsem bohužel velmi hltavě, nedočkavě brzy dočetla.

Tak s chutí do knihy s příchutí dávných princů a princezen, mocných kouzel a nebezpečných zákoutí.

Závěrečné shrnutí
Autor: Colleen Houcková
Titul: Tygrovo prokletí
Díl: 1. Tygrovo prokletí
Žánr: fantasy, romantické
Vazba: pevná
Počet stran: 408
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání: 2012
Moje hodnocení: 10/105 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •