Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Hej, poslouchej, dám ti úžasný svět, je to fantastický zážitek, chceš? Mám ale podmínku, musíš to hrát sám na svém počítači a nikomu o tom nesmíš říct, tak bereš?

Erebos - nic podobného jsi ještě nečetla

Erebos
zdroj: Lucie Tomanová/Krasna.cz Erebos
aktualizováno 20.04.2012, 00:00 | 20.04.2012, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Hej, poslouchej, dám ti úžasný svět, je to fantastický zážitek, chceš? Mám ale podmínku, musíš to hrát sám na svém počítači a nikomu o tom nesmíš říct, tak bereš?

Podobnou knihu jsem doposud nečetla, zaujala mě jak námětem, tak zpracováním. Vše bylo tak reálné, plně mne to vtáhlo do děje a já nemohla přestat číst. Je to droga, o kterou když přijdete, zjistíte, že část vás se ztratí, chcete, aby to dále pokračovalo.

Hlavním námětem knihy je počítačová hra, která zná vaše nejtajnější přání a pozná, zda lžete. Pokud jste hráči RPG her, či her všeobecně, jistě vás tématika příběhu velmi nadchne a pohltí.

Hlavní hrdina, Nick, obdrží ve škole tajemný balíček, o kterém nesmí mluvit. Je to online hra, která má mnoho podmínek. Překvapivě se prolíná i s reálným život, kdy po svém hráči vyžaduje různé úkoly, které pomalu přestávají znít nevinně. Když se Nick odhodlá svého učitele nepředávkovat prášky, jak od něj hra žádá, je z ní vyloučen navždy. Ovšem co hra chce, za jakým cílem směřuje? Nemůže to přeci nechat jen tak být, musí pátrat po pojítcích mezi podivnými úkoly. Ale pozor, i zdi zde mají uši a nepřátelé Erebosu musejí zemřít!

Jak byste na místě hlavního hrdiny reagovali vy? Jak byste reagovali na místě kohokoliv s oněmi úkoly? Urazili byste pro hru, pošpinili byste pro hru, … zabili byste pro hru? Tyto otázky neustále nevyřčeně krouží nad příběhem a vy je i ten tlak můžete cítit. Jak byste se zachovali vy? Je vám hra jen doplňkem života, doplňkem, se kterým dokážete skončit, nebo je to již závislost, pro kterou uděláte vše?

Kniha poukazuje na problematiku závislosti her, kdy ač hráči nejsou přímo osloveni hrou k těmto činům, přesto při hraní online her občas přijde úmrtí, kdy si své účty ve hře jde hráč
srovnat v reálném životě.

Knihu velmi doporučuji všem malým i velkým, aby se zamysleli nad tím, co může i nemůže vyvolat virtuální život. Protože někdy se virtuální a reálný život střetnou…

1) Jaký je váš vztah k hraní počítačových her?
2) Četli jste tuto knihu? Jaký je váš názor na ni?5 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •