Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V období 7. - 9. října jste mohli zhlédnout postupně v Chrudimi, v Brně a v Praze první ročník Davines Hair Show, která startovala přímo v Česku.

Kadeřníci předvedli skvělou show

Davines Hair Show 2012 - 5
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Davines Hair Show 2012 - 5
aktualizováno 29.10.2012, 11:54 | 28.10.2012, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

V období 7. - 9. října jste mohli zhlédnout postupně v Chrudimi, v Brně a v Praze první ročník Davines Hair Show, která startovala přímo v Česku.

Odborníci představili novinky ze světa kadeřnictví a přímo na místě se pal předvedly nejedny šikovné kadeřnické ruce.Za Čechy byl v akci kadeřník Jan Špilar a školitelé Davines Radek Zahradník a Adéla Makovcová. Představili kolekci s využitím nové barvy A New Colour od Davines, které byla tato show věnována, a mimo jiné také některé modelky načesali přímo na místě.

 

Davines Hair Show 2012 - 3
Práce Jana Špilara. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Objevila se i Candice Wyatt-Minter z Johannesburgu, která se svým osobitým stylem vyhrála v roce 2010 soutěž Davines World Style Contest. Nyní přijela představit svoji specifickou kolekci Vitruvian. Kolekce je u nás v České republice předváděna jako první, dále poputuje do Kostariky a po celém světě.

Inspirací byla Candice historie umění a známé pravidlo zlatého řezu, které bylo vždy užíváno, například slavným Da Vincim. Hledání krásy proměnila v matematiku, v odměřování proporcí a pomocí toho vytváří účesy na míru.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Největší podzimní vlasová akce je tu
VAŠE PŘÍBĚHY: Můj sen o modelingu málem skončil tragicky

Její kolekce je velmi extravagantní, jistě není určena pro běžné nošení, ale má za úkol představit ono použití zlatého pravidla či nabízí nové prvky, které je možné zakomponovat do běžně nositelného účesu.

 

Davines Hair Show 2012 - 4
Candice stříhá modelku. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Detailní pohled na kolekci účesů Vitruvian naleznete ve videu níže, čas 0:25 –1:05.

Na kolekci Vitruvian byly použity následující barvy: platinová blond, tmavá blond, žlutá, červená, modrá a černá. Na rovné a přesné barevné úseky bylo užito fólie s chirurgickou náplastí, která na vlasu drží a nepohne se. K přesnému rovnému účesu dopomohl i krystalický lak . 7 (od Davines), který vlasy drží pro střih rovných linií.

Každý střih doma na jedné modelce trval Candice vytvořit i dva dny, během Show ovšem jeden předpřipravený ukázala během 45 minut.Představovanou novinkou firmy Davines byla nová barva pojmenovaná A New Colour. Její krásnou barvu můžete obdivovat na modelkách upravených rukama českých kadeřníků, Candice ještě neměla možnost ji ve své zemi vyzkoušet.

Tato barva je založená na přírodě, jejích odstínech, je inspirovaná hlavně barevností hmyzu. Je nabízena v 43 různých odstínech, které je dále možné míchat, a vytvořit tak neskutečně pestrou škálu barev. Barva je zcela bez amoniaku a využívá přírodních složek, jimiž jsou karotenoidy a melanin.
Dle slov Jana Špilara si tuto barvu oblíbila každá jeho zákaznice a i po týdnu vypadala, jako by právě vstala obarvená z jeho židle.

 

Davines Hair Show 2012 - 1
Ukázka barvy A New Colour. Modelka se předvedla v zrcadlových šatech od návrhářky Anno Domini. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)4 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •