Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dneska jsem si pro tebe připravila 10 tipů na super filmy s tématikou virtuální reality. Nečekej tedy žádnou romantiku, ale jedno velké dobrodružství nebo velkolepé akční scény. Jsi na takovou jízdu připravená?

Hledáš zábavu? Pak mrkni na těchto 10 filmů ve víru virtuální reality!

Filmy
zdroj: Thinkstockphotos Filmy
aktualizováno 13.03.2019, 00:00 | 13.03.2019, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Dneska jsem si pro tebe připravila 10 tipů na super filmy s tématikou virtuální reality. Nečekej tedy žádnou romantiku, ale jedno velké dobrodružství nebo velkolepé akční scény. Jsi na takovou jízdu připravená?

Matrix


Kultovní film sourozenců Wachovských o počítačovému expertovi a hackerovi Thomasu Andersonovi, který se jednoho dne zaplete do něčeho většího. Dostává se tak ke skupině lidí, kteří mu nabídnou onen známý výběr mezi modrou a červenou pilulkou - bude chtít zůstat ve svém světě v nevědomí nebo bude chtít nahlédnout za oponu a zjistit děsivou pravdu? Kterou by sis vybrala ty?

 

Avatar
 

Tak tenhle snímek zbožňuji kvůli zcela novému prostředí, planetě Pandoře, kterou velmi důkladně prozkoumáme a seznámíme se i se zdejšími domorodci. Avatar je projekt, kdy ke každému vědci je uměle vypěstováno tělo domorodého obyvatele Pandory a jeho vědomí je pak pomocí přístrojů do tohoto těla na určitou dobu přesunuto. Takže hurá na vesmírnou procházku v těle „mimozemšťana“, ačkoliv jak to tak bývá, lidé jsou chamtiví a dokáží si na Pandoře zabrat vše pro ně hodnotné.

 

Other life
 

Co kdyby existoval roztok do očí, který by vám během pár vteřin dokázal ve vaší mysli nasimulovat celý den prožitý třeba zrovna adrenalinovými sporty? Právě na něčem takovém pracuje výzkumnice Ren společně se svým týmem. To ještě netuší, kam ji tento jedinečný projekt, po kterém každý touží, dostane.

 

Ready Player One: Hra začíná
 

Pokud ale hledáš virtuální realitu ve hrách, které si můžeš z pohodlí domova užít, pak tím pravým filmem pro tebe může být Ready Player One. Vítej v temné a depresivní budoucnosti, kdy lidé utíkají do virtuálního světa OASIS. Jenže když umírá tvůrce OASIS, rozhodne se, že své jmění předá tomu, kdo jako první nalezne v tomto virtuálním prostředí určitý Easter Egg. Honba za bohatstvím může začít.

 

Jumanji: Vítejte v džungli!
 

Dalším takovým filmem je i Jumaji, které od jeho předchůdce, kdy hlavní postavu spolkla desková hra, převzalo tuto myšlenku a uvěznilo v konzolové hry rovnou všechny hlavní postavy. A jak se dostat ven? No přeci jedině hru dohrát. Komedie, která tě kromě akčních scén dostane spoustou humoru a vtípků.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nejvtipnější komedie, které zaženou chmury i depresi
Tipy na spirituální filmy, které vám ukážou nové pohledy na život
Nejkrásnější filmy, na které mrkni s nejlepší kámoškou

 

Gamer
 

Jenže jsou i světy, kde chceš být raději hráčem než herní postavou. Ve hře Gamer jsou představeny nové povolání, kdy si můžeš vydělávat tím, že tě bude někdo jiný ovládat. To by ještě nebylo nejhorší, kdyby se tento mechanismus nedostal i do vězeňského prostředí, kdy vězni jsou bráni jako herní postavy ve střílečce. Kdo dokáže přežít několik herních kol, tak vyhrává, jenže to vždy záleží na hráči, který daného člověka ovládá…

 

Assassin’s Creed
 

Callum je bývalý vězeň a vlastně už je oficiálně po smrti. Nikoho nezajímá, že jej tajná společnost fingovaně přenesla do svého velkého vězení, kde vybrané jedince dle jejich genetické paměti přenáší do minulosti do role některého z jejich předků. S Callumem se tak mnohokrát dostaneš jako asasín do středověkého města, kde ti předvede i nějaký ten parkour.

 

Pixely
 

A nesmím ani zapomenout na filmy, které vzpomínají na staré dobré old-school hry. Jedním z nich je i film Pixely, kdy lidé vyšlou do vesmíru záznam z hraní těchto her. Jenže mimozemská civilizace si to mylně vysvětlí a zaútočí na planetu Zemi právě ve formě padouchů z těchto her. Lidé se tak musejí pustit do zajímavého boje, kdy třeba budou muset zvítězit nad reálným Pac-manem v ulicích města.

 

TRON: Legacy 3D
 

Na jakou hru odkazuje tenhle snímek, snad ani nemusím zmiňovat, když to má ve svém názvu. Tentokrát nakoukneme do virtuálního světa, do kterého se vydá SAM pátrat po svém mnoho let zmizelém otci. A ono to vyjde, jenže to ještě netuší, že nelehká cesta dovnitř je nic v porovnání s cestou ven.

 

Raubíř Ralf a internet
 

A nesmím samozřejmě zapomenout na hitovku minulého roku, animák, který je stvořen spíše pro ty starší než pro děti. Na staré hry odkazuje především jeho předchůdce Raubíř Ralf, ale v pokračování se dočkáme překročení hranice herních automatů, kdy se tyto herní postavičky vydají do říše internetu. Komediální snímek se spoustou Easter Eggů na filmy, které zbožňujeme nebo na kterých jsme vyrůstali.

 

Tak který film ti zní nejlépe? Nebo jsi je snad viděla už všechny? Určitě se neváhej podělit do komentářů i s jakýmkoliv dalším tipem!0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •