Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Hledáte stolní hru pro velký počet lidí jakéhokoliv věku? Pak je hra Activity Original 2 pro vás jako stvořená.

Kdo si hraje, ten se nenudí

aktualizováno 08.06.2012, 00:00 | 08.06.2012, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Hledáte stolní hru pro velký počet lidí jakéhokoliv věku? Pak je hra Activity Original 2 pro vás jako stvořená.

Zábava nikdy nebyla větší a ačkoliv budete přísahat, že si hru znovu nezahrajete (abyste ze sebe neudělali hlupáka), příště se k ní opět s radostí vrhnete.
 

Hra je omezena spodní hranicí 12ti let, ale dá se pořídit i snazší dětská verze.
 
 


Hra se dá hrát již od 3 lidí, ovšem čím více, tím lépe. Já ji hrála spolu s dalšími 15 lidmi. Hra je připravena pro maximálně 4 týmy, ovšem na počtu hráčů v týmu již víceméně nezáleží. Samozřejmě nesmí vás být moc, abyste se všichni vystřídali. Výrobce doporučuje maximálně 16 hráčů, ale to je již na vás.

Zabavíte se zhruba na hodinu a rozvíjíte přitom své dovednosti, jelikož základem hry je danou věc popsat slovně, nakreslit či předvést pantomimou tak, aby ji druzí poznali. Vzpomínám, jak kluci kreslili a hádali angorskou kočku a vážně se jim to povedlo :-)

PŘEČTI SI TAKÉ:
Móda je hra!
Ať tě každý den baví!

Hra obsahuje 550 kartiček, na každé z nich je 6 různých slov s různými druhy popisu, můžete se tak těšit na 3300 herních slov a vícenásobné opakování hry vám je nevyplývá všechny. Nezapomínejte - co člověk, to jiná dovednost, takže ačkoliv jste jednou uhodli nakresleného očního lékaře, podruhé se nemusí povést (jak jsem sama byla svědkem). Samozřejmě na každé ztvárnění máte určitou dobu měřenou dle přesýpacích hodin.

A jak se vlastně určují slovíčka? Pohybujete se po herním plánu směrem k cíli, kdy počet políček, o které se daný tým pohybuje, se posouvá dle obtížnosti uhádnutého slova (3,4,5). Každé herní políčko již předepisuje danou činnost, kterou budete slovo ztvárňovat, vy pak vybíráte jen kartičku s obtížností, která vám slovo určí. Týmy se v posouvání a hádání střídají, stejně tak se střídají v týmu lidé, kteří dané slovo popisují.

Pokud se usmíváte, že můžete svému spoluhráči připravit druh popisu, který umí (slovní popis, pantomima nebo kreslení), musím vás vyvést z omylu, neboť i zde se vyhazuje a vyhozený tým jde s figurkou o políčko zpět. Nikdy nemůžete předvídat, co budete předvádět.
 
 

Zdroj: piatnik.cz
 
Hru jsem samozřejmě představila jen základně, nezapomeňte si tedy přečíst návod.

Příklad kartičky:
- nakreslit: Nůž na chléb
- popsat slovně: Ananas
- pantomima: Oční kapky
- nakreslit: Výstražná signalizace
- popsat slovně: Sirotek
- pantomima: Saxana

Hráli jste někdy tuto hru? Jak se vám líbila? Plánujete její hraní někdy v budoucnu?

 

 4 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •