Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Akční horor se skloubením fantasy a sci-fi s přístupností od 18. Takhle nějak to vypadá, když dětskou pohádku, která je už sama o sobě dost morbidní, si vezmou do rukou scénáristi, kteří se pokoušejí vytvořit něco pro dospělé.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka
zdroj: oficiální zdroj Jeníček a Mařenka
aktualizováno 07.04.2013, 00:00 | 07.04.2013, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Akční horor se skloubením fantasy a sci-fi s přístupností od 18. Takhle nějak to vypadá, když dětskou pohádku, která je už sama o sobě dost morbidní, si vezmou do rukou scénáristi, kteří se pokoušejí vytvořit něco pro dospělé.

Byla jednou jedna spokojená rodina, která žila u lesa. Jednoho dne ovšem otec nebohé děti zavedl do lesa, kde je nechal na pospas. Tedy řekl jim, že mají na něj čekat, ale dítka se nakonec vydala cestou necestou k perníkové chaloupce, kde je dostala do spárů zlá čarodějnice. Ale nebojte, Jeníček i Mařenka - tak se ta dítka jmenovala - se zlé babě vzepřeli a upálili ji ve vlastní peci. Posílení touhle zkušeností s chladnokrevností v očích a se zjištěním, že jsou vůči kouzlům zlé čarodějnice imunní, se vydali do světa zabíjet další zlé, co jedí děti. Takhle začíná náš příběh.

Přístupnost?
Ihned se zvedne jistě první vlna nesouhlasů, proč píši, že je film vhodný pro starší 18 let, když na stránce kina, které tento film pouští, je uvedena přístupnost od 12?

Několikrát během filmu jsem si říkala, jestli tohle opravdu myslí vážně. Dobře, možná 18+ je hodně drsný, ale film obsahuje scény upalování zaživa, oběšení, sekání hlav a vůbec smrti a násilí na každém kroku. Prosím vás, na tohle své ratolesti netahejte, jinak je do konce života poznamenáte!

 

Akce
Ale zaměřme se už na samotný film. Je zde opravdu mnoho akce, mnoho soubojů a nechybí krev a smrt. Ke všemu tomu pohádkovému násilí se ještě jaksi tvůrci rozhodli, že Jeníček bude trpět cukrovkou a bude si píchat inzulín, děti budou mít novodobé zbraně, ba dokonce lepší (ta jejich upgradovaná kuš byla zajímavá, ale stejně zajímavé pro mě bylo, jak mohla fungovat). Samozřemě to vše nevypadá jako novodobé, má to své rozměry, ozdoby, nesmělo chybět míchání lektvarů, takže kromě fantasy bych se nebála odhadnout i žánr sci-fi.
Zbraní a čarodějnic je dost, efekty jsou opravdu výborné, takže opravdu je na co se koukat - pokud takovým filmům (masakrům) holdujete.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Ashley Benson: Spring Breakers? Je těžké ten film nemilovat
Když upíři bojují proti upírům

Děj
Na druhou stranu vás snad k smrti unudí děj. Při každém setkání s novou postavou budete přesně vědět, jak se v budoucnu zachová, kdo vlastně doopravdy je a jak ovlivní děj.
Takže pokud si potrpíte na děj, tenhle film se vám líbit nebude, protože předem budete znát konec filmu a všechna ta "odhalení" toho, kdo je dobrý, kdo je zlý, kdo čarodějnice a kdo ne a hlavně, kdo to přežije.

Co mě ovšem nejvíce znepokojilo, byly děti přihlížející na masakr, které při tom ani nepíply, ani se nezhroutily, ani se o nic nepokoušely. Tak jsem si říkala, nebýt to v plátně, ještě jim k té podívané nabídnu popcorn.

Jak bývá v dnešní době zvykem, shlédněte trailer a budete mít průlet celým filmovým dějem, takže raději nekoukat nebo to v kinech odzíváte ještě více.

Hodnocení
IMDb: 6,4/10
ČSFD: 74%
Dragell: 5/10

Svoje hodnocení bych doplnila ještě o větu kamaráda: "Stojí to vůbec za shlédnutí v kině, nebo mám počkat na torrent?" Ne, za kino jsou to vyhozené peníze, tedy tak to vnímám já.
Překvapuje mne silné hodnocení ČSFD, ale já to své nezvednu.

Závěrečné shrnutí
Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic
Hansel and Gretel: Witch Hunters
Horor, fantasy, sci-fi, akční
Délka 83 min
Přístupnost 18+
USA, Německo - 2013,
Režie: Tommy Wirkola
Scénář: Dante Harper, Tommy Wirkola
Hrají: Gemma Arterton, Jeremy Renner a další4 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •