Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Už jsi slyšela o tom knižním veletrhu Svět knihy v Praze? Letos se konal celkem čtyři dny, během kterých byla nejen krásná nabídka (nejen) knih, ale také velmi zajímavý program. Já navštívila Svět knihy až v sobotu. Jak jsem se tam měla?

Jak jsem byla na veletrhu Svět knihy Praha 2015

veletrh
zdroj: Archiv blogerky veletrh
aktualizováno 29.05.2015, 00:00 | 29.05.2015, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Už jsi slyšela o tom knižním veletrhu Svět knihy v Praze? Letos se konal celkem čtyři dny, během kterých byla nejen krásná nabídka (nejen) knih, ale také velmi zajímavý program. Já navštívila Svět knihy až v sobotu. Jak jsem se tam měla?

Sice jsem takový ten člověk, co si rád přispí, když může, ale kvůli tomuto veletrhu jsem byla ochotna vstát v nekřesťanskou hodinu, jen abych tam dorazila. Cesta do Brna byla fajn, srazilo se nás tam celkem šest a pokračovali jsme společně dál do Prahy.

 

veletrh
(Foto: Archiv blogerky)

 

To už má člověk tak nějak naplánované, kam zajde. Ale vlak umí pěkně kazit plány, takže jsme dojeli o cca 45 min později a nestihli jsme hned naši první plánovanou akci. Nevím, zda říct, že jsme se drželi ve skupinkách, ono se stále někdo přidával, odcházel. Celkově jsem potkala spoustu známých i nových tváří, což je fajn. Dokonce se mi povedlo objevit Temnářku, které jsem hned uzmula Vílí kruhy i s věnováním pro mě.

 

veletrh
(Foto: Archiv blogerky)

 

A celková atmosféra? Předně to nezapomenutelné dusno, ale není divu, když se mezi stánky pohybovalo takové množství lidí. A že bylo proč přijít. Byla tam spousta knih, i těch novějších, co teprve měly oficiálně vyjít. Ceny byly opravdu příznivé a u některých stánků byly pro blogery navíc větší slevy. Stejně tak jako vždy jsem si zalovila i v krabici Fantom Printu a odnesla si knihu za 20 Kč, no není to úžasné? Kromě knih, audioknih, společenských her a dalších jsem zde překvapeně narazila na stánek s časopisem Makovice. Kdopak nezná, je to časopis s různými křížovkami, osmisměrkami, hlavolamy a dalšími úkoly pro děti. Všechny tyhle úkoly navíc propojuje nějaký malý dobrodružný příběh. Byla jsem velmi překvapená, protože tento časopis jsem si naposledy kupovala v dětství.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Pomocníci pro krásné řasy

 

Ale abych pokračovala, nebylo to vše jen o nakupování knih. Bylo zde také množství různých přednášek, křtů, udělování cen, že člověk nevěděl, na co jít dřív. Byl to vcelku chaos, některé věci se z programu vyškrtly, o jiných se vědělo na poslední chvíli, tak se tam ani nedostaly. Bylo pro mě těžké si vybrat, kam půjdu. Nakonec jsem zabrousila na dva křty – knihy Vlčí věk: Jdi a přines hlavu krále a audioknihy Pán Ohně.

 

veletrh
(Foto: Archiv blogerky)

 

Až na to dusno to byl opravdu dobře strávený den v dobré společnosti (a to jsem zrovna byla připravená na jiné počasí). Ačkoliv i na cestě zpátky nabral vlak zpoždění, nakonec jsem stihla chytnout poslední vlak domů.


Navštívila jsi Svět knihy také? Jak se ti tam líbilo?

 17 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •